Kavaklıdere haberleri; Kavaklıdere haber 1
HABER

Kavaklıdere haberleri

Kavaklıdere | Haber | News

Kavaklıdere
HABER

29. Menteşe Beşpınar yağlı güreşleri ve halk konseri

 

Kavaklıdere Belediye Haberleri

48 Haber Ajansı (48HA) - 28.07.2023 - Kavaklıdere Belediyesi Menteşe Beşpınar (Yerküpe) 29. Yağlı Pehlivan Güreşleri ve halk konseri bu hafta sonu (29-30 Temmuz 2023) yapılacak.

29. Menteşe Beşpınar yağlı güreşleri ve halk konseri 2

Kavaklıdere Belediyesi'nin ilçenin Yerküpe Yaylası'nda her sene düzenlenen yağlı güreş fastivali bu sene 29-30 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek. Kavaklıdere Kaymakamı Oray Güven'in himayeleri,
2023 Güreş Ağası Sezer Tomay'ın destekleri ve Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmer Demir'le ekibinin organizasyonuyla gerşekleştirilecek "ücretsiz halk konseri" ve "9. Yağlı Pehlivan Güreşleri"nde gelenekler yaşatılıp ilçe halkının birlik ve berberliğinin sağlanması, ilçenin tanıtımı hedefleniyor.

Tamamen ücretsiz olan "Halk konseri"nde İntizar ve Murat Başaran sahne alacak. Halk Konseri ve yağlı güreşler Kavaklıdere ilçesi, Menteşe Mahallesi Yerküpe Yaylası güreş ve piknik alanında gerçekleştirilecek.

Festival programı şöyle;

29. Menteşe Beşpınar yağlı güreşleri ve halk konseri 3

29 Temmuz Cumartesi - 21:00:

Murat Başaran konseri
İntizar konseri

30 Temmuz Pazar - 09:00:

Menteşe Beşpınar (Yerküpe) 29. Yağlı Pehlivan Güreşleri

Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir halk konseri ve güreş festivali için şunları söyledi;

"Kavaklıdere Belediye Başkanlığımızca ÜCRETSİZ Olarak 30 Temmuz Tarihinde Düzenleyecek Olduğumuz..Menteşe Beşpınar Yağlı Pehlivan Güreşlerimiz ile 29 Temmuzda Düzenleyecek Olduğumuz ÜCRETSİZ Halk Konserimize Tüm Halkımız Davetlidir."

Etkinlik Takvimi

TEK TIKLA TÜM MUĞLA - İlçe ilçe Muğla'daki etkinlikler. Konser, sergi, söyleşi, yarışma, spor, tiyatro, panel, anma, eylem, toplantı, sinema, imza günü, festival, kutlama vd... MUĞLA ETKİNLİK TAKVİMİ. TIKLA

 

Muğla ilçelerinden haberler

TAGS;

Kavaklıdere haberleri

Muğla

Kavaklıdere News