Muğla belediye haberleri

Kavaklıdere
Belediye Telefon 0 (252) 592 70 26
Belediye Whatsapp -
Belediye Web sitesi https://www.kavaklidere.bel.tr/
Kaymakamlık Web sitesi http://www.kavaklidere.gov.tr/
Belediye Başkanı Mehmet Demir
Partisi AK Parti - 2024: %57.23 - Aldığı oy: 4.292
Nüfusu 2020 yılına göre 10.871
Kaymakamlık (0 252) 592 71 18
İlçe Emniyet Müdürlüğü (0 252) 592 78 26
İlçe Jandarma Komutanlığı  (0 252) 592 79 01
Toplum Sağlığı Merkezi (0 252) 592 70 22
Mahalleler Merkez, Çamlıbel, Çamlıyurt, Çatak, Çavdır, Çayboyu, Derebağ, Menteşe, Kurucuova, Nebiler, Ortaköy, Salkım, Yeşilköy

Kavaklıdere Belediyesi haberleri 1
HABER

48 Haber Ajansı / 48HA - Kavaklıdere'de coşkulu kutlama

48 Haber Ajansı (48HA) - 23.04.2024 - 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kavaklıdere Beleidyesi organizasyonuyla ilçe merkezinde coşkuyla kutlandı.

Kavaklıdere Belediyesi tarafından hemen her mahallede inşaa ettirilen sosyal tesislerde mahalellerdeki okullar kutlama yapıp çocuklar doyasıya eğlenirken ilçe merkezinde de yüzlerce çocuğun katılımıyla Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün armağanı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda birbirinden güzel gösteriler sergilendi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kavaklıdere, 2024

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kavaklıdere, 2024

Kavaklıdere Belediye Binası önündeki alanda gerçekleşen ana kutlamaya Kavaklıdere Kaymakamı Ramazan Aykut Saka, Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, AK Parti Kavaklıdere İlçe Başkanı Volkan Alpözen, MHP Kavaklıdere İlçe Başkanı Nazmi Can, Kavaklıdere İlçe Emniyet Amiri Özgür Deliavcı, Kavaklıdere İlçe Jandarma Komutanı Oğuzhan Okutan, STK ve meslek örgütleri temsilcileri, muhtarlar, belediye meclisi üyeleri, vatandaşlar, öğrenci velileriyle okul yöneticileri ve öğretmenler katıldı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kavaklıdere, 2024 2

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kavaklıdere, 2024

Törende, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama programı kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren Anaokulu Öğrencilerinden Asel Asya Erdem, Şahan Korkmaz ve Esin Mira Akçil'e ödülleri verildi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kavaklıdere, 2024 3

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kavaklıdere, 2024

İlkokullar arasında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrenciler Egemen Sirek, Saliha Demir ve Güler Göl adlı öğrenciler ödüllerini aldı. Ortaokullar arasında düzenlenen yarışmalarda derece yapan öğrenciler Tuğbanaz Evran, Elif Su Gültekin ve Buket Şimşek'e ödülleri verildi. Ayrıca ortaokullar arası kompozisyon yarışmasında başarılı olan Hümanur Aksoy, Gözde Kocakilit ve Fatma Gül Sartan da ödülleri ve tebrikleri kabul ettiler.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kavaklıdere, 2024 1

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kavaklıdere, 2024

Güncel | Kavaklıdere Belediyesi haberleri | 23 Nisan 2024 | HABER BÜLTEN
Kavaklıdere Belediyesi haberleri 1
HABER

48 Haber Ajansı / 48HA - "Sıfır borçlu" belediye...

48 Haber Ajansı (48HA) - 19.04.2024 - Kavaklıdere Belediyesi, 31 Mart 2024 itibariyle "sıfır borçlu" olduklarını duyurdu. Duyuruyu Belediye Başkanı Mehmet Demir paylaştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, Nisan 2024

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, Nisan 2024

31 Mart Mahalli İdare Seçimleri'nden sonra rakip partilerden görevi devralan bazı belediye yönetimleri ve belediye başkanları yaptıkları paylaşımlarla kasaların boş olduğunu, "borçla devraldık" diyerek duyurdular.

Kavaklıdere Belediyesi 0 borç duyurusu 1

Kavaklıdere Belediyesi 0 borç duyurusu

Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir yeniden kazandığı belediye başkanlığında tam tersi bir duyuru yayınlayarak sıfır borçları olduğunu duyurdu. Bölgede toplam 5 dönemdir belediye başlanlığı yapan AK Parti'li Mehmet Demir duyurusunda şu görüşlere yer verdi;

"Son günlerde belediyelerin borçlarını belediye binalarına asmak moda oldu. Kavaklıdere Belediye Başkanlığı olarak bizler de 31 Mart 2024 tarihi itibarıyla borç tablomuzu paylaşalım istedik. Türkiye'nin nadir borçsuz belediyelerinden birisi, Kavaklıdere Belediyesi."

Kavaklıdere Belediyesi 2024 Mart borç tablosu

Kavaklıdere Belediyesi 2024 Mart borç tablosu

Demir'in paylaşımına göre Kavaklıdere Belediyesi piyasaya, krediye, personele, SGK'ya, Emekli Sandığı'na, Vergi dairesine ve sendikalara 0 borçlu durumda.

Güncel | Kavaklıdere Belediyesi haberleri | 19 Nisan 2024 | HABER BÜLTEN
Kavaklıdere Belediyesi haberleri 1
HABER

48 Haber Ajansı / 48HA - Kavaklıdere'de "Tıbbi, aromatik bitki bahçesi"

48 Haber Ajansı (48HA) - 03.04.2024 - Kavaklıdere'de "Tıbbi, aromatik bitki bahçesi"

Kavaklıdere'de tıbbi, aromatik bitki bahçesi kuruldu. Yeni bahçeye 33 bin kekik fidesi dikildi.

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinin geride kalmasıyla birlikte Kavaklıdere Belediyesi harekete geçti. Tarım ve Orman Bakanlığı Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü destekleriyle Kavaklıdere ilçesinde "Tıbbi, Aromatik Bitki Bahçesi" oluşturuldu.

Kavaklıdere'de "Tıbbi, aromatik bitki bahçesi", Nisan 2024 1

Kavaklıdere'de "Tıbbi, aromatik bitki bahçesi", Nisan 2024

Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, Kavaklıdere Belediye Başkan Yardımcısı Hafize Çakım, Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri, S.S. Kavaklıdere Hanımeli Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi başkan ve üyeleri ile Kavaklıdereli iş insanlarının katıldığı etkinlikte 33 bin kekik fidesi toprakla buluşturuldu.

Kavaklıdere'de "Tıbbi, aromatik bitki bahçesi", Nisan 2024 2

Kavaklıdere'de "Tıbbi, aromatik bitki bahçesi", Nisan 2024

Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir sosyal medya hesabından şunları paylaştı;

"YENİ DÖNEM ÇALIŞMALARIMIZA BİSMİLLAH DERKEN…YENİ BİR TIBBİ AROMATİK BİTKİ BAHÇESİ DAHA OLUŞTURDUK.. Kavaklıdere Belediye Başkanlığımızca İlçemizdeki TIBBI AROMATİK BİTKİ Üretimini Yaygınlaştırmak ve Örnek TIBBİ AROMATİK BİTKİ Bahçesi oluşma ÇALIŞMALARIMIZ Kapsamında Muğla İl tarım müdürlüğümüz destekleriyle 33.000 KEKİK FİDESİNİ Toprakla Buluşturarak yeni bir Tıbbi bitki bahçesi oluşturmuş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz…"

Kavaklıdere'de "Tıbbi, aromatik bitki bahçesi", Nisan 2024 3

Kavaklıdere'de "Tıbbi, aromatik bitki bahçesi", Nisan 2024

Kekiklerin paketleme ve pazarlama işini Kavaklıdere Hanımeli Kadın Kooperatifif üstleneceği öğrenilirken kooperatifin doğal ürünleri arasına yine Kavaklıdere topraklarında yetişecek bir diğer doğpal ürün daha eklenmiş oldu.

Kavaklıdere'de "Tıbbi, aromatik bitki bahçesi", Nisan 2024 4

Kavaklıdere'de "Tıbbi, aromatik bitki bahçesi", Nisan 2024

S.S. Kavaklıdere Hanımeli Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz lütfen TIKLAYIN;

https://www.48haber.com.tr/TR/haber-kavaklidere-29.html

Kavaklıdere'de "Tıbbi, aromatik bitki bahçesi", Nisan 2024 5

Kavaklıdere'de "Tıbbi, aromatik bitki bahçesi", Nisan 2024

Güncel | Kavaklıdere Belediyesi haberleri | 03 Nisan 2024 | HABER BÜLTEN
Kavaklıdere Belediyesi haberleri 1
HABER

48 Haber Ajansı / 48HA - AK Parti'nin rekortmen başkanı yeniden aday

48 Haber Ajansı (48HA) - 05.02.2024 - 2019 dahil son seçimlerde partisinin il oy rekoru kırdığı Kavaklıdere ilçesi Belediye Başkanı Mehmet Demir yeniden aday gösterildi.

AK Parti'de Muğla ili belediye başkan adaylarının tamamı dün düzenlenen toplantıyla tanıtıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın asrın felaketi depremin yıldönümü nedeniyle Hatay'da olması sebebiyle katılamadığı toplantıda AK Parti Genel merkezini Genel Başkan Vekili Efkan Ala temsil etti.

Mehmet Demir aday tanıtım toplantısı, Şubat 2024

Mehmet Demir aday tanıtım toplantısı, Şubat 2024

Muğla'da AK Parti'nin mevcut belediye başkanlarının tamamı yeniden aday olarak gösterildi. Cumhur İttifakı işbirliği sonucunda MHP adaylarının da tanıtıldığı etkinliğin en dikkat çeken isimlerinden birisi Kavaklıdere ilçesi Belediye Başkanı Mehmet Demir oldu. Büyükşehir düzenlemesi öncesi Muğla'nın Çay Boyu beldesi belediye başkanı olan Demir Kavaklıdere'nin ilçe statüsü kazanmasıyla yeni ilçeye başkan seçildi.

Mehmet Demir asker kına eğlencesi, Şubat 2024

Mehmet Demir asker kına eğlencesi, Şubat 2024

2019 seçimlerinde Muğla il genelinde % 68.33 oy alarak rekor kıran Mehmet Demir (Cumhur İttifakı adayı) Kavaklıdere özelinde de en yakın rakibine yaklaşık % 50 fark attı.

Tablo il2019 yerel seçim sonuçları, Muğla - 48 Haber Ajansı

2019 yerel seçim sonuçları, Muğla - 48 Haber Ajansı
Tablo ilçe2019 yerel seçim sonuçları, Muğla, Kavaklıdere - 48 Haber Ajansı

2019 yerel seçim sonuçları, Muğla, Kavaklıdere - 48 Haber Ajansı

2019 sonuçları için TIKLAYIN

https://www.gumuslukrehberi.com/2019-mugla-yerel-secim-sonuclari.html

Hedef turizm

Adı Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adaylığıyla da anılan Mehmet Demir ilçede tüm nişan, düğün, nikah, asker eğlencesi, uğurlaması etkinliklerine bizzat katılmasıyla ve her yıl gerçekleştirdiği konserli yağlı güreş festivaliyle tanınıyor.

Demir'in en sevdiği hizmetlerden birisi de kilim desenli yol kaplamaları oluyor. Ayrıca ilçenin yaylalarına yaptığı yatırımlarla turizm gelirlerini de yöreye çekmek için projeler geliştiriyor.

Muğla'nın sınırında yer alan ilçenin mahallelerine doğalgaz getiren Demir ve ekibinin hedefi kırsala yapılan yatırımları büyüterek ilçeyi tarih ve turizm alanında kalkındırmak.

Kavaklıdere yol kaplamaları, Ocak 2024

Kavaklıdere yol kaplamaları, Ocak 2024

Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nde düzenlenen aday tanıtım toplantısına ailesiyle birlikte katıldı. Demir kesin adaylık açıklaması ardından sosyal medya hesaplarından bir mesaj yayınladı. Mesaj şöyle;

Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir ve ailesi, Şubat 2024

Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir ve ailesi, Şubat 2024

"YENİDEN BİSMİLLAH DİYORUZ.

Genel Başkan Vekilimiz sayın Efkan ALA’nın teşrifleriyle milletvekillerimiz Kadem METE ve Yakup OTGÖZ, AK Parti İl Başkanımız Gültekin AKÇA, MHP İl Başkan Vekilimiz Özkan BOZKURT, AK Parti İlçe Başkanımız Volkan ALPÖZEN, Kadın Kolları Başkanımız Cennet AY, Gençlik Kolları Başkanımız Fevzi ÇERÇİ ve teşkılat mensuplarımızın yoğun katılımlarıyla CUMHUR İTTİFAKI AK PARTİ KAVAKLIDERE Belediye Başkan Adayı olarak yeniden açıklandığımız bugün bizleri yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza teşekkür ediyorum. Mevlam mahçup etmesin İnşaallah."

Güncel | Kavaklıdere Belediyesi haberleri | 05 Şubat 2024 | HABER BÜLTEN
Kavaklıdere Belediyesi haberleri 1
HABER

48 Haber Ajansı / 48HA - Kavaklıdere'de sokaklara kilim...

48 Haber Ajansı (48HA) - 11.01.2024 - Kavaklıdere'de sokaklara kilim... / Kavaklıdere'de sokaklara kilim...

Kavaklıdere ilçesinde belediye mahallelerin yollarına renkli kilitli taşlar döşeyip kilim desenleriyle beziyor.

Kavaklıdere'de sokaklara kilim... 2

Kavaklıdere'de sokaklara kilim...

Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir ilçenin mahallelerinin yollarını asfalt yapmak yerine doğal, seli önleyen, toprağın yağmur suyunu emmesini sağlayan kilitli taşlar döşetiyor.

Yollara döşenen taşlarla kilim desenleri işlenen ilçenin kırsal mahallelerinde bile yüksekten bakıldığında rengarenk bir görüntü ortaya çıkıyor.

VİDEO

İlçenin yollarına yapılan bu renkli ve folklorik dokunuşlarda da ağırlıklı olarak hem kadın hem de ilçenin kendi halkının iş gücünden yararlanılıyor. Kavaklıdere Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Karataş'ın da sürekli denetlediği çalışmalar hakkında Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, "hem yolu genişlettik hem de parke kilit taşı çalışmalarını tamamladık" dedi. Demir'in açıklaması şöyle;

Kavaklıdere'de sokaklara kilim... 3

Kavaklıdere'de sokaklara kilim...

"Şehirde ne varsa kırsalda da o olacak demiştik. Kilim gibi döşeyerek yollar yapmaya devam ediyoruz. Yeşilköy Mahallemizin meydanında tamamlanan istinat duvar yapım çalışmalarımızdan sonra yol genişletildi. Bu sayede genişlemesi sağlanan köy meydanımızda renkli kilitli parke taşı döşeme çalışmalarımızı da bitirerek bir mahallemizi daha güzelleştirdik."

Güncel | Kavaklıdere Belediyesi haberleri | 11 Ocak 2024 | HABER BÜLTEN
Kavaklıdere Belediyesi haberleri 1
HABER

48 Haber Ajansı / 48HA -Kavaklıdere'ye Gençlik Merkezi yapılıyor

48 Haber Ajansı (48HA) - 27.12.2023 - Kavaklıdere'ye Gençlik Merkezi yapılıyor / Youth Center is being built in Kavaklıdere - VİDEOLU HABER

Kavaklıdere Belediyesi içinde toplantı, sinema salonu, derslikler, nikah salonu, kafeterya ve restoran da barındıracak Gençlik Merkezi'nin temelini attı.

Kavaklıdere'ye Gençlik Merkezi yapılıyor 1

Kavaklıdere'ye Gençlik Merkezi yapılıyor

Kavaklıdere Belediyesi ilçedeki sosyal tesisler, spor alanları, halı sahalar, kütüphane, açık - kapalı etkinlik alanlarına bir yenisini ekleme kararı aldı. 1.600 metrekare inşaat alanı üzerine inşaa edilecek Kavaklıdere Gençlik Merkezi yaklaşık 29 milyon 300 bin liraya mal olacak.

Kavaklıdere'ye Gençlik Merkezi yapılıyor 3

Kavaklıdere'ye Gençlik Merkezi yapılıyor

Kavaklıdere Gençlik Merkezi temel atma törenine Kavaklıdere Kaymakamı Ramazan Aykut Saka, Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, AK Parti Kavaklıdere İlçe Başkanı Volkan Alpözen, Kavaklıdere Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Karataş, Kavaklıdere İlçe Spor Müdürü Sezgin Uslu, muhtarlar, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Kavaklıdere'ye Gençlik Merkezi yapılıyor 4

Kavaklıdere'ye Gençlik Merkezi yapılıyor

VİDEO

Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir Gençlik Merkezi ile ilgili şunları söyledi;

"Kavaklıdere Belediye Başkanlığımızca yapımına başladığımız Kavaklıdere Gençlik Merkezimiz içerisinde toplantı, nikah salonu, sinema salonu ve derslikler yeralacak. Halkımızın hoşça vakitlerini geçirebilecekleri kafeterya ve restoran da bulunacak. Kavaklıdere Gençlik Merkezimiz toplamda toplamda 3 Kat ve bin 600 metrekare inşaat alanına sahip. Yaklaşık 29 milyon 300 nin Türk Lirası harcama ile yapımı tamamlanacak. Mevlam hatasız, kazasız olarak gençlik merkezi projemizi tamamlamayı nasip etsin İnşaallah."

Kavaklıdere'ye Gençlik Merkezi yapılıyor 1

Kavaklıdere'ye Gençlik Merkezi yapılıyor

Güncel | Kavaklıdere Belediyesi haberleri | 27 Aralık 2023 | HABER BÜLTEN
Kavaklıdere Belediyesi haberleri 1
HABER

48 Haber / GHA - Kavaklıdere Menteşe'de gaz akış töreni

48 Haber Ajansı (48HA) - 24.11.2023 - Kavaklıdere Menteşe'de gaz sevinci

Muğla'nın Kavaklıdere ilçesi Menteşe mahallesi doğalgaza kavuştu. Bu nednele düzenlenen gaz açım ve akış töreni coşkulu geçti.

Muğla'nın Kavaklıdere ilçesi Menteşe mahallesi ve köylerinde doğalgaz çalışması hızla ilerliyor. Yüzyıllardır kullanılan soba ve fosil yakıtlarla bir bir vedalaşan Menteşeliler için doğlgaz açım ve akış töreni yapıldı.

Kavaklıdere Menteşe'de gaz akış töreni, 24 Kasım 2023 - 48 Haber Ajansı

Kavaklıdere Menteşe'de gaz akış töreni, 24 Kasım 2023 - 48 Haber Ajansı

Mahallenin çarşı meydanında (Pazar Yeri) Kavaklıdere Belediyesi tarafından inşaa ettirilen sosyal tesis ve dinlenme alanında düzenlenen törene ev sahipleri olarak Kavaklıdere Kaymakamı Ramazan Aykut Saka, Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, Akmercan Muğla Bölge müdürü Serdar Kaplanoğlu, Menteşe Mahallesi Muhtarı Yılmaz Evran ile AK Parti Muğla milletvekilleri Kadem Mete, Yakup Otgöz, AK Parti önceki dönem milletvekili ve MKYK üyesi, gazeteci Yelda Erol Gökcan, AK Parti önceki dönem Antalya milletvekili İbrahim Aydın, AK Parti Muğla İl Başkanı Gültekin Akça, AK Parti Kavaklıdere İlçe Başkanı Volkan Alpözen, MHP Kavaklıdere İlçe Başkanı Nazmi Can katıldı.

Kavaklıdere Kaymakamı Ramazan Aykut Saka, Kasım 2023

Kavaklıdere Kaymakamı Ramazan Aykut Saka, Kavaklıdere Menteşe'de gaz akış töreni, 24 Kasım 2023 - 48 Haber Ajansı

VİDEO

Menteşe mahallesi sakinlerinin de büyük ilgi gösterdiği gaz açım ve akış töreni, törene katılan protokolün meşalelerle sembolik olarak gazı yakmalarıyla başladı. Katılımcıların konuşmalarının ardından davetlilere ikramlarda bulunuldu. Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir törende şunları söyledi;

Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, Kasım 2023

Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, 24 Kasım 2023 - 48 Haber Ajansı

"Hayal bile değildi. Menteşe mahallemize doğalgaz geldi. Kavaklıdere ilçe merkezimizden sonra bugün düzenlenen törenle Menteşe mahallemiz de doğalgazla buluştu. Menteşe doğalgaz açılış ve akış töreninde bizleri yalnız bırakmayan kaymakamımız Ramazan Aykut Saka'ya, il başkanımız Gültekin Akça'ya, milletvekillerimiz Kadem Mete, Yakup Otgöz'e, 27.Dönem milletvekilimiz ve AK Parti MKYK üyemiz Yelda Erol Gökcan'a, 26 ve 27. Dönem Antalya milketvekilimiz İbrahim Aydın'a, Kavaklıdere AK Parti ilçe başkanımız Volkan Alpözen'e, Kavaklıdere MHP İlçe başkanı Nazmi Can'a, Akmercan Muğla Bölge müdürü Serdar Kaplanoğlu'na, STK temsilcilerimize, kurum müdürlerimize, belediye meclisi üyelerimize, muhtarlarımız ve halkımıza teşekkür ediyorum."

Kavaklıdere Menteşe'de gaz akış töreni, 24 Kasım 2023 - 48 Haber Ajansı 3

Kavaklıdere Menteşe'de gaz akış töreni, 24 Kasım 2023 - 48 Haber Ajansı

Kavaklıdere Menteşe'de gaz akış töreni, 24 Kasım 2023 - 48 Haber Ajansı 2

Kavaklıdere Menteşe'de gaz akış töreni, 24 Kasım 2023 - 48 Haber Ajansı
Güncel | Kavaklıdere Belediyesi haberleri | 24 Kasım 2023 | HABER BÜLTEN
Kavaklıdere Belediyesi haberleri 1
HABER

48 Haber / GHA - Kavaklıdere Kaymakamı'ndan Menteşe mahallesine ziyaret.

48 Haber Ajansı (48HA) - 23.11.2023 - Kavaklıdere Kaymakamı'ndan Menteşe mahallesine ziyaret...

Kavaklıdere Kaymakamı Ramazan Aykut Saka, Kavaklıdere ilçesi menteşe Mahallesi'ni ziyaret etti. Saka'ya Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir eşlik etti.

Kavaklıdere Kaymakamı'ndan ziyaret 5

Kavaklıdere Kaymakamı'ndan ziyaret - 48 Haber Ajansı

Kavaklıdere Kaymakamı Ramazan Aykut Saka, Kavaklıdere ilçesi menteşe Mahallesi'ni ziyaret etti. Ziyarette Kaymakam Saka'ya Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir ve mahalle muhtarı Yılmaz Evran da eşlik etti.

Kavaklıdere Kaymakamı'ndan ziyaret 6

Kavaklıdere Kaymakamı'ndan ziyaret - 48 Haber Ajansı

23 Ağustos 2023 günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayınlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi'yle Muğla'da Datça, Marmaris, Ula, Fethiye, Bodrum, Ula ve Kavaklıdere ilçelerinin kaymakamları değişti. 3 Ekim 2023 günü Kavaklıdere Kaymakamlığı'na atanan Ramazan Aykut Saka ilçedeki ziyaretlerini sürdürüyor.

Kavaklıdere Kaymakamı'ndan ziyaret 2

Kavaklıdere Kaymakamı'ndan ziyaret - 48 Haber Ajansı

Kavaklıdere Kaymakamı Ramazan Aykut Saka ilçenin Menteşe Mahallesi'ne ziyaret gerçekleştirdi. Semt pazarının kurulduğu mahalleye 23 Kasım Perşembe günü gelen Kaymakam Saka'ya ev sahipliğini Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir yaptı. Kavaklıdere Belediye Başkan yardımcıları ve mahalle muhtarı Yılmaz Evran da Kaymakam Saka'nın ziyaretinde hazır bulundu.

Kavaklıdere Kaymakamı'ndan ziyaret 3

Pazarı dolaşan, vatandaşlarla sohbet eden, esnafla sohbet eden, semt kıraathanelerinde dert dinleyen Kavaklıdere Kaymakamı Ramazan Aykut Saka ile Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir'e ilgi yüksek oldu.

Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir ziyaretle igili şu görüşleri paylaştı;

"Kaymakamımız Ramazan Aykut Saka, Muhtarımız Yılmaz EVRAN, Meclis Üyelerimiz ile Birlikte MENTEŞE Mahallemizde Halkımızla Buluşarak Pazarcı Esnaflarımızın Ziyaretinde Bulunduk…"

Kavaklıdere Kaymakamı'ndan ziyaret 4

Kavaklıdere Kaymakamı'ndan ziyaret - 48 Haber Ajansı
Güncel | Kavaklıdere Belediyesi haberleri | 24 Kasım 2023 | HABER BÜLTEN
Kavaklıdere Belediyesi haberleri 1
HABER

48 Haber / GHA - Kavaklıdere İlçesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları

48 Haber Ajansı (48HA) - 29.10.2023 - Kavaklıdere İlçesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları

Muğla ili Kavaklıdere ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve CUmhuriyet'in 100. Yılı coşkuyla kutlandı.

Mehmet Demir

Kavaklıdere İlçesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları

Tüm Türkiye'de ve yurtdışında coşkuyla kutlanan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyet'in 100. Yılı etkinlikleri Muğla'nın Kavaklıdere ilçesinde de coşkuyla kutlandı. Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir sosyal medya paylaşımlarında kutlamaları duyurdu.

Kavaklıdere İlçesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları 2

Kavaklıdere İlçesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları

İlçedeki okullar ve öğrencilerin katılımya kutlanan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyet'in 100. Yılı etkinliklerini ilçe protokolüyle birlikte izleyen Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir bir de video hazırlatarak sosyal medyada yayınlattı.

Kavaklıdere İlçesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları 3

Kavaklıdere İlçesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları

Kavaklıdere ilçesindeki etkinliklere Kavaklıdere Kaymakamı Ramazan Aykut Saka, Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, ilçe protokolü, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katılım sağladı.

Mehmet demir, Ramazan Aykut Saka

Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, Kavaklıdere Kaymakamı Ramazan Aykut Saka (Saoldan sağa)

Öğrenciler Kavaklıdere ilçesindeki değişik güzergahlarda yürüyüş yaptılar. Türk Bayrakları ile donatılan ilçedeki kutlamalar büyük coşkuyla sonlandırıldı.

Kavaklıdere İlçesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları 6

Kavaklıdere İlçesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları

VİDEO

Güncel | Kavaklıdere Belediyesi haberleri | 29 Ekim 2023 | HABER BÜLTEN
Kavaklıdere Belediyesi haberleri 1
HABER

48 Haber / GHA - Muğla Valisi Akbıyık Kavaklıdere'yi ziyaret etti

48 Haber Ajansı (48HA) - 13.09.2023 - Muğla Valisi İdris Akbıyık Kavaklıdere ilçesini ziyaret etti. Kaymakamlık, belediye ve esanfı ziyaret eden Akbıyık bakıcılık sanatı üzerine bilgi aldı.

Muğla Valisi Akbıyık Kavaklıdere'yi ziyaret etti 2

Muğla Valisi Akbıyık Kavaklıdere'yi ziyaret etti

Muğla Valisi İdris Akbıyık Kavaklıdere ilçesini ziyareti Kavaklıdere Belediye Başkanlığıyla başladı. Kavaklıdere Kaymakamlığı'na da vekalet eden Yatağan Kaymakamı Mustafa Emre Kılıç ve Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir tarafından karşılanan Muğla Valisi İdris Akbıyık'a Belediye Başkanı Demir el yapımı bakır ibrik hediye etti.

Muğla Valisi Akbıyık Kavaklıdere'yi ziyaret etti 9

Muğla Valisi Akbıyık Kavaklıdere'yi ziyaret etti

Muğla Valisi Akbıyık Kavaklıdere'yi ziyaret etti 3

Muğla Valisi Akbıyık Kavaklıdere'yi ziyaret etti

Muğla Valisi İdris Akbıyık Kavaklıdere ilçesini ziyaretinde geleneksel bakırcılık sanatını yaşatan esnaf ve zanaatkarları da ziyaret etti. Ham bakırı maharetli elleriyle sabırla döverek çeşitli formlarda birer sanat eserine dönüştüren ustalardan bilgi alan Muğla Valisi İdris Akbıyık şunları söyledi;

Muğla Valisi Akbıyık Kavaklıdere'yi ziyaret etti 4

Muğla Valisi Akbıyık Kavaklıdere'yi ziyaret etti

"Ustalarımız sabırla bakırı nakış nakış işleyerek hem bakırcılığı yaşatıyor, hem sanat eseri üretiyor, hem de ticari hayata katkı sağlıyor, biz de Bakır ustalarımızın bu nadide eserlerinin hediyelik olarak sunulması ve tanıtılması için her zaman destekçileri olacağız."

Muğla Valisi Akbıyık Kavaklıdere'yi ziyaret etti 5

Muğla Valisi Akbıyık Kavaklıdere'yi ziyaret etti

Muğla Valisi İdris Akbıyık'ın ziyareti sırasında kendisine Kavaklıdere Kaymakamlığı'na da vekalet eden Yatağan Kaymakamı Mustafa Emre Kılıç ve Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir'in yanı sıra AK Parti Kavaklıdere İlçe Başkanı Volkan Alpözen de eşlik etti. MHP Kavaklıdere İlçe Başkanı Nazmi Can da ziyaretten dolayı Muğla Valisi Akbıyık'a teşekkür etti.

Muğla Valisi Akbıyık Kavaklıdere'yi ziyaret etti 6

Muğla Valisi Akbıyık Kavaklıdere'yi ziyaret etti

Vatandaşlarla da sohbet eden Muğla Valisi İdris Akbıyık'ın ilçeye tekrar geleceği ve tarihi, turistik alanlarda da incelemelerde bulunacağı öğrenildi.

Muğla Valisi Akbıyık Kavaklıdere'yi ziyaret etti 7

Muğla Valisi Akbıyık Kavaklıdere'yi ziyaret etti

Ziyaretle ilgili olarak Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, "Muğla Valimiz Sayın İdris AKBIYIK İlçemiz Ziyaretleri Kapsamında.. Kavaklıdere Belediye başkanlığımıza… Kaymakamlığımıza.. Esnaf ve Bakırcılarımıza Ziyaret ettiler… Sayın Valimize İlçemize yapmış oldukları ziyaretlerinden dolayı tüm halkımız adına Teşekkürlerimi sunuyorum" paylaşımını yaptı.

Muğla Valisi Akbıyık Kavaklıdere'yi ziyaret etti 8

Muğla Valisi Akbıyık Kavaklıdere'yi ziyaret etti
Güncel | Kavaklıdere Belediyesi haberleri | 13 Eylül 2023 | HABER BÜLTEN
Kavaklıdere Belediyesi haberleri 1
HABER

48 Haber / GHA - Kavaklıdere Belediyesi'nden öğrencilere sürpriz

48 Haber Ajansı (48HA) - 11.09.2023 - Kavaklıdere Belediyesi 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılında 1. sınıf öğrencilerine sürpriz hediyeler dağıttı.

Kavaklıdere Kaymakamlığı, Kavaklıdere Belediyesi, Kavaklıdere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü destekleriyle ilçedeki ilköğretim 1. sınıf öğrencilerine çanta ve oyuncak dağıtıldı.

Kavaklıdere Belediyesi'nden öğrencilere sürpriz 2

Kavaklıdere Belediyesi'nden öğrencilere sürpriz

Bu kapsamda Kavaklıdere Kaymakamlığı'na da vekalet eden Yatağan Kaymakamı Mustafa Emre Kılıç, Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, Kavaklıdere İlçe Milli Eğitim Müdür vekili Meliha Özden ile okul yöneticileri ve öğretmenlerle okullar ziyaret edildi.

Kavaklıdere Belediyesi'nden öğrencilere sürpriz 3

Kavaklıdere Belediyesi'nden öğrencilere sürpriz

İlköğretim 1. sınıf öğrencilerine sırta takılan türden çantalar içindeki sürpriz hediyelerle birlikte dağıtıldı. Öğrenciler okullarına çıldığı ilk günün heyacanıyla sıralarında beklerken gerçekleşen sürpriz sevinçle karşılandı.

VİDEO

Kavaklıdere'de yaptırdığı çocuk parkları ve büyüklü, küçüklü halı sahalarla çocukları sokaklardan, trafik tehlikesinden uzak tutan hizmetleriyle de bilinen Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, "Çocuklar bizim geleceğimiz. Bugün yaptığımız hizmetlerle geleceği inşaa ediyor, geleceğe yatırım yapıyoruz. Onların mutluluğu, sevinci, huzuru bizleri de fazlasıyla mutlu ediyor" dedi.

Kavaklıdere Belediyesi'nden öğrencilere sürpriz 4

Kavaklıdere Belediyesi'nden öğrencilere sürpriz

Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir açıklamasını şöyle sürdürdü;

"Kavaklıdere Belediye Başkanlığımızca İlçemizdeki okullarımızdaki tüm 1.Sınıf öğrencilerimize hazırlanan çanta ve oyuncak hediye dağıtımlarımızı gerçekleştirdik. Kaymakamımız Mustafa Emre Kılıç, Millieğitim Müdür vekilimiz Meliha Özden, şube ve okul müdürlerimizle birlikte minik öğrencilerimizini İlk okul günlerinin heyacanlarına ortak olduk."

Kavaklıdere Belediyesi'nden öğrencilere sürpriz 5

Kavaklıdere Belediyesi'nden öğrencilere sürpriz
Güncel | Kavaklıdere Belediyesi haberleri | 11 Eylül 2023 | HABER BÜLTEN
Kavaklıdere Belediyesi haberleri 1
HABER

48 Haber / GHA - Kavaklıdere Gökçukur Yaylası kamp alanı

48 Haber Ajansı (48HA) - 04.09.2023 - Kavaklıdere yaylaları doğa turizmi, doğa sporları ve kamp turizmine kazandırılıyor. Gökçukur yaylası bitiyor. Sıra diğerlerinde.

Kavaklıdere Belediyesi, ilçedeki yaylaları rehabilite edip turizme kazandırıyor. 1850 rakımdaki Gökçukur Yaylası çadır, bungalov, kamp alanı bitiyor.

Kavaklıdere Belediyesi, 1850 rakımı ile bölgenin en yüksek noktaları arasınd ayer alan ormanla çevrili Gökçukur Yaylası'na yapmaya başladığı çadır, karavan, bungalov kamp alanı projesinde sona yaklaştı.

Proje bittiğinde hem yerel halk hem de doğa tutkunları Gökçukurland'den gönüllerince yararlanıp gerçek doğa içinde keyifli saatler geçirebilecekler.

VİDEO

Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, Gökçukur Yaylası çadır, karavan, bungalov kamp alanındaki çalışmaları yerinde denetledi. Demir sona yaklaşılan projeyle ilgili olarak şunları söyledi;

"İlçemiz ve bölgemizin en yüksek konumlu yaylalarından olan Gökçukurumuzda başlattığımız çadır, karavan, bungalov kamp alanı projesi doğa tutukunlarının çekim merkezi olacak. Yemyeşil doğa içinde, oksijen depolayıp stres atarken her türlü alt yapıya sahip mükemmel bir tatil yapabilecekler. Bisikletçiler, yürüyüşçüler, dağcılar, kampçılar, bungalov ve karavan meraklılarına tam altyapılı bir hizmet sunacağız."

Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, Gökçukur Yaylası çadır, karavan, bungalov kamp alanında incelemelerde bulunduktan sonra proje sorumluları ve çalışanlara teşekkür etti.

Demir, "Çalışmalarımız kapsamında, yürüyüş yolları, otopark alanları, tuvalet ve duş alanları İle çadır kurulum alanlarımızın yapımları devam ediyor. En kısa sürede ilçemiz ve ülkemiz turizmine kazandırıp diğer yaylalarımızda da benzer projeleri başlatacağız. Bu ülkemiz, Muğlamız ve Kavaklıdere ilçemiz için gerçek bir doğa turizmi yatırımıdır. Hem ülkemize, hem Muğlamıza hem de Kavaklıdere yaşayanlarımıza da çok önemli katkıları olup bölgemizi kalkındıracaktır" dedi.

Güncel | Kavaklıdere Belediyesi haberleri | 04 Eylül 2023 | HABER BÜLTEN
Kavaklıdere Belediyesi haberleri 1
HABER

48 Haber / GHA - İrem Derici konseri iptal

48 Haber Ajansı (48HA) - 10.08.2023 - Kavaklıdere Belediyesi'nin sosyal medya hesaplarından duyurusunu yaptığı "İrem Derici Konseri" şehit haberleri nedeniyle iptal edildi.

Kavaklıdere ilçesinde, başarılı bir organizasyonla tamamlanan halk konserleri ve yağlı pehlivan güreşleri organizasyonu ardından yapılacağını duyurduğu "İrem Derici Konseri"nin iptal edildiği açıklandı.

Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla konserin "şehitlerimiz olması nedeniyle iptal edildiğini" açıkladı. Normalde 16 Ağustos Çarşamba akşamı Kavaklıdere Belediyesi Başsavcı Mustafa Alper Sosyal Tesislerinde yapılacağı açıklanan ücretsiz halk konserinde İrem Derici sahne alacaktı.

Tüm halkı konsere davet eden Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, “Kavaklıdere Belediye Başkanlığımızca 16 Ağustos 2023 tarihinde düzenleyecek olduğumuz ücretsiz İrem Derici konserimize tüm halkımız davetlidir” demişti.

İrem Derici konseri iptal edildi

İrem Derici konseri iptal edildi, arşiv - 48 Haber Ajansı

İptal gerekcesi

Ancak 9 Ağustos 2023 günü Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde taciz ateşi sonucu askerlerin şehir olduğu haberi geldi. Milli Savunma Bakanlığı paylaştı acı haberi; ilk anda 3 asker şehit düştü. Ardından tedavi gören askerlerle şehit sayısı 6'ya yükseldi.

Mehmet Demir şehit taziyesı

Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir şehit taziyesı - Facebook

Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir de bu acı haber üzerine sosyal medya hesabından açıklama yaparak, “Pençe-Kilit operasyon bölgesinde şehitlerimiz olmasından dolayı" İrem Derici ücretsiz halk konserinin iptal edildiğini duyurdu.

Mehmet Demir şehit taziyesı 2

Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, konser iptal duyurusu - Facebook

Konserin daha önceden yayınlanan afişi ve haberi Kavaklıdere Belediyesi ile Belediye Başkanı Mehmet Demir'in tüm sosyal medya hesaplarından tamamen kaldırıldı.

Demir'in kararı ilçesinde yaşayanlar tarafından takdirle karşılandı. Muğla'da sevilen bir sanatçı olan ve sık sık yerel yönetimlerin etkinliklerinde sahne alan İrem Derici'den iptalle ilgili bir açıklama yapılmadı.

Güncel | Kavaklıdere Belediyesi haberleri | 10 AĞUSTOS 2023 | HABER BÜLTEN
Kavaklıdere Belediyesi haberleri 1
HABER

48 Haber / GHA - 29. Menteşe Beşpınar yağlı güreşleri ve halk konseri

Menteşe Beşpınar 29. yağlı pehlivan güreşleri başpehlivanlığını İsmail Koç kazandı. 2 gün süren etkniliklere ilgi yüksek oldu.

Menteşe Beşpınar (Yerküpe) 29. Yağlı Pehlivan Güreşleri

Menteşe Beşpınar (Yerküpe) 29. Yağlı Pehlivan Güreşleri

Kavaklıdere Belediyesi Menteşe Beşpınar (Yerküpe) 29. Yağlı Pehlivan Güreşleri ve halk konseri bu hafta sonu yapıldı. Cumartesi akşamı İntizar ve Murat Başaran'ın sahne aldığı ücretsiz halk konserine katılım yüksek oldu. Konserler sonrası sanatçılaraKavaklıdere Kaymakamı Oray Güven, Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir ile Kavaklıdere Belediye Başkan Yardımcısı Hafize Çakım tarafından plaketler verildi.

Menteşe Beşpınar (Yerküpe) 29. Yağlı Pehlivan Güreşleri Halk Konseri 1

Menteşe Beşpınar (Yerküpe) 29. Yağlı Pehlivan Güreşleri, halk konseri

Menteşe Beşpınar (Yerküpe) 29. Yağlı Pehlivan Güreşleri halk konseri 2

Menteşe Beşpınar (Yerküpe) 29. Yağlı Pehlivan Güreşleri, halk konseri

Ağalık Tekin'in oldu

Pazar günü gerçekleştirilen Menteşe Beşpınar 29. yağlı pehlivan güreşlerine halkın ilgisi yüksek oldu. 2024 yılı Menteşe Beşpınar Güreş ağalığı için yapılan ağalık ihalesine Tomay Şirketler Grubu sahibi Sezer Tomay, İnsula Mimarlık firması sahibi Gökhan Sarıkavak, Köyceğiz Dalko Kooperatifi Başkanı Arif Yalılı, Demirtaş Şirketleri yöneticisi Ahmetcan Demirtaş, Tekin Grup Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Tekin ile Aydın Öncerler Şirketleri sahibi Ayhan Öncer katıldı. Ağalık ihalesini 625 bin TL ileTekin Grup Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Tekin kazandı.

VIDEO

VIDEO

Başpehlivalığı İsmail Koç kazandı

Menteşe Beşpınar (Yerküpe) 29. Yağlı Pehlivan Güreşlerinde başpehlivanlığı finalde Ali Yanatmayı yenen İsmail Koç kazandı.

Menteşe Beşpınar (Yerküpe) 29. Yağlı Pehlivan Güreşleri, başpehlivan İsmail Koç

Menteşe Beşpınar (Yerküpe) 29. Yağlı Pehlivan Güreşleri

Kimler katıldı?

Menteşe Beşpınar (Yerküpe) 29. Yağlı Pehlivan Güreşleri'nin protokolü de oldukça kalabalıktı ve önceki yıllara göre protokoldeki katılım da yüksek oldu. Etkinliklere katılanlar şöyle;

Menteşe Beşpınar (Yerküpe) 29. Yağlı Pehlivan Güreşleri, protokol

Menteşe Beşpınar (Yerküpe) 29. Yağlı Pehlivan Güreşleri

Kaymakamlar;

Kavaklıdere Kaymakamı Oray Güven
Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar
Yatağan Kaymakamı Mustafa Emre Kılıç

Milletvekilleri (yeni-eski);

Ak Parti Muğla Milletvekili Kadem Mete
Ak Parti Muğla Milletvekili Yakup Otgöz
25. Dönem Muğla Milletvekili Hasan Kökten
27. Dönem CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin
26.ve 27. Dönem Antalya Milletvekili Muğla ve İzmir Eski Orman Bölge Müdürü İbrahim Aydın

Belediye Başkanları;

Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir

Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Karakuş
Karacasu Belediye Başkanı Mehmet Erikmen
Seydikemer Belediye Başkanı Önder Akdenizli
Ula Belediye Başkanı Özay Türkler
Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz
Denizli Kale Belediye Başkanı Mehmet Salih Sağıç
Denizli Beyağaç Belediye Başkanı Mustafa Akçay
Manisa Yunus Emre Belediye Başkanımız Mehmet Çerçi

Siyasi parti temsilcileri

Ak Parti Muğla İl Başkanı Gültekin Akça
MHP Muğla İl Başkanı Oğuz Akarfırat
Ak Parti Kavaklıdere İlçe Başkanı Volkan Alpözen
MHP Kavaklıdere İlçe Başkanı Nazmi Can

Yargı

Yatağan Cumhuriyet Başsavcısı Alper Çetin

Müdürler

Muğla Tarım ve Orman İl Müdürü Barış Saylak
Muğla il Sağlık Müdürü Ali Burak Mülayim
SGK Muğla İl Müdürü Özkan Arslan

Odalar

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) Başkanı Bülent Karakuş
MUTSO Meclis Başkanı H. Koray Özcan

Sendika

Memur-Sen Muğla İl Başkanı Önder Uçak

Diğer

Kavaklıdere Menteşe Mahallesi muhtarı Yılmaz Evran
Beşkaza kültür ve Dayanışma Platformu Başkanı Devrim Karakuş

Güncel | Kavaklıdere Belediyesi haberleri | 30 TEMMUZ 2023 | HABER BÜLTEN
Kavaklıdere Belediyesi haberleri 1
HABER

48 Haber / GHA - 29. Menteşe Beşpınar yağlı güreşleri ve halk konseri

Kavaklıdere Belediyesi Menteşe Beşpınar (Yerküpe) 29. Yağlı Pehlivan Güreşleri bu hafta sonu (29-30 Temmuz 2023) yapılacak.

Kavaklıdere Belediyesi'nin ilçenin Yerküpe Yaylası'nda her sene düzenlenen yağlı güreş fastivali bu sene 29-30 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek. Kavaklıdere Kaymakamı Oray Güven'in himayeleri,
2023 Güreş Ağası Sezer Tomay'ın destekleri ve Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmer Demir'le ekibinin organizasyonuyla gerşekleştirilecek "ücretsiz halk konseri" ve "9. Yağlı Pehlivan Güreşleri"nde gelenekler yaşatılıp ilçe halkının birlik ve berberliğinin sağlanması, ilçenin tanıtımı hedefleniyor.

Kavaklıdere Menteşe Yerküpe halk konseri ve yağlı güreşleri 2023

29. Menteşe Beşpınar yağlı güreşleri ve halk konseri

Tamamen ücretsiz olan "Halk konseri"nde İntizar ve Murat Başaran sahne alacak. Halk Konseri ve yağlı güreşler Kavaklıdere ilçesi, Menteşe Mahallesi Yerküpe Yaylası güreş ve piknik alanında gerçekleştirilecek.

Festival programı şöyle;

29 Temmuz Cumartesi - 21:00:

Murat Başaran konseri
İntizar konseri

30 Temmuz Pazar - 09:00:

Menteşe Beşpınar (Yerküpe) 29. Yağlı Pehlivan Güreşleri

29. Menteşe Beşpınar yağlı güreşleri ve halk konseri

Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir halk konseri ve güreş festivali için şunları söyledi;

"Kavaklıdere Belediye Başkanlığımızca ÜCRETSİZ Olarak 30 Temmuz Tarihinde Düzenleyecek Olduğumuz..Menteşe Beşpınar Yağlı Pehlivan Güreşlerimiz ile 29 Temmuzda Düzenleyecek Olduğumuz ÜCRETSİZ Halk Konserimize Tüm Halkımız Davetlidir."

Güncel | Kavaklıdere Belediyesi haberleri | 28 TEMMUZ 2023 | HABER BÜLTEN
Kavaklıdere Belediyesi haberleri 1
HABER

48 Haber / GHA - Kavaklıdere Belediyesi yaz dönemi kursları başlıyor

Kavaklıdere Belediyesi'nin her sene okulların kapanmasıyla düzenlediği yüzme ve futbol kursları başlıyor.

Kavaklıdere Belediyesi yaz döneminde öğrencilere sağladığı ücretsiz olanakları sürdürüyor. Belediye her sene yaptığı "kurs" etkinliğini bu sene de yineliyor.

Kavaklıdere Belediyesi'nin yaz dönemi yüzme kursuna kayıtlar başladı. Yüzme kursları 10 Temmuz 2023 - 3 Eylül 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek. 7 - 13 yaş grubu çocukları kapsayacak yüzme kursu kayıtları başladı.

Kavaklıdere Belediyesi yaz dönemi kursları

Kavaklıdere Belediyesi yaz dönemi kursları

Kavaklıdere Belediyesi'nin yaz dönemi futbol kursuna kayıtlar başladı. Futbol kursları 10 Temmuz 2023 - 3 Eylül 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek. 7 - 15 yaş grubu çocukları kapsayacak futbol kursu kayıtları başladı.

Kavaklıdere Belediyesi yaz dönemi kursları 2

Kavaklıdere Belediyesi yaz dönemi kursları

Kurslar hakkında daha fazla bilgi almak için Kavaklıdere Belediyesi resmi internet sitesini BURAYA TIKLAYARAK (https://www.kavaklidere.bel.tr/) ziyaret edebilirsiniz.

Belediyeyi telefonla rarayarak bilgi alabilirsiniz. ARAMAK İÇİN TIKLAYIN. (0252 592 70 26)

Ya da doğrudan Kavaklıdere Belediyesi'ne giderek bilgi alıp kayıt olabilirsiniz.

Güncel | Kavaklıdere Belediyesi haberleri | 26 HAZİRAN 2023 | HABER BÜLTEN
Kavaklıdere Belediyesi haberleri 1
HABER

48 Haber / GHA - Kavaklıdere Belediyesi döşemeye devam ediyor

Kavaklıdere Belediyesi'nin "halı gibi döşenmiş yollar" çalışmasını duymayan kalmamıştır. Renkli parke taşlarıyla ilçenin yollarını hali desenleriyle kaplayan belediye köylere varıncaya kadar ara yollarda da kilitli taş kullanarak yatırımlarını sürdürüyor.

Kavaklıdere Belediyesi döşemeye devam ediyor, 48 Haber Ajansı

Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir (ortada), Kavaklıdere Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Karataş (Önde)

Kavaklıdere Belediyesi son olarak Çamlıyurt mahallesi Topalak mezarlık yolu ile Erikli yerleşim merkezine giden yolları kilitli parke taşlarla kaplayarak yineledi. Yağmur sularını çektiği ev tekrar yoprağa salınmasını sağladığı için tüm dünyada asfalt ve betona tercih edilen taş döşeme yollar kullanılıyor.

Kavaklıdere Belediyesi Çamlıyurt mahallesi Topalak mezarlık yolu ile Erikli yerleşim merkezine giden yollar için 8 bin metrekarelik kilitli parke taşı döşedi. Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir ve Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Karataş çalışmaları her zaman yaptıkları gibi bizza yerinde incelediler.

Kavaklıdere Belediyesi döşemeye devam ediyor 3

Kavaklıdere Belediyesi döşemeye devam ediyor
Güncel | Kavaklıdere Belediyesi haberleri | 25 HAZİRAN 2023 | HABER BÜLTEN
Kavaklıdere Belediyesi haberleri 1
HABER

48 Haber / GHA - Kavaklıdere'nin Sesi Bülteni yayınlandı

Kavaklıdere'nin Sesi 23. sayısı çıktı

Kavaklıdere Belediyesi adına hazırlanan ve ilçeden haberlerin yer aldığı, "Kavaklıdere'nin Sesi" bülteninin 23. sayısı da yayınlandı.

İlçeden haberler, belediyenin hizmetleri, yatırımları ile Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir'in mesajlarının(Baş yazı) yer aldığı "Kavaklıdere'nin Sesi" bülteni yine dolu, dolu ve rengarenk olarak hazırlandı.

Kavaklıdere'nin Sesi 23. sayısı çıktı

"Kavaklıdere'nin Sesi" bülteni 23. sayısı da görevlilerce tüm ilçede köylere varıncaya kadar kapı kapı dolaşılarak dağıtıldı. Dolu bir içerikle hazırlanan bültende Nisan - Mayıs - Haziran 2023 arası verilen tüm hizmetlrle, devam eden yatırımlar renkli görsellerle birlikte yayınlanıyor.

Kavaklıdere'nin Sesi 23. sayısı çıktı 2

Kavaklıdere'nin Sesi 23. sayısı çıktı

48 Haber Ajansı'nın notu;

Bültenin PDF versiyonu ne yazık ki belediyenin resmi web sitesinde ya da sosyal medya hesaplarında yer almıyor. Hatta Kavaklıdere Belediyesi resmi internet sitesinde sadece çok eski tarihli bir ön kapak görseli bulunuyor. Oysa bu kadar çok yatırım yapan, hizmete imza atan belediyenin bu başarılı bülten çalışmasının PDF versiyonunun da resmi web sitesinde olması ve dileyen herkesin dünyanın her yerinden okuyabilmesi daha doğru olurdu.

Kavaklıdere'nin Sesi 23. sayısı çıktı 3

Kavaklıdere'nin Sesi 23. sayısı çıktı
Güncel | Kavaklıdere Belediyesi haberleri | 23 HAZİRAN 2023 | HABER BÜLTEN
Kavaklıdere Belediyesi haberleri 1
HABER

48 Haber / GHA - Arkeolojik kazı alanları anlaşması imzalandı

Arkeolojik kazı alanları anlaşması imzlandı. Kavaklıdere Belediyesi arkeolojik alanlardaki çalışmaların devamlılığı protokolüne imzayı attı.

Arkeolojik kazı alanları protokolü imzlandı

Arkeolojik kazı alanları protokolü imzlandı

Hyllarima Antik Kenti ile Asarcık Kalesindeki Arkeolojik Kazıların Kavaklıdere Belediye Başkanlığı ile Muğla İl Kültür Turizm Müdürlüğü ve Müze Müdürlüğü'nce devam ettirilmesi protokolü imzalandı.

Arkeolojik kazı alanları protokolü imzlandı 2

Arkeolojik kazı alanları protokolü imzlandı

Kavaklıdere Kaymakam Vekili Mustafa Emre Kılıç, Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Toprak, Muğla Müze Müdürü Gülnaz Savran'ın katıldığı prokol imza töreni Hyllarima Antik Kenti'nde imzalandı.

Güncel | Kavaklıdere Belediyesi haberleri | 17 HAZİRAN 2023 | HABER BÜLTEN
Muğla uçak saatleri