Kavaklıdere haberleri; Kavaklıdere haber 1
HABER

Kavaklıdere haberleri

Kavaklıdere | Haber | News

Kavaklıdere
HABER

Kavaklıdereli öğrencilerin büyük başarısı

 

Kavaklıdere Belediye Haberleri

48 Haber Ajansı (48HA) - 12.06.2023 - Okul Sporları Federasyonu'nun Eskişehir de düzenlediği "Hava Sporları Türkiye Şampiyonası" nda Muğla'nın Kavaklıdere ilçesi rekorlara imza attı.

Okul Sporları Federasyonu tarafından organize edilen "Hava Sporları Türkiye Şampiyonası" nda Muğla'nın Kavaklıdere İlçesi'nden 2 okul, 3 öğrenci madalyayla döndü.

Kavaklıdere Sadık Göçen Anadolu Lisesi, Eskişehir’de düzenlenen Okul Sporları, Hava Sporları Model Uçak-Kağıt Uçak Türkiye Şampiyonasında, öğrenci Erkan Erdal, "Okul Sporları, Hava Sporları Model Uçak-Kağıt Uçak Türkiye Şampiyonasında, Bireysel Yarışmalarda Türkiye 2’ncisi oldu." Kavaklıdere Sadık Göçen Anadolu Lisesi ayrıca, "Genç kızlar Türkiye 2.si" ödülüne layık görüldü.

Kavaklıdereli öğrencilerin büyük başarısı 2

Kavaklıdereli öğrencilerin büyük başarısı

Eskişehir'deki şampiyona da yüzlerce proje, okul ve öğrenci arasından sıyrılmayı başaran ve ilçeye 4.'lük getiren bir diğer proje de Menteşe Ortaokulu'ndan geldi. Kavaklıdere Menteşe Ortaokulu, "Okul Sporları, Hava Sporları Model Uçak-Kağıt Uçak Türkiye Şampiyonası"nda, "Yıldız Kızlarda Türkiye 2’ncisi" olurken, "Yıldız Erkekler"de müsabakaları Türkiye 4’üncüsü" olarak tamamladı.

Kavaklıdere Menteşe Ortaokulu, "Okul Sporları, Hava Sporları Model Uçak-Kağıt Uçak Türkiye Şampiyonası"nda, "Yıldız Kızlarda" Türkiye 2’ncisi olurken, "Yıldız Erkekler"de müsabakaları Türkiye 4’üncüsü olarak tamamladı.

Kavaklıdereli öğrencilerin büyük başarısı 3

Kavaklıdereli öğrencilerin büyük başarısı

Kavaklıdere Kaymakamı Oray Güven, Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, Kavaklıdere İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuray Kabaş, şampiyonada başarılı olan okulların müdür, müdür yardımcıları, öğretmenleri ile Danışman; Muğla Kavaklıdere Menteşe Ortaokulu Bilgisayar Teknolojileri Öğretmeni Fatma İşlek ve öğrencilerle öğrenci velilerinin katkılarıyla, destekleriyle gerçekleşen bu büyük başarı ilçede büyük heyecanla karşılandı.

Kavaklıdereli öğrencilerin büyük başarısı 4

Kavaklıdereli öğrencilerin büyük başarısı

İşte o başarıların listesi;

1- Kağıt Uçak kategorisinde Ferdi yarışma Muğla/Kavaklıdere Sadik Göçen Anadolu Lisesi'nden Erkan ERDAL Türkiye ikincisi oldu.

2- Takımlarda da Yıldız kızlar Türkiye 2.si Muğla /Kavaklıdere Menteşe Ortaokulu.

3- Yıldız erkekler Türkiye 4.sü Muğla /Kavaklıdere Menteşe Ortaokulu.

4- Genç kızlar Türkiye 2.si Muğla/ Kavaklıdere Sadik Göçen Anadolu Lisesi.

Kavaklıdere İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuray Kabaş, başarıda imzası, emeği olan herkese ve özellikle de öğretmenlerle öğrencileri kutladı. Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü ve Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay da bu büyük ve motive eden başarıları sosyal medyadan yayınladığı mesajlarla kutladı.

Kavaklıdereli öğrencilerin büyük başarısı 5

Kavaklıdereli öğrencilerin büyük başarısı

İşte o kutlama;

Kavaklıdereli öğrencilerin büyük başarısı 6

Kavaklıdereli öğrencilerin büyük başarısı

Kavaklıdereli öğrencilerin büyük başarısı 7

Kavaklıdereli öğrencilerin büyük başarısı

Kavaklıdereli öğrencilerin büyük başarısı 8

Kavaklıdereli öğrencilerin büyük başarısı

@tcmeb

@emrecay55

@tcmuglavaliligi

Etkinlik Takvimi

TEK TIKLA TÜM MUĞLA - İlçe ilçe Muğla'daki etkinlikler. Konser, sergi, söyleşi, yarışma, spor, tiyatro, panel, anma, eylem, toplantı, sinema, imza günü, festival, kutlama vd... MUĞLA ETKİNLİK TAKVİMİ. TIKLA

 

Muğla ilçelerinden haberler

TAGS;

Kavaklıdere haberleri

Muğla

Kavaklıdere News