Kavaklıdere haberleri; Kavaklıdere haber 1
HABER

Kavaklıdere haberleri

Kavaklıdere | Haber | News

Kavaklıdere
HABER

Kavaklıdere'de Zeytin Hasat Şenliği

 

Kavaklıdere Belediye Haberleri

48 Haber Ajansı (48HA) - 06.11.2023 - Muğla Kavaklıdere Kurucuova Mahallesinde bulunan ve Türkiye’nin en büyük tek bahçelerinden biri olma özelliğine sahip 590 dönümlük ödüllü Granpa Zeytinliği'nde "Zeytin Hasat Şenliği" düzenlendi.

Bahçenin ilk hasatından elde edilen zeytinyağı yağ ile dünyanın en iyi yağlarının yayınlandığı “EVOO World Ranking 2019” listesinde yer alma başarısını yakalayan Granpa Zeytinliği bu kez Zeytin Hasat Şenliği ile adından bahsettirdi.

Kavaklıdere'de Zeytin Hasat Şenliği 1

Kavaklıdere'de Zeytin Hasat Şenliği

Zeytin Hasat Şenliği

Kurucuova Mahallesinde bulunan Granpa Zeytin Bahçesinde düzenlenen Zeytin Hasat Şenliği'ne Kavaklıdere Kaymakamı Ramazan Aykut Saka, Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, Kavaklıdere Belediye Başkan Yardımcısı Hafize Çakım, Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak, AK Parti Kavaklıdere İlçe Başkanı Volkan Alpözen, STK üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Kavaklıdere'de Zeytin Hasat Şenliği 3

Kavaklıdere'de Zeytin Hasat Şenliği, Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir

Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, "Zeytin Hasat Şenliği"nin ilçenin tanıtımı için önemli olduğuna vurgu yaparak, "Kavaklıdere tarihi, kültürel, doğal güzellikleriyle çok önemli, çok değerli projelere ev sahipliği yapıyor. Belediyemiz de ilçemize ve ülkemize katma değer sağlayan her güzel yatırımın, çalışmanın yanında yer almayı ve desteklemeyi sürdürüyor" dedi.

Kavaklıdere'de Zeytin Hasat Şenliği 2

Kavaklıdere'de Zeytin Hasat Şenliği, Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir (Sağdan 2.)

Granpa'nın başarıları

2020 yılında "Flos Olei"de "Dünyanın En İyi 500 Zeytinyağı" listesine giren Granpa Zeytinliği ve zeytinyağları 2020 ve 2021 yıllarında Amerika, İtalya, Japonya, İsrail, İngiltere, Arjantin, Berlin, Kanada, Yunanistan ve Türkiye’den altın ve gümüş madalyalar kazandı.

2022 yılında ise bunlara ek olarak Japonya Uluslararası Zeytinyağı Ödülerinde "BEST IN CLASS" ödülüne layık görüldü. 2023 yılında "Uluslararası Zeytinyağı Ödülleri"nde 650 marka arasında Granpa, ilk defa bir Türk Markası olarak "Dünyanın En İyisi" seçildi.

Kavaklıdere'de Zeytin Hasat Şenliği 5

Kavaklıdere'de Zeytin Hasat Şenliği

Etkinlik Takvimi

TEK TIKLA TÜM MUĞLA - İlçe ilçe Muğla'daki etkinlikler. Konser, sergi, söyleşi, yarışma, spor, tiyatro, panel, anma, eylem, toplantı, sinema, imza günü, festival, kutlama vd... MUĞLA ETKİNLİK TAKVİMİ. TIKLA

 

Muğla ilçelerinden haberler

TAGS;

Kavaklıdere haberleri

Muğla

Kavaklıdere News