Kavaklıdere haberleri; Kavaklıdere haber 1
HABER

Kavaklıdere haberleri

Kavaklıdere | Haber | News

Kavaklıdere
HABER

Kavaklıdere'ye Kaymakam Saka atandı

 

Kavaklıdere Belediye Haberleri

48 Haber Ajansı (48HA) - 04.10.2023 - Valiler Kararnamesiyle Kaymakam Oray Güven'ün tayini sonrası 24 Ağustos'tan bu yana boş olan Kavaklıdere Kaymakamlığı'na Ramazan Aykut Saka atandı.

23 Ağustos 2023 günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayınlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi'yle Muğla'da 7 ilçenin Kaymakamı değişmişti. Datça, Marmaris, Ula, Fethiye, Bodrum, Uca ve Kavaklıdere ilçelerinin kaymakamları değişti. Kavaklıdere Kaymakamı Oray Güven de bu kararnameyle Kahramanmaraş'ın Nurhak ilçesinde görevlendirildi.

Kaymakamı Oray Güven'in yeni görev yerine gitmesinden sonra boş kalan Kavaklıdere Kaymakamlığı görevine Yatağan Kaymakamı Mustafa Emre Kılıç vekalet etti. 3 Ekim 2023 günü Kavaklıdere Kaymakamlığı'na Ramazan Aykut Saka atandı. Son olarak Karaman ilinin Kazımkarabekir ilçesinde görev yapan Kaymakam Saka, Kavaklıdere'ye tayini üzerine bir veda mesajı yayınladı. Saka'nın mesajı şöyle;

"Şark Fatihi yetimler babası Kazım Karabekir Paşa’mızın memleketi olan aynı zamanda zengin geçmişe ve köklü tarihe sahip Kâzımkarabekir İlçemizde büyük bir onurla sürdürdüğüm Kaymakam vekilliği görevim 20 Eylül 2023 tarihinde sona ermiştir. Kâzımkarabekir’de görev yaptığım süre boyunca başta yakın olarak çalıştığım birim amirlerimize ve personellerimize, Belediye Başkanlığımıza, İl Genel Meclisi üyelerimize, Siyasi Parti Başkanlıklarımız ve diğer Sivil Toplum Kuruluşlarına, Muhtarlarımıza ve ilçemizde beni evimde hissettiren tüm Kazımkarabekir’li hemşerilerimize en içten dileklerimle teşekkür eder, sağlık ve mutluluklar dilerim. Hoşcakalın."

Kavaklıdere Kaymakamı Ramazan Aykut Saka

Kavaklıdere Belediye Başkan vekili Kamil Öztürk, Kavaklıdere Kaymakamı Ramazan Aykut Saka (Soldan sağa)

03 Ekim 2023 tarihinde Kavaklıdere Kaymakamlığı görevine resmen başlayan Ramazan Aykut Saka'yı Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir Ankara'da bulunduğu için Kavaklıdere Belediye Başkan vekili Kamil Öztürk ziyaret etti. Öztürk, Kavaklıdere Kaymakamı Ramazan Aykut Saka'ya ziyaretinde hayırlı olsun dileklerini iletti.

Ramazan Aykut Saka kimdir?

Kavaklıdere Kaymakamı Ramazan Aykut Saka

Kavaklıdere Kaymakamı Ramazan Aykut Saka

1994 Bayburt doğumlu. İlk, orta ve lise tahsilini Bayburt'ta tamamladı. 2013 yılında Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde başladığı eğitimini 2017 yılında tamamladı.

İçişleri Bakanlığınca düzenlenen Kaymakamlık sınavını kazanarak 2022 yılının başında Bayburt Kaymakam Adayı olarak kamu görevine başladı. Mardin-Artuklu ve Çorum-Sunğurlu İlçelerinde Kaymakam Refiki olarak görev yaptı.

İçişleri Bakanlığı'nın oluru ile 2022 yılında Karaman'ın Kazımkarabekir Kaymakam Vekili olarak görevlendiridi. 2023 yılı Ekim ayında da Kavaklıdere Kaymakamlığı görevine tayin edildi.

Not: 48 Haber Ajansı ve GYY'miz Yalçın Çakır, ajansımızın merkezinin bulunduğu ilçe olan Kavaklıdere'nin yeni Kaymakamı Ramazan Aykut Saka'ya hayırlı olsun der, görevinde başarılar dileriz.

Etkinlik Takvimi

TEK TIKLA TÜM MUĞLA - İlçe ilçe Muğla'daki etkinlikler. Konser, sergi, söyleşi, yarışma, spor, tiyatro, panel, anma, eylem, toplantı, sinema, imza günü, festival, kutlama vd... MUĞLA ETKİNLİK TAKVİMİ. TIKLA

 

Muğla ilçelerinden haberler

TAGS;

Kavaklıdere haberleri

Muğla

Kavaklıdere News