Kavaklıdere haberleri; Kavaklıdere haber 1
HABER

Kavaklıdere haberleri

Kavaklıdere | Haber | News

Kavaklıdere
HABER

Menteşe ve Çayboyu'nda doğalgazlı günler başlıyor- VİDEOLU HABER

 

Kavaklıdere Belediye Haberleri

48 Haber Ajansı (48HA) - 15.09.2023 - Muğla'nın Kavaklıdere ilçesi'nde doğalgaz evlere ve işyerlerine girmeye başladı. Çayboyu ve Menteşe mahallesinde gaz verme aşamasına gelindi. Ayrıntılar haberde...

Kavaklıdere ilçesinde Muğla doğalgaz işletmecisi olan Akmercan Kavaklıdere ilçe merkezi ile mahallelere gazı aktaracak ana arter boruları döşedi. Kavaklıdere Belediyesi de kış gelmeden kazılan bölgeleri kapatıp yol ve kaldırımları kullanılır hale getirdi. Gaz nakil boruları döşeme işlemi tamamlanan Menteşe ve Çayboyu mahallelerinde vatandaşlara abonelik ve kullanma izinlerinin verilmesine de başlandı. Gazlar da açılıyor.

Menteşe ve Çayboyu'nda doğalgazlı günler, Mesut Karataş

Menteşe ve Çayboyu'nda doğalgazlı günler, Kavaklıdere Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Karataş (Arşiv)

Bir sene dolmadan bitiyor

Kavaklıdere Belediyesi 2022'de çalışmaların başladığını duyurdu ve bir sene geçmeden abonelere doğalgaz verilme aşamasına gelindi. Menteşe Mahallesinde de ana arterde ana gaz taşıyıcı borular döşendi ve Akmercan gaz dağıtım borularının geçtiği yerlerdeki bina girşlerine doğalgaz kutularını yerleştirdi. Menteşe ve Çayboyu'nda mahalle aralarında boru döşeme işlemleri de bir yandan devam ediyor.

Kavaklıdere, gece

Kavaklıdere (Arşiv)

Gaz verilmeye başlanıyor

Evlerine kombi bağlatıp tesisatlarını yaptıran ve dairelere gazı taşıyacak metal boruları da bağlatan vatandaşların abonelik sözleşmeleri, doğalgaz saati satın alma işlemleri ile kullanma izinleri de verilmeye başlandı.

Gazın açılabilmesi için;

. Akmercan tarafından uygun bulunmuş ve yetkilendirilmiş bir firma ile anlaşmak

. Daire (ev/işyeri) dahili tesisatı yaptırmak, kombiyi bağlatmak

. Gazı bina girişindeki Akmercan'a ait plastik kutudan daireye taşıyacak metal gaz taşıma borularını doğalgaz saatinin konulacağı yere kadar döşetmek.

. Daire girişinden kombi ve mutfakta ocak konulacak yere kadar gazı taşıyacak metal boruları döşetip, bağlatmak.

. Abonelik başvurusu yapmak

. Detaylı bilgi, evrak ve diğerleri için TIKLAYIN LÜTFEN; https://www.akmercanmuglagaz.com.tr/tr/

Vatandaşlar heyecanlı

İşlemlerini tamamlayan bina, müstakil ev ve daire sahipleri 48 Haber Ajansı'na, "Sözleşmeleri yaptırdık. Doğalgaz saati satın alma işlemini yaptırdık. Yetkililer bu hafta sonundan başlayarak gazı açabileceklerini söylediler. Gelip kontrolleri yapacaklarını. Sorun olmayan yerlerde gazı açacaklarını ve aboneliği aktif hale getireceklerini belirttiler. Hayal bile değildi, gerçek oluyor" dediler.

Kavaklıdere Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Karataş 2

Menteşe ve Çayboyu'nda doğalgazlı günler (Arşiv)

Havalar soğuyor

Ekim ayı itibariyle sobaların yakılmaya başlandığı havaların özellikle geceleri çok soğuk olduğu bölgede hem ısınma hem yıkanma hem de yemek pişirmede kullanılacak olan doğalgaz dört gözle bekleniyordu. Menteşe ve Çayboyu'nda yaşayıp tesisatlarını tamamlayıp yasal yükümlülüklerini yerine geirenler bu kışa kömür, odun ve merkezi sistem kömürlü kaloriferlerden kurtulmuş olarak temiz enerjiyle girecekler ve harcadıkları kadar ödeyecekler. Doğalgazın kullanılmaya başlamasıyla fosil yakıtlardan kaynaklanan hava kirliliği riski de tamamen ortadan kalkmış olacak.

VİDEO

Belediye Başkanı Demir'e teşekkür

Bildik bileli odun ve kömür sobalarıyla ya da kalorifer kazanlarıyla ısınan Menteşeliler özellikle Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir ile Kavaklıdere Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Karataş'a teşekkür ediyorlar. Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir çalışmalarla ilgili olarak şunları söyledi;

Menteşe ve Çayboyu'nda doğalgazlı günler  4

Menteşe ve Çayboyu'nda doğalgazlı günler (Arşiv)

"Hayal bile değildi gerçek oldu. Şimdi de en büyük mahallerimiz olan Menteşe ve Çayboyu mahallelerinde, doğalgaz çalışması devam ediyor. Bir taratan hat döşemeleri devam ediyor diğer taraftan abonelik işlemleri devam ederek doğalgaz bağlanması devam ediyor. Halkımıza hizmet etmek bizleri mutlu ediyor. Hizmetlerimiz ve sosyal kültürel etkinliklerimiz devam edecek."

Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir

Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir (Arşiv)

Muğla Akmercan Doğalgaz Müdürü Serdar Kaplanoğlu da, "Muğla Doğalgaz olarak, ihtiyaç sıralamasına göre, il genelinde çalışmalarımız devam ediyor" dedi.

Konuyla ilgili önceki haber için TIKLAYIN;

https://www.gumuslukrehberi.com/kavaklidere-haber-22.html

Etkinlik Takvimi

TEK TIKLA TÜM MUĞLA - İlçe ilçe Muğla'daki etkinlikler. Konser, sergi, söyleşi, yarışma, spor, tiyatro, panel, anma, eylem, toplantı, sinema, imza günü, festival, kutlama vd... MUĞLA ETKİNLİK TAKVİMİ. TIKLA

 

Muğla ilçelerinden haberler

TAGS;

Kavaklıdere haberleri

Muğla

Kavaklıdere News