Kavaklıdere haberleri; Kavaklıdere haber 1
HABER

Kavaklıdere haberleri

Kavaklıdere | Haber | News

Kavaklıdere
HABER

Kavaklıdere İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuray Kabaş emekli oldu

 

Kavaklıdere Belediye Haberleri

48 Haber Ajansı (48HA) - 22.08.2023 -Kavaklıdere İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuray Kabaş emekli oldu

Kavaklıdere İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuray Kabaş emekli oldu. İlçede çok önemli projelere imza atan Kabaş ilçe prorokolü ve eğimcilerle vedalaştı.

Kavaklıdere İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuray Kabaş, eğitim camiası içindeki 39 yıllık (1984-2023) çalışmasının ardından kendi isteğiyle emekli oldu. İdarecilik, okul müdür yardımcılığı, şube müdürlüğü, çeşitli yerlerde ilçe milli eğitim müdürlüğü, eğitim uzmanlığı görevlerinde bulunan Nuray Kandur Kabaş, 2018 yılından bu yana Muğla'nın Kavaklıdere ilçesinde ilçe milli eğitim müdürü olrak görev yapıyordu.

Kavaklıdere İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuray Kabaş emekli oldu

Kavaklıdere İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuray Kabaş emekli oldu

Aralarında büyük başarılar elde edilen Teknofest dahil yüzlerce yerel, ulusal ve uluslararasıı başarılarla dolu yarışma, sergi, fuar, olimpiyat gibi etkinliklerle öğrencileri ve öğretmenleriyle büyük sevinçler yaşayan Kabaş idareciliğinin yanı sıra Lise Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliği de yaptı. Aynı zamanda Türkolog ünvanı davar

Sıkı bir Galatasaray taraftarı olduğu bilinen Nuray Kandur Kabaş Kavaklıdere ilçesindeki görev süresi içinde öğretmen ve öğrencilerin özellikle yerel, ulusal ve uluslararası festivallerle bilim ve fikir yarışmalarındaki teşvik edici tutumu çok takdir almıştır.

Kavaklıdere İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuray Kabaş emekli oldu 3

Mehmet Demir, Oray Güven, Nuray Kabaş - 2023

Kavaklıdere ilçesindeki görev süresi içinde başta "TEKNOFEST'te alınan şampiyonluklar" dahil akıllarda kalan şu projelere öncülük etmiş, içinde yer almıştır;

"Hayvan dostlara barınak", "Tohum toplarını doğaya attık", "Fidan dikim etkinlikleri", "Geri dönüşümün doğaya kazandırılması", "Atıklardan sanat eseri üretimi", "Satranç turnuvaları", "Atıklardan elbise dizaynı", "Eğitimle yeniden buluşma projesi", "Teknofest büyük başarısı", "Hyllarima Antik Kenti çalışmaları", "2022-2023 Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası", "Turizm teknolojileri alandan projeleri destekleme çalışmaları / Tekofest", "Ücretsiz yabancı kaynakların üretimi ve eğitimcilere dağıtımı", "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak projesi Kavaklıdere ilçesi çalışmaları", "Kazanım Değerlendirme Uygulaması", "Atatürk'ü anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle 'Meşale Bende' proje çalışması", "Dünya Çocuk Hakları Günü ektinlikleri", "TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı", "Dijital ortamda peroje çalışmaları ve canlı yayınlar", "İşin Erbabı Projesi", "Mesleki eğitim destek projeleri", "Okullar arası spor müsabakaları", "Kavaklıdere Belediyesi ile ortak tarih, sanat, arkeoloji ve bilim projeleri çalışmaları", "Kavaklıdere Kaymakamlığı destek ve himayeleriyle ortak tarih, sanat, arkeoloji ve bilim projeleri çalışmaları"

Nuray Kabaş, Oray Güven

Nuray Bakaş, Oray Güven - 2023

Nuray Kabaş kimdir?

Nuray Kandur Kabaş

İ.Ü. Edebiyat Fak. Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü bitirdi. Bolu İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi Bölümünde tezli yüksek lisans yaptı.

Pamukkale Üniversitesinin 28-30,Eylül 2005 te XIV. Ulusal Bilim Kongresinde "Eğitim Fakültesi Öğrencilerinin Öğretmenlik Mesleğini Seçmeleri"ne yönelik makalesi bildiri olarak sunuldu.

1984 Yılında Bakırköy Ticaret Meslek Lisesi nde Lise Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olarak göreve başladı. 1988-1996 yıllarında okulun müdür yardımcılığı görevini üstlendi.

2001 yılında şube müdürlüğü sınavını kazanarak 2001-2005 yıllarında Devrek İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü olarak görev yaptı. 2005-2014 yıllarında Datça İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görev yaptı.

2014-2018 yıllarında Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Eğitim Uzmanı olarak çalıştı. 2018-2023 yılları arasında Kavaklıdere İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapmaktı.

2023 yılı Ağustos ayında kendi rızasıyla Kavaklıdere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden emekliye ayrıldı.

Mehmet Demir, Nuray Kabaş, Oray Güven

Nuray Kabaş, Oray Güven, Mehmet Demir - 2023

Oray Güven: Kavaklıdere Kaymakamı

Mehmet Demir: Kavaklıdere Belediye Başkanı

Nuray Kabaş; Kavaklıdere İlçe Milli Eğitim Müdürü

Etkinlik Takvimi

TEK TIKLA TÜM MUĞLA - İlçe ilçe Muğla'daki etkinlikler. Konser, sergi, söyleşi, yarışma, spor, tiyatro, panel, anma, eylem, toplantı, sinema, imza günü, festival, kutlama vd... MUĞLA ETKİNLİK TAKVİMİ. TIKLA

 

Muğla ilçelerinden haberler

TAGS;

Kavaklıdere haberleri

Muğla

Kavaklıdere News