Muğla siyaset haberleri
HABER

Osman Gürün neden aday olmadı?

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

Dolgu değil doğru haber...

Muğla belediye haberleri

48 Haber Ajansı (GHA) - 05.12.2023 - Osman Gürün neden aday olmadı? / Why wasn't Osman Gürün a candidate?

24 sene Muğla'da belediye başkanlıkları yapan Dr. Osman Gürün 30 Mart 2024 seçimlerinde aday olmayacağını açıkladı. Bugün CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in konuşmasıyla konu yeni bir boyut kazandı. - VİDEOLU HABER

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün 28 Kasım 2023 gümü sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamayla 30 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde aday olmayacağını açıklamıştı. Gürün, bu açıklamanın ardından bugün partisinin TBMM grup toplantısına katılmak için Ankara'ya geldi. Gürün'ü CHP Genel Başkanı Özgür Özel kapıda karşıladı. Grup toplantısını en ön sıradan izleyen MBB Başkanı Dr. Osman Gürün'e seslenen CHP Genel Başkanı Özgür Özel, ilginç noktalara vurgu yaptı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, MBB Başkanı Osman Gürün, Kasım 2023 - 48 Haber Ajansı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, MBB Başkanı Osman Gürün, Kasım 2023 - 48 Haber Ajansı

CHP Muğla il örgütünde seçimle yönetime gelen ve CHP Genel Başkanı Özgür Özel'i destekleyen yenilikçilerin mesafeli durdukları, zaman zaman eleştirdikleri, isim vermeden partiyi yönetmekle suçladıkları CHP'li Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün için partisinin seçimlerden sonra düşündüğü görev de bugün ortaya çıktı.

VİDEO

"Geldi bize dedi ki..."

Grup toplantısında yaptığı konuşmada Osman Gürün’ün istese Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı olarak göreve devam edebileceğini vurgulayan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Osman Gürün geldi bize dedi ki, 'Ben Muğla'ya hizmet ettim. Ben Muğla'yı bir noktaya getirdim. Siz bundan sonraki süreçte gençler diyorsunuz, kadınlar diyorsunuz... Ben bundan sonra Muğla'nın abisi olarak, Muğla'da bayrağı teslim ediyorum' diyor" dedi.

"Veda nasip etsin", "bu bir veda değil!"

Özel konuşmasını Gürün'ün gözlerinin içne bakarak, "Allah tüm siyasilere böyle bir veda nasip etsin başkanım" diye sürdürdü. Ancak, "Allah tüm siyasilere böyle bir veda nasip etsin başkanım" diyen CHP Genel Başkanı Özgür Özel bir kaç dakika sonra bu kez "bunun bir veda olmadığını" söyledi. Bunun bir veda olmadığını, bir bayrak devir teslimi olduğunu vurgulayan Özel konuşmasının devamında Gürün'ün seçim sonrası görevini de açıkladı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, MBB Başkanı Osman Gürün, Kasım 2023 - 48 Haber Ajansı 2

CHP TBMM Grup toplantısı, 5 Kasım 2023

Genel merkezde kurulacak masa

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Gürün'e hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek 30 Mart 2024 yerel seçimlerinden sonra CHP Genel merkezinde bir masa oluşturulacağını ve CHP'li belediyelerin projelerinin o masada değerlendirileceğini duyurdu. Özel ardından Gürün için düşündükleri görevi de açıkladı. İşte o açıklama;

"Genel merkezimizde CHP'li belediyelerin en iyi hizmetlerde ortaklaşması için çalışacak, 2 başkanım da o masada bizle birlikte olacak."

Özel ne dedi? Gürün ne yazmıştı?

MBB Başkanı Osman Gürün 28 Kasım 2023 tarihinde sosyal medya hesaplarından yaptığı duyuruyla aday olmayacağını açıklamıştı. Gürün o açıklamasında CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in bugün partisinin grup konuşmasında bahsettiği ve "geldi bize dedi ki" diye duyurduğu, "Siz bundan sonraki süreçte gençler diyorsunuz, kadınlar diyorsunuz... Ben bundan sonra Muğla'nın abisi olarak, Muğla'da bayrağı teslim ediyorum" sözleri Gürün'ün "aday olmayacağım" açıklamasında yer almadı.

Peki ama 24 yıllık bir politika ve belediyecilik tecrübesine sahip Dr. Osman Gürün aday olmayacağım açıklamasında neler yazdı? CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in "bize dedi ki" diye aktardığı sözler yazılı açıklamada da var mıydı? Noktasına, virgilüne dokunmadan Gürün'ün açıklaması aşağıda;

"1999 YILINDA MUĞLA BELEDİYE BAŞKANLIĞIYLA BAŞLAYAN VE 2014 YILINDA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞIYLA DEVAM EDEN 3 DÖNEM İL, 2 DÖNEM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI GÖREV SÜRECİMİ 2024 YEREL SEÇİMLERİ İLE NOKTALAMAK AMACIYLA ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİMLERDE ADAY OLMAMA KARARI ALDIM.

BAŞTA HANGİ PARTİYE GÖNÜL VERMİŞ OLURSA OLSUN BU FIRSATI VE GÖREVİ BANA VEREN TÜM HEMŞEHRİLERİME, BU ONURU BEŞ DÖNEM YAŞATAN KURULUŞUN VE KURTULUŞUN PARTİSİ CUMHURİYET HALK PARTİMİZE, DESTEĞİNİ HEP YANIMDA HİSSETTİĞİM EŞİM VE ÇOCUKLARIMA, YOL VE MESAİ ARKADAŞLARIMA TEŞEKKÜR EDİYORUM.

2024 YEREL SEÇİMLERİNİN ÜLKEMİZE VE MUĞLAMIZA ŞİMDİDEN HAYIRLI OLMASINI DİLİYOR CUMHURİYETİN İKİNCİ YÜZYILINDA DA AYDINLIK VE REFAH BİR TÜRKİYE, MUTLU BİR MUĞLA’DA BİRLİKTE YAŞAMAK DİLEĞİYLE SAYGI VE ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM."

İşte o paylaşım;

Haberin tamamını okumak için TIKLAYIN;

https://www.48haber.com.tr/TR/haber-politika-64.html

2019 Muğla yerel seçim sonuçları için TIKLAYIN LÜTFEN;

https://www.gumuslukrehberi.com/2019-mugla-yerel-secim-sonuclari.html

Muğla Aile Hekimleri
TAG

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün

Bodrum Belediye Başkan aday adayları

Muğla politika haberleri