Muğla siyaset haberleri
HABER

Muğla'da çeyrek asırlık devrin sonu

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

Dolgu değil doğru haber...

Muğla belediye haberleri

48 Haber Ajansı (GHA) - 27.11.2023 - Muğla'da çeyrek asırlık devrin sonu / The end of a quarter century era in Muğla

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı (MBB) Dr. Osman Gürün, toplamda 24 sene seçilerek görev yaptığı Muğla'da gelecek yerel seçimlerde aday olmayacağını açıkladı. Peki ama neden ve Osman Gürün kimdir?

MBB Başkanı Dr. Osman Gürün sosyal medya hesaplarından 24 sene görev yaptığı Muğla Belediye Başkanlığı ve MBB başkanlığına bu kez aday olmayacağını açıkladı. Gürün'ün açıklaması şöyle;

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı (MBB) Dr. Osman Gürün, CHP önceki Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı (MBB) Dr. Osman Gürün, CHP önceki Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu

"1999 YILINDA MUĞLA BELEDİYE BAŞKANLIĞIYLA BAŞLAYAN VE 2014 YILINDA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞIYLA DEVAM EDEN 3 DÖNEM İL, 2 DÖNEM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI GÖREV SÜRECİMİ 2024 YEREL SEÇİMLERİ İLE NOKTALAMAK AMACIYLA ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİMLERDE ADAY OLMAMA KARARI ALDIM.

BAŞTA HANGİ PARTİYE GÖNÜL VERMİŞ OLURSA OLSUN BU FIRSATI VE GÖREVİ BANA VEREN TÜM HEMŞEHRİLERİME, BU ONURU BEŞ DÖNEM YAŞATAN KURULUŞUN VE KURTULUŞUN PARTİSİ CUMHURİYET HALK PARTİMİZE, DESTEĞİNİ HEP YANIMDA HİSSETTİĞİM EŞİM VE ÇOCUKLARIMA, YOL VE MESAİ ARKADAŞLARIMA TEŞEKKÜR EDİYORUM.

2024 YEREL SEÇİMLERİNİN ÜLKEMİZE VE MUĞLAMIZA ŞİMDİDEN HAYIRLI OLMASINI DİLİYOR CUMHURİYETİN İKİNCİ YÜZYILINDA DA AYDINLIK VE REFAH BİR TÜRKİYE, MUTLU BİR MUĞLA’DA BİRLİKTE YAŞAMAK DİLEĞİYLE SAYGI VE ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM."

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı (MBB) Dr. Osman Gürün, CHP önceki Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 2

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı (MBB) Dr. Osman Gürün, CHP önceki Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu

2019 Muğla yerel seçim sonuçları için TIKLAYIN LÜTFEN;

https://www.gumuslukrehberi.com/2019-mugla-yerel-secim-sonuclari.html

Osman Gürün kimdir?

Osman Gürün (1948), Tıp doktoru, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı ve siyasetçi.

Osman Gürün ilk ve ortaöğrenimini Muğla'da, lise öğrenimini İzmir'de tamamladı. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde okudu. Ortopedi ve travmatoloji uzmanı. DOktor olarak ilk görev yeri, Muğla SSK Hastanesi. Muğla'da özel bir hastane de de görev yaptı. Osman Gürün, 3 dönem Muğla Tabip Odası başkanlığı yaptı. 1997 yılında emekli oldu.

1997 yılında Muğla Merkez İlçe Başkanlığına baş vurarak CHP'ye üye oldu. 1999 yılında parti genel merkezi Muğla Belediye Başkanlığı teklifi götürünce Gürün, "ön seçim yapılması" şartıyla aday adayı olacağını söyledi Ve ön seçimde aday olarak sandıktan çıktı.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı (MBB) Dr. Osman Gürün

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı (MBB) Dr. Osman Gürün

1999 Yerel genel seçimlerinde CHP'den Muğla belediye başkanı adayı oldu. %37 oy alarak Muğla belediye başkanı olarak seçildi. 2004 yerel seçimlerinde % 43 oy ve 2009 Türkiye yerel seçimlerinde ise %46 oy alarak Muğla belediye başkanı seçildi.

2014 Türkiye yerel seçimleri önce Büyükşehir düzenlemesiyle Muğla Büyük şsehir statüsü kazanınca CHP'da Muğla Büyükşehir Belediye Başkan (MBB) adayı olarak seçimlere girdi. Ve seçimi kazanarak Muğla'nın ilk büyükşehir belediye başkanı oldu.

İttifakla girilen 2019 yerel genel seçimlerinde yüzde 36.12 oy alarak MBB başkanlığına 2. kez seçildi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı (MBB) Dr. Osman Gürün 5

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı (MBB) Dr. Osman Gürün

Gürün Muğlaspor Kulübü Başkanlığı, Muğla Belediyeler Birliği Başkanlığı, Ege Belediyeler Birliği üyeliği, Türkiye Belediyeler Birliği Yönetim Kurlu üyeliği, EGEV İcra kurulu üyeliği, Tarihi Kentler Birliği kurucu üyeliği, ÇYDD üyeliği, ADD üyeliği görevlerinde bulundu. Dr. Osman Gürün sıkı bir BJK taraftarı ve BJK üyesidir.

Büyükelçi Sumru Noyan'ın ve Büyükelçi Halil Akıncı'nın kuzeni olan Osman Gürün meslektaşı olan Gülsün Gürün ile evli ve üniversite mezunu iki çocuk babasıdır. Gürün'ün bu yazı kaleme alındığında 2 torunu vardı.. Gürün sıkı bir hayva dostudur. Evinde de Maltiz terrier cinsi bir dostla yaşıyor.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı (MBB) Dr. Osman Gürün, Dr. Gülsün Gürün

Dr. Gülsün Gürün, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı (MBB) Dr. Osman Gürün

2019 Muğla yerel seçim sonuçları için TIKLAYIN LÜTFEN;

https://www.gumuslukrehberi.com/2019-mugla-yerel-secim-sonuclari.html

Muğla Aile Hekimleri
TAG

Dr. Osman Gürün

CHP Muğla

Muğla politika haberleri