Köyceğiz haberleri; Köyceğiz haber 1
HABER

Köyceğiz Haberleri

Köyceğiz | Haber | News

Köyceğiz
HABER

Otmanlar mahallesi kırsalında orman yangını

Muğla hastaneleri

48 Haber Ajansı (48HA) - 02.09.2023 - Muğla'nın tatil beldesinde gece yarısından sonra başlayan orman yangını rüzgarın etkisiyle büyürken müdahale de dört koldan sürüyor.

Muğla’nın Köyceğiz ilçesine 65 kilometre uzaklıkta Denizli sınırında bulunan kırsal Otmanlar mahallesinde gece yarısından sonra ormanda yangın başladı. Otmanlar Serkiz mevkiinde 3 ayrı noktada yakın aralıklarla başlayan yangına ilk etapta köylüler ve orman ekipleri müdahale etti. Rüzgârın etkisiyle büyüyen yangına havanın aydınlanmasıyla birlikte havadan da müdahale başlatıldı. Kara ekipleri de takviye edildi..

Alevler yoğun müdahaleyle sabah saatlerinde çember içine alınıp, kontrollü olarak söndürme çalışmasına geçildi. Alevlere 8 arazöz, 3 su tankeri, 1 dozer, 3 uçak ve 2 helikopter müdahale ediyori. Yanında yaklaşık 3 hektarlık alanda söndürme mücadelesi devam ediyor.

Etkinlik Takvimi

TEK TIKLA TÜM MUĞLA - İlçe ilçe Muğla'daki etkinlikler. Konser, sergi, söyleşi, yarışma, spor, tiyatro, panel, anma, eylem, toplantı, sinema, imza günü, festival, kutlama vd... MUĞLA ETKİNLİK TAKVİMİ. TIKLA

 

Muğla Yemekleri Tarifleri

TAGS;

Köyceğiz haberleri

Köyceğiz sıcak haber

Köyceğiz Haberleri