Yaşam haberleri; Yaşam haber 1
HABER

Doğalgazda bedava ve indirim bitiyor

Yaşam | Haber | News

Yaşam
HABER

Dolgu değil, doğru haber...

Muğla hastaneleri

48 Haber Ajansı (48HA) - 10.04.2024 - Doğalgazda bedava ve indirim bitiyor

Konutlarda 25 m3’e (Sm3) kadar indirimli doğalgaz uygulaması 1 Mayıs’ta sona erecek. İlk fatura devletten uygulaması da bitiyor.

Doğalgaz Tüketimine İlişkin Sistem Kullanım Bedelleri Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi geçen yıl 1 Mayıs’ta Resmi Gazete’de yayınlanmıştı.

Bu kararname ile konut, ibadethane ve cemevi abonelerinin 24 Nisan 2023 tarihinden 31 Mayıs 2023 tarihine kadar olan ilk fatura tahakkukları kapsamındaki sistem kullanım bedellerinin tamamı ile 1 Mayıs 2024 tarihine kadar tahakkuk edecek sonraki faturalarda 25 Sm3’e kadar olan doğalgaz tüketimine ilişkin sistem kullanım bedelleri Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bütçesinden karşılandı.

Doğalgaz ocak, arşiv - 48 Haber Ajansı

Doğalgaz ocak, arşiv - 48 Haber Ajansı

Yine bu karar kapsamında ilk faturaların tamamı devlet tarafından ödendi. Sonrasında ise 25 Sm3’e kadar olan kullanım bedelleri bütçeden karşılanıyordu.

Yeni bir karar alınmaz ve uygulamanın uzatılmasına karar verilmezse 1 Mayıs 2024'den itibaren 25 m3'ün devlet tarafından karşılanması uygulaması bitecek. Ayrıca 31 Mayıs 2023 tarihinden itibaren ilk fatura tahakkuk bedelinin abone yerine devlet tarafından karşılanması uygulaması da bitecek.

Etkinlik Takvimi

TEK TIKLA TÜM MUĞLA - İlçe ilçe Muğla'daki etkinlikler. Konser, sergi, söyleşi, yarışma, spor, tiyatro, panel, anma, eylem, toplantı, sinema, imza günü, festival, kutlama vd... MUĞLA ETKİNLİK TAKVİMİ. TIKLA

Muğla Yemekleri Tarifleri

TAGS;

Doğalgaz indirim

Doğalgaz

Yaşam Haberleri