Yaşam haberleri; Yaşam haber 1
HABER

İkramiyelerin yatacağı tarih açıklandı

Yaşam | Haber | News

Yaşam
HABER

Dolgu değil, doğru haber...

Muğla hastaneleri

48 Haber Ajansı (48HA) - 16.03.2024 - İkramiyelerin yatacağı tarih açıklandı / Date when bonuses will be paid

Cumhurbaşkanı Erdoğan, emeklilerin Ramazan Bayramı ikramiyelerinin ne zaman hesaplarına yatacağını açıkladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan itibaren görev aldıkları her yerde, çalışanların haklarının teslimi için çaba harcadıklarını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, uzun yıllar gerginliğin, çatışmanın ve 1977 yılındaki menfur olayın sembolü olarak anılan 1 Mayıs’ı, 2008 yılında Emek ve Dayanışma Günü, 2009 yılından itibaren resmî tatil ilan ettiklerini ve işçilerle dayanışma gösterdiklerini ifade etti.

Türkiye Yüzyılının Emekçileri İftar Buluşması 2

Türkiye Yüzyılının Emekçileri İftar Buluşması

Enflasyona karşı çalışanları ezdirmemenin bir diğer prensipleri olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti;

"Özellikle son yıllarda üst üste yaşadığımız salgından bölgesel savaşlara, küresel ekonomik krizden asrın felaketi olan 6 Şubat depremlerine rağmen, bu duruşumuzdan taviz vermedik. 2024 yılında da bu hassasiyetimizi muhafaza ediyoruz. Bölgesel krizlerin ve istikrarsızlıkların yol açtığı mali yükü, en az şekilde, insanımıza yansıtmanın derdindeyiz. Bu anlayışla bir sosyal koruma ücreti olan ve çalışma hayatındaki ücret politikalarının en alt sınırını temsil eden asgari ücret, 17 bin liraya çıktı. Böylece asgari ücrette bir önceki yılın aynı dönemine göre yaklaşık yüzde 100 oranında artış oldu. Asgari ücret desteğini 700 liraya çıkararak, ödemeyi sürdürüyoruz."

Memurların aylıklarında ise 2024 yılı Ocak ayında enflasyon farkıyla birlikte yüzde 50’ye yakın bir artış sağladıklarına işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu rakamlarla en düşük memur maaşı, 2002 yılına göre reel olarak yüzde 300 oranında, nominal olarak ise 84 kat artış gösterdi. Aynı şekilde, katlanarak artan emekli sayımıza rağmen, emeklilerimizin ücretlerinde de çok önemli iyileştirmeler yaptık. Daha önce olmayan bayram ikramiyesi uygulamasını getirerek, emeklilerimize bayram sevinci yaşattık" ifadelerini kullandı.

Türkiye Yüzyılının Emekçileri İftar Buluşması 3

Türkiye Yüzyılının Emekçileri İftar Buluşması

2 ilâ 5 Nisan tarihleri arasında

Geçen sene emeklilerden gelen talepler doğrultusunda, her bir emekliye, tek seferlik 5’er bin liralık ödeme gerçekleştirdiklerini de hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu yıl emeklilerin bayram ikramiyelerinde de yüzde 50 artışa gittiklerini ve Ramazan Bayramı ikramiyelerini 2 ilâ 5 Nisan tarihleri arasında emeklilerin hesaplarına yatıracaklarını duyurdu.

Devletin deprem bölgesiyle ilgili yükümlülükleri azaldıkça, artan kaynağı emekliler ve çalışanlar başta olmak üzere milletin istifadesine sunmaya devam edeceklerini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunun yanında enflasyonu yeniden tek haneli rakamlara düşürerek, tüm toplum kesimlerinde daha kalıcı refah artışı sağlayacağız” dedi.

Etkinlik Takvimi

TEK TIKLA TÜM MUĞLA - İlçe ilçe Muğla'daki etkinlikler. Konser, sergi, söyleşi, yarışma, spor, tiyatro, panel, anma, eylem, toplantı, sinema, imza günü, festival, kutlama vd... MUĞLA ETKİNLİK TAKVİMİ. TIKLA

Muğla Yemekleri Tarifleri

TAGS;

Emekli bayram ikramiyeleri

Türkiye Yüzyılının Emekçileri İftar Buluşması

Yaşam Haberleri