Yaşam haberleri; Yaşam haber 1
HABER

DİKKAT; Kara avcılığı yasakları başladı

Yaşam | Haber | News

Yaşam
HABER

Dolgu değil, doğru haber...

Muğla hastaneleri

48 Haber Ajansı (48HA) - 14.03.2024 - DİKKAT; Kara avcılığı yasakları başladı / ATTENTION; Land hunting bans started

Muğla Valiliği, 2024 av döneminin sona erdiğini duyurdu. Yaban hayvanlarının korunması için alınan kararlar neleri içeriyor?

Muğla Valiliği'nin konuyla iglili açıklaması aşağıda;

"Ülkemizde kara avcılığına 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu ve Merkez Av Komisyonu Kararları doğrultusunda izin verilmektedir.
2023-2024 Av Dönemi Merkez Av Komisyonu Kararları doğrultusunda, kara avcılığı sezonu ülke genelinde 26 Ağustos 2023 tarihinde başlamış, 03.03.2024 tarihinde sona ermiştir.

Bu tarihten itibaren 2024-2025 Av Dönemi açılışına kadar Kara Avcılığı faaliyetleri tüm yurdumuzda yasaktır. Yaban hayvanlarının eşleşme, üreme, yavru büyütme, erginleşme gibi yaşam evrelerini
kapsayan avın yasaklandığı dönemde avcılık yapılması ülkemiz yaban hayatına ciddi zarar vermektedir.

DİKKAT; Kara avcılığı yasakları başladı

DİKKAT; Kara avcılığı yasakları başladı, arşiv - 48 Haber Ajansı

Bu sebeple avcılarımızın yasak dönemde avcılık yapmaması, yaban hayatını yaşam alanlarında rahatsız etmemesi ile av ve yaban hayvanlarının yavru ve yumurtalarını toplamaması büyük önem arz etmektedir.

Avın kapalı olduğu, yaban hayvanlarının üreme ve yavru büyüttüğü dönemlerde avcılık yapılması durumunda en yakın Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğü’nün yerel il teşkilatlarına, jandarma ve polis teşkilatlarına ihbar edilmesi yaban hayatının korunması için verilebilecek en büyük katkıdır. Kamuoyuna duyurulur."

Etkinlik Takvimi

TEK TIKLA TÜM MUĞLA - İlçe ilçe Muğla'daki etkinlikler. Konser, sergi, söyleşi, yarışma, spor, tiyatro, panel, anma, eylem, toplantı, sinema, imza günü, festival, kutlama vd... MUĞLA ETKİNLİK TAKVİMİ. TIKLA

Muğla Yemekleri Tarifleri

TAGS;

Kara avcılığı

Av yasakları

Yaşam Haberleri