Yaşam haberleri; Yaşam haber 1
HABER

İnsanlık dramı kıyılara vuruyor; 9 ceset

Yaşam | Haber | News

Yaşam
HABER

Dolgu değil, doğru haber...

Muğla hastaneleri

48 Haber Ajansı (48HA) - 21.01.2024 - İnsanlık dramı kıyılara vuruyor; 9 ceset / The human tragedy hits the shore; 6 bodies

Antalya'da 7 günde 9 cansız beden kıyıya vurdu. Yapılan incelemede 5 cesedin kıyafet etiketleri ile bir cesetle ilgili şüphe kan dondurdu. Cesetlerden birisinin kayıp olarak arnan Merve Şevval Elmas'a ait olduğu kesinleşti.

Antalya'nın Alanya ve Manavgat sahillerinde 17 Ocak 2024 Çarşamba günü bir çocuk ve bir yetişkin cesedinin bulunmasının ardından Manavgat'ta 2 erkek, Serik'te 1 kadın cesedi kıyıya vurdu. Antalya'da son bir hafta içinde sahillerde bulunan ceset sayısı 6'ya ulaştı.

Antalya sahili 6 ceset, arşiv - 48 Haber Ajansı

Antalya sahili 6 ceset, arşiv - 48 Haber Ajansı

Antalya Valiliği'nden olayla ilgili yapılan açıklamada şu bilgiler paylaşıldı;

"Basın yayın organlarında yer alan ve Antalya kıyılarında bulunan cansız bedenlerle ilgili olay yeri inceleme ekiplerince yapılan incelemeler neticesinde kıyıya vuran 6 cansız bedenden birinin bir süre önce kaybolan M.Ş.E.’ye ait olduğu değerlendirilmektedir. Nihai sonuç adli tıp incelemesi sonucu ortaya çıkacaktır. Diğer 5 cansız bedene ait ayakkabı ve kıyafetlerin üretim yerinin Suriye olduğu belirlenmiştir. Lübnan'ın Ankara Büyükelçiliği tarafından 11 Aralık 2023 tarihinde Lübnan ile Suriye arasındaki sahil bölgesinden yaklaşık 90 kişiyi taşıyan bir teknenin Kıbrıs’a doğru hareket ettiği, saatler sonra tekneyle bağlantının kesildiği ve müteakiben teknenin kaybolduğu bildirilmiştir."

Antalya sahili 6 ceset, arşiv - 48 Haber Ajansı 2

Antalya sahili 6 ceset, arşiv - 48 Haber Ajansı

Kayıp Merve mi?

Antalya'nın Serik ilçesinde sahilde bulunan cesedin, 4 Ocak’ta kaybolan Merve Şevval Elmas’a (18) ait olduğu belirlendi. Antalya Adli Tıp Kurumu’ndan gelen haberle yıkılan baba Osman Elmas, “Maalesef ciğerparem hakkın rahmetine kavuştu. İşlemleri yetişirse yarın götüreceğiz” dedi.

Cumartesi günü Serik ilçesinde, sahilde kadın cesedi bulundu. Cesedin kentte 4 Ocak’ta kaybolan Merve Şevval Elmas'a ait olma ihtimali üzerine, ailesinden DNA örneği alınmasına karar verildi.

Haberi alan baba Osman Elmas, dün gece İstanbul’dan Antalya’ya geldi. Pazar sabahı Antalya Adli Tıp Kurumu’nun önüne gelen Osman Elmas, yetkililerden bilgi aldıktan sonra kızı için DNA örneği verdi.

Serik’te sahile vuran kadın cesedinin, DNA sonucuna göre Merve Şevval Elmas’a ait olduğu kesinleşti. Antalya Adli Tıp Kurumu’ndan gelen DNA eşleşmesi haberiyle yıkılan baba Osman Elmas, “Maalesef ciğerparem hakkın rahmetine kavuştu. İşlemleri yetişirse yarın götüreceğiz” dedi. Merve’nin cenazesinin İstanbul’da defnedileceği öğrenildi.

Ne olmuştu?

Valiliğin açıklamasına göre cesetlerden birisinin bir süredir kayıp olarak aranan Merve Şevval Elmas'a ait olabileceği olasılığı araştırılmaya başlandı. Cesedin Merve Şevval Elmas'a ait olabileceği şüphesini ortadan kaldırmak için kayıp Elmas'ın İstanbul'da yaşayan babası Osman Elmas'dan DNA örneği istendi. Antalya Adli Tıp Kurumu'na bu sabah gelen Osman Elmas, DNA örneği verdi. Merve Şevval Elmas'ın annesinden de İstanbul'da DNA örneği alınacağı öğrenildi.

Merve Şevval Elmas

Merve Şevval Elmas, arşiv - 48 Haber Ajansı

Nasıl kayboldu?

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Gastronomi Bölümü 1'inci sınıf öğrencisi olan Merve Şevval Elmas'a 4 Ocak 2024'ten bu yana ulaşılamıyor. Genç kızın ailesi kayıp başvurusunda bulundu. Antalya'ya gelen baba Osman Elmas, Asayiş Şube Müdürlüğü'ne kızının bulunması için dilekçe ve ifade vermişti.

AÜ içerisinde yer alan KYK yurdunda kalan Elmas'ın izin alıp, halk otobüsüne binerek Barınaklar Bulvarı'nda inip, Düden Şelalesi'nin deniz ile buluştuğu noktaya tek başına geldiği belirlendi. Elmas'tan bir daha haber alınamadı. Sahil Güvenlik ekipleri uzun süre denizde arama yaptılar ancak bir ize rastlanmamıştı.

Etkinlik Takvimi

TEK TIKLA TÜM MUĞLA - İlçe ilçe Muğla'daki etkinlikler. Konser, sergi, söyleşi, yarışma, spor, tiyatro, panel, anma, eylem, toplantı, sinema, imza günü, festival, kutlama vd... MUĞLA ETKİNLİK TAKVİMİ. TIKLA

Muğla Yemekleri Tarifleri

TAGS;

Antalya sahili cesetler

9 ceset sahile vurdu

Yaşam Haberleri