Yaşam haberleri; Yaşam haber 1
HABER

SGK ve Bağ-Kur emeklilerine "ek zam" açıklaması

Yaşam | Haber | News

Yaşam
HABER

Dolgu değil, doğru haber...

Muğla hastaneleri

48 Haber Ajansı (48HA) - 10.01.2024 - 7 bin 500 TL ve altında maaş alan işçi ve Bağ-kur emeklilerinin maaşlarına ek zam konusunda ilk açıklama geldi. Detaylar haberde.

AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, "ilk kez" ne olabileceği yönünde açıklama yaptı. AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler bir soru üzerine, SGK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşlarında iyiyleştirme olup olmayacağı konusunda, "çalışmaların devam ettiğini" belirtti.

TBMM'de gazetecilerle bir araya gelen AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, "Çalışılıyor, etki analizleri, bütçe imkanları, oransal manada artış değerlendirmesi kabinede önümüzdeki hafta değerlendirilir" dedi.

Konuya ilişkin bugün ön görüşme yapıldığını da belirten Güler, "Önümüzdeki haftaya kadar neticelenirse kabinede değerlendirilir sonra kanun teklifimize koyarız üçüncü haftamızda netleştirmiş oluruz çalışıyoruz" diye konuştu.

AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler

AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler

Asgari ücrete devlet desteği ve kısa çalışma ödeneğine ilişkin kanun teklifi hazırlığı olduğunu da bildiren Güler, ek zam olması durumunda bu teklifin içinde değerlendirilebileceğini kaydetti.

AK Parti Grup Başkanı Güler, şu ifadeleri kullandı:

''Asgari ücret artırıldığı için işveren desteğinin 700 liraya çıkarılması, kısa çalışma ödeneği ve diğer hususlarla ilgili 7-8 maddelik kanun teklifimiz var, ona çalışıyoruz. Onun içinde değerlendirilir. Önemli olan sadece bir oranın belirlenmesi, artışın ortaya çıkması değil, bütçeyi de ortaya koymamız lazım. Bakanlığımız çalışıyor. Bugün bir ön görüşme yaptık. Önümüzdeki haftaya kadar neticelenirse kabinede değerlendirilir, sonra bizim kanun teklifimize de koyarız. Belki üçüncü haftamızda bunu da netleştirmiş oluruz."

Etkinlik Takvimi

TEK TIKLA TÜM MUĞLA - İlçe ilçe Muğla'daki etkinlikler. Konser, sergi, söyleşi, yarışma, spor, tiyatro, panel, anma, eylem, toplantı, sinema, imza günü, festival, kutlama vd... MUĞLA ETKİNLİK TAKVİMİ. TIKLA

Muğla Yemekleri Tarifleri

TAGS;

2024 Ocak maaş zamları

Emekli maaş zammı

Yaşam Haberleri