Yaşam haberleri; Yaşam haber 1
HABER

Emekliler için bir defalık ikramiye çıktı

Yaşam | Haber | News

Yaşam
HABER

Dolgu değil, doğru haber...

Muğla hastaneleri

48 Haber Ajansı (48HA) - 09.10.2023 - Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın işaret ettiği, bakan Işıkhan'ın açıkladığı gün geldi. Emekli maaşları için gözler bugün yapılacak kabibe toplantısındaydı ve CUmhurbaşkanı Erdoğan kararı açıkladı. Kabineden maaş zammı değil ama bir defalık ikramiye kararı çıktı. .

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) 4. Olağanüstü Kongeresi'nde yaptığı konuşmada ilk Kabine Toplantısı'nın ardından memur emeklisi ve memura müjdeli haber vereceğini duyurmuştu. Erdoğan konuşmasında memur emeklileri için şunları söylemişti;

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 4. Olağanüstü Kongre, Ekim 2023

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 4. Olağanüstü Kongre, Ekim 2023

"... Çalışma hayatına baksalar, asgari ücreti 184 liradan 11 bin 402 liraya, en düşük emekli maaşını 64 liradan 7 bin 500 liraya çıkardığımızı, istihdamı 32 milyona yaklaştırdığımızı, çalışma şartlarını iyileştirdiğimizi görecekler. İnşallah bu yıl sonuna doğru özellikle emekli memurlarımızın maaşlarıyla ilgili şu anda bakanlığımız çalışmasını yapıyor ve ilk kabine toplantımızdan sonra yeni müjdemizi de inşallah emekli memurlarımıza açıklayacağız."

(Konuşmanın tam metninin okumak isterseniz TIKLAYIN: https://www.tccb.gov.tr/haberler/410/149726/-cumhuriyet-i-gercek-demokrasiyle-kucaklastiracak-sivil-bir-anayasayi-ulkemize-kazandiracagiz-)

Müjde sadece emekli memurlar için mi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti 4. Olağanüstü Kongeresi'nde yaptığı konuşmada, "ilk kabine toplantımızdan sonra yeni müjdemizi de inşallah emekli memurlarımıza açıklayacağız" sözleri milyonlarca SGK ve BAĞKUR emeklisi, "SGK ve BAĞKUR emeklilerine zam yok mu" sorusunu sordu.

Açıklama Işıkhan'dan geldi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasının ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan sosyal medya hesabı X'ten bir açıklama yaptı. Işıkhan açıklamasında, "işçi, memur ve Bağ-Kur emeklilerimiz" tanımlamasını kullandı. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, müjde olarak verdiği işçi, memur ve Bağ-Kur emeklilerimiz ile ilgili çalışmayı kabine toplantısı sonrası milletimizle paylaşacak" dedi.

İşte o paylaşım

Ve karar açıklandı

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, arşiv - 48 Haber Ajansı

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, arşiv - 48 Haber Ajansı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Kabine Toplantısı 9 Ekim Pazartesi günü yani bugün yapıldı. Toplantı sonrası CUmhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan emeklilerin beklediği haberi açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yaptığımız kapsamlı değerlendirmelerin ardından emeklilerimizi rahatlatacak karar aldık. Emeklilerimize bir defaya mahsus olmak üzere 5 bin Türk Lirası ödeme yapmayı kararlaştırdık. Hem emekli olup hem de fiilen çalışmaya devam eden emeklilerimizi kapsam dışı bırakıyoruz. Bütçemize toplam maliyeti 61 milyar lirayı geçen bu ödemeler, Kasım aynın ilk yarısı itibariyle emeklilerimizin hesabına yatırılmış olacaktır. Yılbaşında emeklilerimizin durumunu yeniden gözden geçireceğiz." dedi.

Etkinlik Takvimi

TEK TIKLA TÜM MUĞLA - İlçe ilçe Muğla'daki etkinlikler. Konser, sergi, söyleşi, yarışma, spor, tiyatro, panel, anma, eylem, toplantı, sinema, imza günü, festival, kutlama vd... MUĞLA ETKİNLİK TAKVİMİ. TIKLA

Muğla Yemekleri Tarifleri

TAGS;

Emekli maaşları

Emekli maaş zamları

Yaşam Haberleri