Yaşam haberleri; Yaşam haber 1
HABER

Engelliler Yuvarlakçay'da buluştu

Yaşam | Haber | News

Yaşam
HABER

Dolgu değil, doğru haber...

Muğla hastaneleri

48 Haber Ajansı (48HA) - 01.10.2023 - Yaza Veda Etkinliği’nde engelliler ve aileleri Yuvarlakçay’da buluştu. Engelli bireyler Yuvarlakçay’da gönüllerince eğlendi.

Muğla’nın çeşitli ilçelerinden gelen engelli bireyler ve aileleri Köyceğiz Yuvarlakçay’da düzenlenen Yaza Veda Etkinliği’nde bir araya geldi. Etkinliğe katılanların ulaşımları Fethiye Belediyesi ve Bodrum Belediyesi’nin tahsis ettiği araçlarla sağlandı.

Engelliler Yuvarlakçay'da buluştu 5

Engelliler Yuvarlakçay'da buluştu

Etkinliğin organizasyonunu Turkuaz Paralimpik Spor Kulübü, Gören Kalpler Eğitim Derneği ve Görme Engelliler Spor Federasyonu Muğla İl Temsilciliği üstlendi. Etkinlikte engelli bireyler ve aileleri, Yuvarlakçay’ın eşsiz doğasını, soğuk akarsuyunu ve piknik alanını keşfetme fırsatı buldu.

Böyle bir mekanda zaman geçirmenin engelli bireyler için hem fiziksel hem de ruhsal açıdan pek çok fayda ve kazanım sağladığı belirtildi. Yuvarlakçay’da engelli bireylerin ve çocukların soğuk suda yüzerek eğlenmeleri de etkinliğe renk kattı.

Engelliler Yuvarlakçay'da buluştu 1

Engelliler Yuvarlakçay'da buluştu

Konser verildi

Etkinlikte ayrıca Muğla Güzel Sanatlar Lisesi mezunu genç sanatçı İsmail Kağan Eren konser vererek müzik şöleni yaşattı. Engelli bireyler ve aileleri genç sanatçıya eşlik ederek şarkı söyleyip dans ettiler. Bu sayede engelli bireylerin sosyalleşmesi, kendine güvenmesi ve hayata daha pozitif bakması amaçlandı.

Engelliler Yuvarlakçay'da buluştu 4

Engelliler Yuvarlakçay'da buluştu

Görme engellilere kurs

Etkinliğe katılan Sosyolog ve Aile Danışmanı Seher Yılmazer ise görme engelli bireyler için Bağımsız Hareket Becerileri ile görme engelli bireylerin aileleri için Aile Destek Programının başlayacağına dair duyurusunu ve bilgilendirmesini yaptı. Bodrum Halk Eğitim Merkezi’nde yapılması planlanan eğitim Ekim ayı içerisinde başlatılacak. Ön kayıtların alındığı her iki kurs aynı anda başlatılıp eşgüdümlü olarak sürdürülecektir. Bu eğitimlerin engelli bireylere ve ailelerine bağımsızlık, özgüven, iletişim, problem çözme gibi beceriler kazandıracağı vurgulandı.

Engelliler Yuvarlakçay'da buluştu 2

Engelliler Yuvarlakçay'da buluştu

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu Muğla İl Temsilcisi Metin Erat da etkinlikte engelli bireylere spor ve spor branşları ile yapılan faaliyetler konusunda bilgilendirme yaptı. Erat, engelli bireylerin spor yapmalarının hem fiziksel hem de zihinsel sağlıklarına katkı sağlayacağını, ayrıca spora teşvik edilerek toplumsal farkındalığın artırılmasının hedeflendiğini söyledi.

Yaza Veda Etkinliği’nin sonunda engelli bireyler ve aileleri günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdiler. Etkinliği düzenleyen kurumlar, bu tür etkinliklerin devam edeceğini ve engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmak için ellerinden geleni yapacaklarını ifade ettiler.

Engelliler Yuvarlakçay'da buluştu 3

Engelliler Yuvarlakçay'da buluştu

Etkinlik Takvimi

TEK TIKLA TÜM MUĞLA - İlçe ilçe Muğla'daki etkinlikler. Konser, sergi, söyleşi, yarışma, spor, tiyatro, panel, anma, eylem, toplantı, sinema, imza günü, festival, kutlama vd... MUĞLA ETKİNLİK TAKVİMİ. TIKLA

Muğla Yemekleri Tarifleri

TAGS;

Görme Engelliler Spor Federasyonu Muğla İl Temsilciliği

Turkuaz Paralimpik Spor Kulübü

Yaşam Haberleri