Yaşam haberleri; Yaşam haber 1
HABER

Sinema ve dizi oyuncusu Seda Fettahoğlu ölü bulundu

Yaşam | Haber | News

Yaşam
HABER

Dolgu değil, doğru haber...

Muğla hastaneleri

48 Haber Ajansı (48HA) - 27.09.2023 - Bir ay içinde 2. sanatçı ölümü haberi, "bir sanatçı daha intihar mı etti" sorusunu gündeme getirdi. Sinema ve dizi oyuncusu genç yaşta ölü bulundu...

Muğla Dalaman'da 10 gün önce dizi ve sinema oyuncusu Merve Kayaalp babasına ait ruhsatlı tabancayla intihar etti. Kayaalp'in ölüm haberinin şoku atlatılamadan bu kez de İstanbul'da bir başka sinema ve dizi oyuncusu 44 yaşındaki Seda Fettahoğlu'nun ölüm haberi geldi. Fettahoğlu'nun şakağından tek kurşunla vurulduğu cesedinin yanında da kendisine ait ruhsatlı tabanca bulunduyğu belirlendi.

İstanbul Beyoğlu, Ömer Avni Mahallesi’nde dün sabah saat 08.00 sıralarında 10 Aralık Şehitler Parkı’nda bir kadın cesedi bulunduğu ihbarı yapıldı. Olay yerinde yapılan incelemede tiyatro sanatçısı ve dizi oyuncusu Seda Fettahoğlu’nun cesediyle karşılaştı. Olay yerinde yapılan incelemede cesedin yanında, Seda Fettahoğlu adına bulundurma ruhsatlı tabanca, şarjörde 7 mermi ve yerde bir adet boş kovan bulundu. Parkta güvenlik kamerası bulunmadığı belirtildi.

Seda Fettahoğlu

Seda Fettahoğlu, arşiv - 48 Haber Ajansı

Seda Fettahoğlu kimdir?

Seda Fettahoğlu, 1979 yılında Trabzon'da dünyaya geldi. Trabzon Anadolu Lisesi'ni 1997 yılında bitiren Seda Fettahoğlu, Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nden 2022'de mezun oldu. İngilizce bilen Seda Fettahoğlu, tiyatronun yanında seslendirme de yapıyordu. Fettahoğlu kariyeri boyunca, İstanbul Şehir Tiyatroları'nda birçok oyunda rol aldı.

Başarılı isim son olarak, Kanal D ekranlarında yayınlanan Çocuklar Duymasın'ın kadrosuna dahil oldu. Seda Fettahoğlu'nun dizide canlandırdığı "Sultan" karakteri Haluk ve Meltem'in dünürü, Havuç'un ise kayınvalidesi olarak izleyicinin karşısına çıktı.

Mesleki Çalışmalar, Oynadığı veya Yönettiği Oyunlar:

Surname" 2010”, ''İşgal Altındaki Masallar'' 2010, “Bakhalar” 2010, “Mefisto” 2009, “Numan Nokta Net” 2009, ''Sokak Kedileri'' 2008, “Kırmızı Pazartesi” 2008, “Ceza Kanunu” 2007, “Kanlı Nigar” 2006, “Çalıkuşu” 2004, ''Küçük Nasreddin'' 2004, “Midas’ın Kulakları” 2003.

Başsağlığı mesajı

İstanbul Şehir Tiyatrosu olay sonrası sosyal medya hesabından açıklama yayınladı. Açıklamada, "Tiyatromuzun değerli oyuncusu, canımız, Seda Fettahoğlu’nu kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Acımız çok büyük. Şehir Tiyatrosu ailemizin, sevenlerinin, dost ve yakınlarının başı sağ olsun" mesajı paylaşıldı.

İşte o mesaj;

Etkinlik Takvimi

TEK TIKLA TÜM MUĞLA - İlçe ilçe Muğla'daki etkinlikler. Konser, sergi, söyleşi, yarışma, spor, tiyatro, panel, anma, eylem, toplantı, sinema, imza günü, festival, kutlama vd... MUĞLA ETKİNLİK TAKVİMİ. TIKLA

Muğla Yemekleri Tarifleri

TAGS;

Seda Fettahoğlu

İstanbul Şehir Tiyatrosu

Yaşam Haberleri