Yaşam haberleri; Yaşam haber 1
HABER

Erdoğan'ın sağlık durumuyla ilgili son açıklama

Yaşam | Haber | News

Yaşam
HABER

İptal edilen programlar haberde

Muğla hastaneleri

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 26.04.2023 - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mide rahatsızlığı gerekcesiyle bugünkü programları iptal edildi. Son yapılan açıklama ve tüm detaylar haberde...

Kanal 7-Ülke TV ortak canlı yayınına konuk olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan rahatsızlanınca programa ara verilmişti. Mide üsütmesi sorunu olduğu açıklanan Erdoğan, bu sabah sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda bugünkü programlarının iptal olduğunu duyurdu.

İşte o paylaşım;

Doktorların tavsiyesiyle bugün istirahat edeceğini duyuran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Yoğun mesaim sebebiyle yayın esnasında geçirdiğim küçük rahatsızlıktan ötürü geçmiş olsun dileklerini ileten, dualarını eksik etmeyen necip milletimin her bir ferdine, her bir kardeşime çok çok teşekkür ediyorum.

Bugün doktorlarımızın tavsiyesiyle evde istirahat edeceğim. Kırıkkaleli, Yozgatlı ve Sivaslı kardeşlerimle ne yazık ki bugün bir araya gelemeyeceğiz. Hepsinden haklarını helal etmelerini rica ediyorum.

Bizi temsilen Kırıkkale, Yozgat ve Sivas programlarına Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay iştirak edecektir. Allah’ın izniyle yarından itibaren programımıza devam edeceğiz. Aziz milletimizi Türkiye Yüzyılı hedeflerine ulaştırmak için çalışmayı sürdüreceğiz.

Bu vesileyle tüm vatandaşlarıma sağlık, huzur ve afiyet diliyorum."

Erdoğan'ın sağlık durumuyla ilgili son açıklama 1

Erdoğan'ın sağlık durumuyla ilgili son açıklama

Katılamayacağı programlar

26 Nisan 2023

13:00 Kırıkkale Millet Bahçesi, Kırıkkale Belediyesi Bilim Merkezi ve Yahşiyan Yenişehir Köprülü Kavşağı ile Yapımı Tamamlanan Diğer Projelerin Toplu Açılış Töreni (Kırıkkale Gar)

15:00 Yozgat Toplu Açılış Töreni (Cumhuriyet Meydanı / Yozgat)

17:00 Ankara – Kırıkkale – Yozgat – Sivas YHT Açılış Töreni (Cumhuriyet Meydanı / Sivas)

Ne olmuştu?

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 25 Ninsan 2023 Salı akşamı Kanal 7-Ülke TV ortak canlı yayınında rahatsızlandı. Erdoğan, "Her şeyden önce tabii üzerinize afiyet dün, bugün yoğun kampanya çalışmaları vardı. Bu kampanya çalışmaları sebebiyle de midemi ciddi manada üşütmüşüm. Bir ara acaba programı iptal etsek yanlış anlaşılır mı diye de düşündüm. Dedim ki artık söz verdik gideceğiz. Tabii bu yoğun mesai içinde biz de zaman zaman böylesi durumlarla karşılaşıyoruz. Sizlerden ve seyircilerimizden helallik diliyorum" açıklamasında bulundu.

Programda neler konuşuldu?

Kanal 7-Ülke TV ortak yayınına konuk olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çankaya Köşkü’nde gerçekleştirilen canlı yayında, Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeleri değerlendirdi.

"Sizin pencerenizden, Türkiye için 14 Mayıs seçiminin önemi nedir?" sorusuna Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gerçekten 14 Mayıs'ta sıradan bir seçim yapmayacağız. Bu seçimlerde ülkemizde güven ve istikrar ikliminin devam edip etmeyeceğine karar verilecek. Son 20 yıldaki eser ve hizmet atılımı sürecek mi, yoksa koalisyonlar dönemi Türkiye'sine geri mi dönülecek buna karar verilecek. Çünkü karşımızda tüm bu kazanımlara gözünü dikmiş bir yapı var. Bu seçimlerde terörle mücadelenin devam edip etmeyeceğine de karar verilecek. Koalisyon ortakları verdikleri her sözle, takındıkları her tutumla terör örgütlerine, teröristlere ümit veriyorlar" cevabını verdi.

Cezaevlerindeki teröristlerin de yurt dışına kaçan terör örgütü mensuplarının da 14 Mayıs'ı beklediğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

Erdoğan'ın sağlık durumuyla ilgili son açıklama 2

Erdoğan'ın sağlık durumuyla ilgili son açıklama

"Hatta ülkemize geri dönmek için uçak bileti alanlar bile var. Kamudan ihraç ettiğimiz terör örgütü yandaşlarından kendilerine makam mevki beğenenler var. Belli ki bunun için 7'li koalisyondan değil, 9'lu koalisyondan söz almışlar. Dolayısıyla 14 Mayıs seçimleri ülkemizin ve milletimizin geleceği bakımından tarihî bir öneme sahip. 14 Mayıs'ta aynı zamanda ülkemizin küresel bir oyun kurucu mu, yoksa figüran mı olacağının da seçimi yapılacak. Bizim, dış politikada, ekonomide, savunma sanayiinde attığımız bağımsız ve güçlü adımlar birilerini rahatsız ediyor. Eskisi gibi borç alan, borç aldıkça da boyundurukları altına giren bir Türkiye isteyenler de 14 Mayıs'ı bekliyor. Bu sadece içeride değil, dışarıda da böyle. Bu seçimde, Türkiye'yi tekrar kendilerine bağımlı hâle getirecek olanların kazanmasını istiyorlar. Maalesef içeride de Batı'dan 'aferin' almak için her türlü mihnete boyun eğmeye teşne olanları görüyoruz. Bunlar ellerine yeter ki yetki geçsin, ülkenin siyasetini de ekonomisini de birilerine teslim edeceklerini açıkça söylemekten çekinmiyorlar."

Hak ve özgürlükler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 21 yıldır her alanda kendi politikalarını belirleyebilen ve uygulayabilen bir Türkiye için mücadele verdiklerini vurgulayarak "Bu anlayışla demokrasimizi güçlendirdik. Ülkemizdeki her kesimin hak ve özgürlüklerini genişlettik. Millî iradenin üstünlüğünü gerçek manada tesis ettik" diye konuştu.

Türkiye'nin, eğitimden sağlığa, enerjiden sanayiye tüm altyapı eksiklerini giderdiklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, dev yatırımlarla, büyük projelerle, cesur programlarla Türkiye'ye çağ atlattıklarını dile getirdi.

"Kendi hedeflerimizi belirleyip o istikamette gittikçe ülkemiz güçlendi, milletimizin refahı arttı" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları ifade etti: "Ekonomimiz 3 kat büyüdü. IMF'den borç alan değil, tüm dünyaya kalkınma yardımları yapabilen bir konuma geldik. Göreve geldiğimizde kişi başı millî gelir 3 bin 600 dolar iken şu anda 10 bin 650 dolara yükselmiş vaziyette. Savunma sanayiinde dışa bağımlılık oranımızı hatırlayın, yüzde 20'ye düşürdük. Bunlar birilerini rahatsız ediyor ama biz rahatsız değiliz, güçleniyoruz ve güçlendikçe de ileriye çok daha farklı bir şekilde yürüyeceğiz."

Büyük projelerle çıktık

"Seçime 18 gün kaldı. Yeni müjdeleriniz olacak mı?" sorusu üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kalan 18 gün bizim için bir farklılık arz ediyor. Milletimiz için hep büyük hayaller kurduk ve bu hayallerin çoğunu da gerçekleştirdik. Yeter mi? Elbette yetmez. Bizim bu ülke için daha çok işimiz var, gidecek daha çok yolumuz var. Fakat biz yoldayız. Şu anda zillet ittifakı yola filan çıkmış değil. İşte bunların büyükşehir belediyeleri var, acaba bu büyükşehir belediyelerinde şu ana kadar ne yaptılar?" dedi.

Müjdeleri seçim dönemi için açıklamadıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz, milletimizin karşısına normal zamanlarda da sürekli müjdelerle, büyük projelerle çıktık, çıkıyoruz. Bay bay Kemal gibi milleti sadece seçim zamanı hatırlayanlardan değiliz. Onun gibi söz verip de tutmamazlık yapmadık, yapamayız. Hatırlayın, mesela her çiftçiye bir traktör vadetmişlerdi, ne oldu verdiler mi? Hayır, hep yalan" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın sağlık durumuyla ilgili son açıklama 4

Erdoğan'ın sağlık durumuyla ilgili son açıklama

Rahatsızlık açıklaması

Programa verilen reklam arasından sonra sözlerini sürdüren Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim kampanyası sırasında midesini üşüttüğünü belirterek "Her şeyden önce tabii üzerinize afiyet dün, bugün yoğun kampanya çalışmaları vardı. Bu kampanya çalışmaları sebebiyle de midemi ciddi manada üşütmüşüm. Bir ara acaba programı iptal etsek yanlış anlaşılır mı diye de düşündüm. Dedim ki artık söz verdik gideceğiz. Tabii bu yoğun mesai içinde biz de zaman zaman böylesi durumlarla karşılaşıyoruz. Sizlerden ve seyircilerimizden helallik diliyorum" ifadelerini kullandı.

"Kabinenizdeki bütün bakanları, bir iki isim haricinde, sahaya sürdünüz, seçim sonrasında onlardan tekrar kabinede olacaklar var mı ya da yeni isimleri görecek miyiz?" sorusu üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin her şeyden önce zengin bir beşeri yapıya sahip olduğunu belirterek kabinedeki isimleri sahaya sürmesinin aslında bir liderlik tasarrufu olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bir liderlik tasarrufu olarak da bu arkadaşlarımızdan nerede, nasıl istifade edebiliriz, bunun düşüncesi içerisinde bütün bakan arkadaşlarımı şu anda sahaya sürmüş durumdayım" dedi.

14 Mayıs seçimlerinde milletvekili adayı olan bakanların sahada çalışmalar yaptığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Onların sahada oluşunun da getirilerini çok olumlu görüyorum. İnanıyorum ki ağırlıklı olarak deprem bölgelerinde bulunan bu arkadaşlarımdan biz çok çok istifade edeceğiz ve 14 Mayıs akşamı onların faaliyetlerinin sürdüğü bölgelerden de güzel haberler alacağız" değerlendirmesini yaptı.

Karadeniz gazı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir soru üzerine vatandaşları ekonomik olarak rahatlatacak, alım güçlerini yükseltecek tedbirleri zaten aldıklarını ve almayı sürdüreceklerini söyledi.

İşçiden memura, emekliden ev hanımına kadar milletin her kesimini destekleyecek programlar oluşturduklarını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:

"Ayrıca ülkemizin imkânlarını milletimizin her bir ferdinin emrine verecek düzenlemeler de yapıyoruz. Bu çerçevede salgın döneminde, hatırlayın, enerji fiyatlarındaki artışı vatandaşımıza yansıtmamaya özen gösterdik. Mesela doğal gazda yüzde 75'e, elektrikte yüzde 50'ye varan indirimler uyguladık. Bu yıl da artık doğal gaz üreticisi bir ülke olarak vatandaşlarımıza yeni müjdelerimiz oldu. Vatandaşımız, Karadeniz gazının ülkemize sağlayacağı faydaları günlük hayatında görmeye başlayacak. Esnafımızın da bir bölümüne daha önce vergi muafiyeti getirilmişti, şimdi bunun da kapsamını genişletiyoruz ama hepsinden öte Karadeniz gazının benim tüm vatandaşlarıma yansıması çok çok farklı olacak."

Erdoğan'ın sağlık durumuyla ilgili son açıklama 3

Erdoğan'ın sağlık durumuyla ilgili son açıklama

Enkaz kaldırma çalışmaları

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgedeki son durum ve seçime katılım konusunda herhangi bir aksaklık yaşanma ihtimali olup olmadığına ilişkin soru üzerine, bu konuda Yüksek Seçim Kuruluna ait ve siyasi partiler olarak kendilerine ait görevler olduğuna dikkati çekti.

Deprem bölgesi ile ilgili olarak planlamanın, "çadır kentler, konteyner kentler ve kalıcı konutlar" olarak yapıldığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şu anda enkaz kaldırma çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Hemen hemen Hatay dışında her yerde enkaz kaldırma çalışmalarını büyük oranda bitirdik. Kısa bir süre içinde de Hatay'ı inşallah bitireceğiz. Ama bir diğer taraftan da söz verdim. Bir yıl içerisinde bu kalıcı konutları inşallah bitirerek vatandaşlarımıza teslim edeceğiz" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarın Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren açılışı olduğunu anımsatarak, "Gerek Yozgat gerek Kırıkkale ve gerekse Sivas'a ulaşmak suretiyle bu adımı atalım diyoruz. Kırıkkale-Yozgat-Sivas. Bu da ülkemiz için çok çok önemli bir adım olacak. Tüm bu illerdeki vatandaşlarıma hayırlı olsun diyoruz" ifadelerini kullandı.

Etkinlik Takvimi

TEK TIKLA TÜM MUĞLA - İlçe ilçe Muğla'daki etkinlikler. Konser, sergi, söyleşi, yarışma, spor, tiyatro, panel, anma, eylem, toplantı, sinema, imza günü, festival, kutlama vd... MUĞLA ETKİNLİK TAKVİMİ. TIKLA

Muğla Yemekleri Tarifleri

TAGS;

Erdoğan rahatsızlandı

Erdoğan'ın sağlık durumu

Yaşam Haberleri