Fethiye haberleri; Fethiye haber
HABER

Fethiye haberleri

Fethiye | Haber | News

Fethiye
HABER

Çifte müebbetle yargılanırken beraat etti

 

Muğla hastaneleri

48 Haber (48HA) - 01.06.2023 - Muğla'da av tüfeği ile vurularak öldürülen çiftin katil zanlısı çifte müebbetle yargılanırken beraat kararı ile serbest kaldı.

Fethiye'nin Mendos Dağı Alışlıbaşı mevkiinde 2016 yılında Cahit ve Hatice Paslı çifti hayvan otlatmaya giderken motosikletin üzerinde yakın mesafeden açılan ateşle öldürüldü. Yapılan tüm soruşturmalarda delile ve zanlı ya da zanlılara ulaşılamadı. Bir televizyon programında da uzun uzun işlenen cinayet dosyasında Jandarma Suç Araştırmna Timi (JASAT) sessizce delil çalışması başlattı.

Jandarmanın (JASAT) teknik ve fiziki takisonucu, çoban çiftin ölümüyle ilgili, Paslı çiftinin arkadaşı olduğu öğrenilen ve çiftle aralarında husuet de bulunduğu öne sürülen M.A.V.'yi 2022 senesinden şüpheli olarak gözaltına aldı. M.A.V. tutuklandı ve hakkında, 'tasarlayarak kasten öldürme' suçundan iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle Fethiye 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.

14 aydır tutuklu bulunan M.A.V., bugün yapılan duruşmaya Elmalı Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'ndan SEGBİS ile katıldı. Duruşmaya tutuklu sanık M.A.V.'nin avukatları Bülent Demen, Coşkun Deniz Bülbül ile öldürülen Hatice Paslı'nın babası Baki Koç ve çiftin çocukları Ayşenur Paslı ile Tolga Paslı da katıldı.

Duruşmada savcı, sanığın öldürülen Paslı çiftine karşı hayvanlarının çalınması olaylarından dolayı husumet beslediğini, olay günü sanıktan alınan sağ el, sol el ve tüm giysi svapları üzerinde atış artığı tespit edildiğini öne sürdü. Savcı ayrıca sanığa ait olduğu iddia edilen av tüfeği ile fişeklerin de örtüştüğünü iddia etti. Savcı, kasten öldürme suçundan sanığın 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasını talep etti.

Tutuklu sanık M.A.V. suçlamaları reddederek olay anında başka bir yerde olduğunun telefon sinyali incelemesiyle sabit olduğunu öne sürdü. Sanık M.A.V. beraatını istedi. Sanık avukatları Bülent Demen ve Coşkun Deniz Bülbül de, dosyadaki delillerin yetersizliğine dikkat çekerek müvekkillerinin beraatını ve tahliyesini talep ettiler.

Mahkeme heyeti, toplanan delillere göre suçun sanık tarafından işlendiğinin sabit olmaması nedeniyle sanığın beraatına ve tahliyesine karar verdi. Mahkeme başkanının muhalefet şerhi düştüğü kararın oy çokluğu ile alındığı kaydedildi.

Etkinlik Takvimi

TEK TIKLA TÜM MUĞLA - İlçe ilçe Muğla'daki etkinlikler. Konser, sergi, söyleşi, yarışma, spor, tiyatro, panel, anma, eylem, toplantı, sinema, imza günü, festival, kutlama vd... MUĞLA ETKİNLİK TAKVİMİ. TIKLA

 

Muğla Yemekleri Tarifleri

TAGS;

Fethiye haberleri

Fethiye sıcak haber

Fethiye Haberleri