Fethiye haberleri; Fethiye haber
HABER

Fethiye haberleri

Fethiye | Haber | News

Fethiye
HABER

1 aydır kayıp Avustralyalı turist ölü olarak bulundu

 

Muğla hastaneleri

48 Haber (48HA) - 08.07.2023 - Fethiye’de bir kaç gün arayla bir turist daha ölü olarak bulundu. Danimarkalı turistin de diğeri gibi kayıp olarak arandığı öğrenildi.

Tatil yapmak için Fethiye'nin Faralya Mahallesina gelen Danimarkalı Thomas Bjoerk Gaard iddialara göre 5 gün kaldığı yerden önce yürüyüş yapmak amacıyla yola çıktı. 38 yaşındaki Thomas Bjoerk Gaard'dan haber alınamaması üzerine yakınları yerel güvenlik güçlerine ulaşarak ihbarda bulundu.

112 Acil Çağrı Merkezi aracılığıyla Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ve Arama Kurtarma Derneği (AKUT) ekipleri 38 yaşındaki Danimarkalı turist Thomas Bjoerk Gaard'ı Faralyalı Mahallesi merkez olmak üzere aramaya başladı. Yaklaşık 5 saat süren arama çalışmaları sonucunda Thomas Bjoerk Gaard'ın cansız bedenine Kabak Koyu yakınlarında ulaşıldı. 38 yaşındaki Danimarkalı turistin cesedi Fethiye Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Ve soruşturma başlatıldı.

Bu olaydan 2 gün önce 7 Temmuz 2023 tarihinde de 24 Mayıs 2023 tarihinden beri kayıp olan Avustralya'lı turist Nil Cooper Fethiye'de Kelebekler Vadisi yakınlarında ölü olarak bulundu. Kesin olmayan bilgilere ve iddialara göre Cooper'in yaklaşık 30 metreden düştüğü ve orada yaşamını yitirdiği anlaşıldı.

Uzmanlar ölümlerle ilgili çok yönlü bir soruşturma sürdürülmesine karşın sıcak havalarda yapılacak yürüyüşler konusunda uyarıyor. Kronik hastalıkları olanlar ilk sırada olmak üzere 10:00 ile 18:00 saatleri arasında aktivite gerektiren, çok terlemeye yol açacak ve doğrudan güneş ışınlarına maruz kalınacak etkinliklerden uzak durma çağrısı yapıyorlar.

Etkinlik Takvimi

TEK TIKLA TÜM MUĞLA - İlçe ilçe Muğla'daki etkinlikler. Konser, sergi, söyleşi, yarışma, spor, tiyatro, panel, anma, eylem, toplantı, sinema, imza günü, festival, kutlama vd... MUĞLA ETKİNLİK TAKVİMİ. TIKLA

 

Muğla Yemekleri Tarifleri

TAGS;

Fethiye haberleri

Fethiye sıcak haber

Fethiye Haberleri