Datça haberleri; Datça haber 1
HABER

Datça haberleri

Datça | Haber | News

Datça
HABER

Datça'da orman yangını; 25 hektar kül oldu

 

Muğla hastaneleri

48 Haber (48HA) - 30.06.2023 - Datça'daki orman yangınında 25 hektarlık alan zarar gördü. Yerleşim yerlerini de tehdit eden yangında son durum bilgisi haberde...

Datça ormanlık alanda çıkan ve yerleşim yerlerini tehdit eden orman yangını kontrol altına alınırken, yangında 25 hektarlık alan zarar gördü.

Datça'nın Kargı bölgesinde dün akşam saatlerinde başlayan orman yangını hala için için sürüyor. 6 uçak, 10 helikopter, 50 arazöz ve 250 personel ile müdahale edilen alevlerde 25 hetarlık alan ve içindeki tüm canlılar küle döndü.

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı 6 uçak, 10 helikopter, 50 arazöz ve 250 personel ile müdahale edilen alevler rüzgarın da etkisiyle hızla yayıldı. Yangın sabaha karşı kontrol altına alındı.

Yapılan ilk incelemelere göre yangının elektrik nakil hattından dolayı çıktığı tespit iddia edilirken alevlerin yeniden harlanmaması ve yayılmaması için yoğun çaba sürüyor.

Etkinlik Takvimi

TEK TIKLA TÜM MUĞLA - İlçe ilçe Muğla'daki etkinlikler. Konser, sergi, söyleşi, yarışma, spor, tiyatro, panel, anma, eylem, toplantı, sinema, imza günü, festival, kutlama vd... MUĞLA ETKİNLİK TAKVİMİ. TIKLA

 

Muğla Yemekleri Tarifleri

TAGS;

Datça

Datça sıcak haber

Datça Haberleri