Datça haberleri; Datça haber 1
HABER

Datça haberleri

Datça | Haber | News

Datça
HABER

Datça açıklarında 30 kiloluk köpekbalığı yakalandı

 

Muğla hastaneleri

48 Haber (48HA) - 21.10.2023 - Muğla'nın tatil cenneti açıklarında avlanan balıkçıların ağına takılan köpekbelığı denize geri bırakıldı. VİDEOLU HABER...

Muğla’nın Datça ilçesi açıklarında Domuzçukuru ile Kızılbük arasındaki derin deniz alanında 2 amatör balıkçı kalamar avı için kalamar ağı ile avlanmaya başladı. Kalamar avı doğlası gereği dolaşarak ağ atan balıkçılar bir süre sonra ağlarına ağır bir canlının takıldığı anladı.

Domuzçukuru ile Kızılbük arasındaki açık denizde avlanan balıkçılar ağı çektiklerinde yaklaşık 1.5 metre uzunluğunda 30 kilo ağırlığında bir köpek balığının ağa takıldığını gördüler. Balığı tekneye alan balıkçılar cept elefonu ile kayıt yaptılar.

Datça açıklarında köpek balığı yakalandı, Ekim 2023 - 48 Haber Ajansı

Datça açıklarında köpek balığı yakalandı - 48 Haber Ajansı

Görüntü kaydını tamamlanay 2 balıkçı Datça açıkları Domuzçukuru ile Kızılbük arasındaki açık denizde köpekbalığını zarar vermeden denize geri bıraktılar. Avlarını tamamlayan 2 balıkçının yaşadığı heyecanlı anlara sahile dönüp çektikleri videoyu izletince sevinçle kaşrılandı. Usta blıkkçılar denizlerinde bu canlıların yaşamasının suyun bol oksijenli ve temiz olduğu anlamına geldiğini söylediler.

Daytça açıklarında daha önce de köpekbalıkları görüldü. 201 yılında Azganlı Plajı açıklarında, Taşlık sahili açıklarında da canlı köpek balıkları gözlemlendi. 2010 yılında da Datça sahiline köpekbalığı leşi vurdu.

VİDEO

Etkinlik Takvimi

TEK TIKLA TÜM MUĞLA - İlçe ilçe Muğla'daki etkinlikler. Konser, sergi, söyleşi, yarışma, spor, tiyatro, panel, anma, eylem, toplantı, sinema, imza günü, festival, kutlama vd... MUĞLA ETKİNLİK TAKVİMİ. TIKLA

 

Muğla Yemekleri Tarifleri

TAGS;

Datça

Datça sıcak haber

Datça Haberleri