Datça haberleri; Datça haber 1
HABER

Datça haberleri

Datça | Haber | News

Datça
HABER

Datça haberleri

 

Muğla hastaneleri

48 Haber (48HA) - 08.04.2023 - Datça'daki yangın sahasında inceleme

Datça ormanlarında yanan alanlarda bilimsel inceleme ve raporlama çalışmaları başladı.

Datça'da ormanlık alanalrda yangın sonrası Doğa Koruma Milli Parklar Datça Şefliği ekipleri tarafından incelemelerde bulunuldu. Doğa Koruma Milli Parklar Datça Şefliği tarafından yangın sahasında inceleme yapılıp kayıt altına alınacağı bildirildi.

Doğa Koruma Milli Parklar Datça Şefliği'nden yapılan açıklama şöyle;

Datça -Bozburun Yarımadasının Nadir ve Endemik Bitkileri" kitabının yazarı Dr. Riyat Gül ile yangın sonrası "Bördübet Yaban Hayatı Geliştirme Sahası " üzerinde incelemelerde bulunduk. Yangın sonrası genel bitki vejetasyonlarının durumu özelde ise bölge endemiklerinin izlenmesi yapılarak raporlanmıştır. Şefliğimizce düzenli olarak takibi yapılan yaban hayatı sahasının Dr. Riyat Gül ile birlikte belirlenen bir faaliyet programına bağlı olarak maksimum 2 haftada bir gün olmak üzere izlenmesine ve bitki vejatasyonlarının bu sezon tamamlanıncaya kadar ki değişimlerinin kayıt altına alınarak raporlanmasına karar verilmiştir."

Etkinlik Takvimi

TEK TIKLA TÜM MUĞLA - İlçe ilçe Muğla'daki etkinlikler. Konser, sergi, söyleşi, yarışma, spor, tiyatro, panel, anma, eylem, toplantı, sinema, imza günü, festival, kutlama vd... MUĞLA ETKİNLİK TAKVİMİ. TIKLA

 

Muğla Yemekleri Tarifleri

TAGS;

Datça

Datça sıcak haber

Datça Haberleri