Dalaman haberleri; Dalaman haber 1
HABER

Dalaman haberleri

Dalaman | Haber | News

Dalaman
HABER

O polise soruşturma açıldı

 

Muğla hastaneleri

48 Haber (GHA) - 29.06.2023 - Muğla İl Emniyet Mdürülüğü'nde görevli polis memurunun trafikteki olayından sonra ortaya çıkan, "şiddet" ve "lüks yaşam" iddiaları üzerine bakanlık harekete geçti.

İddialara göre İzmir- İstanbul karayolunda lüks marka bir otomobille seyahat ederken tartıştığı avukata şiddet uyguladığı ve avukatın ayağını kırdığı iddia edilen polis memuru hakkında soruşturma başlatıldı.

Muğla emniyetinde görevli 39 yaşındaki polis memuru H.T.Ü. hakkında İçişleri Bakanlığı’nca müfettiş görevlendirilerek, idari soruşturma başlatıldığı öğrenildi. Soruşturma kapsamında polis H.T.Ü.'nün görev yeri değiştirildi. H.T.Ü. narkotik şubeden alınarak başka bir birimde görevlendirildi. Ayrıca olay anında kullandığı eşine ait lüks otomobilden yola çıkılarak mal varlığının da incelemeye aldığı öğrenildi.

Dalaman'da görevli polis memuruna inceleme

Dalaman'da görevli polis memuruna inceleme - 48 Haber Ajansı

Olayla ilgili olarak şikat üzerine Manisa Soma Cumhuriyet Başsavcılığı iddianame hazırladı. İddianamede tarafların iddialarından yola çıkılarak karşılıklı tehdit sözleri sarf edildiği, taraflardan avukat F.U.'nun bacağının kırıldığı, olayla ilgili kamu davası açılmasına yeterli şüphe olduğu, polis memuru H.T.Ü.'nün 'alenen hakaret' ve 'kasten yaralama' suçlarından yargılanması gerektiği belirtildi.

Yapılan araştırmada H.T.Ü.'nün Dalaman İlçe Emniyet Müdürlüğü kadrosunda görevli narkotik polisi olduğu belirtilerek hakkında 6 yıl 10 ay hapis istendi. Polis memuru H.T.Ü.'nün Ortaca'da yaşayan eşi Ö.Ü.'nün basın mensuplarına yaptığı açıklamada lüks otomobilin kendi şirketine ait olduğunu, kendisinin ticaretle uğraştığını, şirketi üzerine kayıtlı 3 villa, 1 restoran, 1 iş yeri, 2 otomobil bulunduğunu ve yanında 15 kişinin çalıştığını söylediği de belirtildi.

Olayla ilgili olarak H.T.Ü.'nün avukatı Mehmet Yiğit Manav, yazılı açıklama yaptı. Açıklama şöyle;

"Yargılama başlamadan önce 27 Haziran'da müvekkil hakkında yargılamanın konusunu oluşturmayan gerçeği yansıtmayan birçok asılsız iddia basına servis edilip, hakkında karalama kampanyası başlatıldı. Bunun yapılmasındaki asıl amacı şu anda söyleyebilmek çok zor. Olaya ilişkin tüm savunmalarımızı mahkemede hakim karşısında yapacağız. Gelinen noktada kamuoyunda bir algı operasyonu oluşturularak yargılamayı yapacak olan mahkemeyi baskı altına almaya çalıştıklarını çok net bir şekilde görüyoruz. Adalete ve yargı sistemine olan inancımız tam.

Etkinlik Takvimi

TEK TIKLA TÜM MUĞLA - İlçe ilçe Muğla'daki etkinlikler. Konser, sergi, söyleşi, yarışma, spor, tiyatro, panel, anma, eylem, toplantı, sinema, imza günü, festival, kutlama vd... MUĞLA ETKİNLİK TAKVİMİ. TIKLA

 

Muğla Yemekleri Tarifleri

TAGS;

Dalaman

Dalaman sıcak haber

Dalaman Haberleri