Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Deniz kenarında "3 metre" şartı uygulanacak mı?

Bodrum | Haber | News

Bodrum
HABER

Dolgu değil, doğru haber...

 

Muğla ilçe haberleri48 Haber Ajansıı (GHA) - 07.05.2024 - Deniz kenarında "3 metre" şartı uygulanacak mı? - VİDEOLU HABER / Visit to Kumbahçe from Tamer Mandalinci

Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci, sahildeki esnaflarla bir araya geldi. Gündem, "işgaliyeler" di. Peki ne oldu? Mandalinci ne dedi? Haberde...

Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci, Bodrum belediye Meclisi'nde oluşturulan "İşgaliye Komisyonu"nun bazı üyeleri, belediyedeki ilgili birim müdürleri ve Kumbahçe Mahallesi Muhtarı Zehra Bilgin ile Kumbahçe sahil şeridinde bulunan işletmeleri ziyaret etti.

Deniz kenarında "3 metre" şartı uygulanacak mı? 2

Deniz kenarında "3 metre" şartı uygulanacak mı?

"Fazla işgaliye"ye izin yok!

Mandalinci esnafla konuşmasında deniz kısından karaya her işletmenin 3 metre boşluk bırakacağını belirterek, "vatandaşta gelsin, havlusunu koysun, güneişlensin. Otursun" dedi. Belediyeden yapılan açıklamada Mandalinci'nin mahalle turlarının süreceğinin altı çizilerek, "işgaliyelerde yasanın mutlaka uygulanacağı" vurgulandı.

VİDEO

Mandalinci; "vatandaş da mağdur olmamalı"

Ziyaret ettiği işletmelerde esnafa iyi bir sezon geçirmelerini dileyen Başkan Mandalinci, "Vatandaşlarımızın sahilden rahatlıkla yararlanabilmesi için sahil şeridindeki işletmelerimizden bazı düzenlemeler isteyeceğiz. İşgaliyeler konusunda değerlendirmeler yapıyoruz. Zabıta ekiplerimiz de daha sık denetimler yaparak esnafımızın da vatandaşlarımızın da huzurunu ve mutluluğunu sağlayacak" dedi.

Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci, saha ziyaretlerinde yerinde tespit ettiği ihtiyaç ve sorunları ilgili birim amirleriyle görüşerek düzenlemelerin ivedilikle yapılmasını istedi. Kumbahçe Mahallesinde bulunan yeşil alanların da düzenli ve temiz olarak değerlendirilmesi konusunda talimat verdi.

Deniz kenarında "3 metre" şartı uygulanacak mı? 3

Deniz kenarında "3 metre" şartı uygulanacak mı?

Uygulanırsa sorun kalkar

Bodrum Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre; belediyenin planlamaları doğrultusunda sahil şeridindeki işletmelerin masa ve sandalyeleri en az 3 metre geriye çekilerek vatandaşların sahili rahatlıkla kullanması sağlanacak.

Muğla aile hekimleri

TAGS;

Bodrum sahil işgalleri

Bodrum sıcak haber

Bodrum Haberleri