Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

DİKKAT - 3 gün su yok...

Bodrum | Haber | News

Bodrum
HABER

Bodrum sıcak haber

 

Muğla ilçe haberleri


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 25.04.2022 - Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) barajdan gelen hattaki arıza nedeniyle 3 gün su kesintisi yaşanacağını duyurdu. Neler etkilenecek? Haberde...

Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) tarafından abonelere gönderilen bildirimlerle 26 - 29 Nisan tarihleri arasında Bodrum genelinde su kesintisi yaşanacağını duyurdu.

Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ)'nin gönderilerinde şu ifadeler kullanıldı;

"Geyik Barajı'ndan Bodrum ilçesine su sağlayan ham su hattında meydana gelen arıza nedeniyle 26.04.2023 saat 18.00 ile 29.04.2023 10.00 arasında bulunduğunuz bölgede su kesintisi yaşanabilir. Hattın dolum süresi ve kullanım yoğunluğuna bağlı olarak bulunduğunuz bölgeye suların ulaşması zaman alabilir."

Hangi mahallelerde kesik

Muğla Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, Geyik Barajı'ndan gelen Ana İsale hattında oluşan arıza nedeniyle, DSİ ekiplerinin MUSKİ ekipleri desteği ile onarım çalışmalarına başladığı ifade edilerek şöyle denildi;

Devlet Su İşleri (DSİ) sorumluluğunda olan ve Bodrum Yarımadası ile Yeniköy Kemerköy Termik Santraline ham su sağlayan ana isale hattının 3 ayrı noktasında arıza meydana gelmiştir. Bu nedenle Geyik Barajı’ndan ham su temini sağlanamamaktadır. Arızaların tamiratına termik santral ve DSİ ekipleri tarafından başlanırken, MUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri tarafından işin hızlanması için destek verilmektedir. DSİ tarafından yapılan tamirat sırasında Konacık, Çırkan, Müskebi, Yahşi, Gürece, Turgutreis, Akçaalan, Gümüşlük, Peksimet, Koyunbaba, Yalıkavak, Geriş, Gündoğan, Gölköy ve Karabağ mahallelerinde 30 saati aşan su kesintisi beklenmektedir.

Bodrum su kesintisi, MUSKİ SMS 1

Bodrum su kesintisi, MUSKİ SMS

Bodrum su kesintisi, MUSKİ SMS 2

Bodrum su kesintisi, MUSKİ SMS

TAGS;

Bodrum'da su kesintisi

Bodrum sıcak haber

Bodrum Haberleri