Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Bodrum Belediyesi yeni atamalar

Bodrum | Haber | News

Bodrum
HABER

Dolgu değil, doğru haber...

 

Muğla ilçe haberleri48 Haber Ajansıı (GHA) - 22.04.2024 - Bodrum Belediyesi yeni atamalar / Bodrum Municipality new appointments

Bodrum Belediyesinde 5 başkan yardımcısı belli oldu. Aras döneminden bir, yeni meclis üyelerinden de 1 isimle birlikte toplamda 5 isim netleşti.

CHP Genel Merkezi'nden 31 Mart Mahalli İdare Seçimleri sonrası Gökhan Zeybek ve Selin Sayek Böke imzasıyla gönderilen bir bilgi notuyla CHP'li belediyelerde A takımı atamalarının genel merkezle karşılıklı bilgi alışverişi sonucu yapılması istenmişti.

Bu gelişmenin ardından gözler de Bodrum Belediyesi'ne de çevrildi. 1 Nisan 2024'den bu yana 22 gündür boş olan Bodrum Belediyesi resmi internet sitesi "Başkan Yardımcıları" sayfasına 5 isim birden girilerek sayfa yenilendi ve yayına açıldı.

Bodrum Belediyesi Başkan YArdımcıları sayfası, 2 Nisan 2024

Bodrum Belediyesi Başkan Yardımcıları sayfası, 2 Nisan 2024

Bodrum Belediyesi'nde toplam 6 başkan yardımcılığı kadrosu bulunuyor. Bu kadrolardan 2'si Belediye Meclisi üyeleri arasından, 4'ü ise Devlet Memurları Kanunu'na uygun niteliklere sahip isimler arasından Belediye Başkanı tarafından seçilerek atanıyor.

Bodrum Belediyesi resmi internet sitesinde 1 Nisan 2024 tarihinden bu yana boş olan "Başkan Yardımcıları" sayfası da bugün itibariyle güncellendi. Sayfaya Ahmet Yıldızhan, İlknur Ülküm Seferoğlu, Tanju Aksu, Turgay Kaya ve Yaşar Çelikkan isimleri görselleriyle birlikte eklendi.

Ahmet Yıldızhan

Ahmet Yıldızhan

Ahmet Yıldızhan, Bodrum Belediyesi Başkan Yardımcısı

Bodrum Belediyesi Meclis üyeliğinden Bodrum Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevine atanan Ahmet Yıldızhan'a aşağıdaki müdürlükler bağlandı;

. Fen İşleri Müdürlüğü
. Muhtarlık İşleri Müdürlüğü
. İşletme ve İştirakler Müdürlüğü

İlknur Ülküm Seferoğlu

İlknur Ülküm Seferoğlu

İlknur Ülküm Seferoğlu, Bodrum Belediyesi Başkan Yardımcısı

2019 Mahalli İdare Seçiminde Bodrum Belediye Meclis üyeliğine seçilen avukat İlknur Ülkem Seferoğlu aynı zamanda Gümüşlük Mahallesi belediye iken Belediye Başkanı olan Mehmet Ülküm'ün kızı. MBB Başkanlığına seçilen eski Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras döneminde Belediye Başkan Yardımcılığı görevine atanan Seferoğlu, Mandalinci döneminde de aynı sorumluluk alanlarıyla Başkan yardımıcı görevine getirildi. Seferoğlu'na aşağıdaki müdürlükler bağlandı;

. İmar ve Şehircilik Müdürlüğü
. Plan ve Proje Müdürlüğü
. Yapı Kontrol Müdürlüğü
. Hukuk İşleri Müdürlüğü

Tanju Aksu

Tanju Aksu

Tanju Aksu, Bodrum Belediyesi Başkan Yardımcısı

Bodrum Belediyesi resmi web sitesinde "Başkan Yardımcıları" sayfası 1 Nisan 2024'ten bu nyana baştu. 22 Nisan 2024'de güncellenerek açılan sayfada Tanju Aksu da "Başkan AYrdımcısı" olarak görseliyle birlikte yer alıyor. Ancak sayfada Aksu'ya ait özgeçmiş ve görev alanları bilgileri bulunmuyor.

Turgay Kaya

Turgay Kaya

Turgay Kaya, Bodrum Belediyesi Başkan Yardımcısı

2014'de Devlet Memurları Kanunu'na uygun niteliklere sahip başkan yardımcısı olarak Bodrum Belediyesi'nde göreve başlayan, Ahmet Aras döneminde de bir süre Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Kaya daha sonra bazı soruşturmalar ve dava süreçlerinin ardından geçen dönem mahkeme kararıyla görevine geri döndü. Kaya 31 Mart 2024 Mahalli İdare Seçimleri öncesi yasal olarak döndüğü görevinde Bodrum Belediyesi "Başkan Yardımcıları" sayfasında yeniden yer aldı. Ancak bu noktadan sonra kendisine herhangi bir müdürlük bağlanmadı.

1961'de Batman'da doğan, evli ve bir çocuk babası olan Kaya, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde okudu. Adalet Bakanlığı'nda görev aldıktan sonra Ankara ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılıklarında görev yapmıştı. Kadıköy Belediyesi'nde Hukuk İşleri Direktörü olarak çalıştıktan sonra 2014 yılında dönemim Bodrum belediye Başkanı Mehmet Kocadon'la birlikte Bodrum Belediyesi Başkan Yardımcısı olarak görevlendirildi. O tarihten bu güne bu görevi devam ediyor.

22 Nisan 2024 tarihi itibariyle yeniden "Başkan Yardımcıları" sayfasında görseli ve adı yayınlanan Turgay Kaya'ya "Bağlı Müdürlükler başlığında" herhangi bir görevlendirme yapılmadığı görüldü.

Yaşar Çelikkan

Yaşar Çelikkan

Yaşar Çelikkan, Bodrum Belediyesi Başkan Yardımcısı

Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı sayfasında yer alan (22 Nisan 2024 itibariyle) son isim (Ad sıralaması sebebiyle) Yaşar Çelikkan. 15 yıldan bu yana Bodrum Belediyesi'nde görev yapan Çalikkan geçmiş dönem yönetimlerinde çeşitli müdürlüklerde müdür ve değişik pozisyonlarda görev aldı. Bodrum Belediye Meclis üyesi aday adaylığı da bulunan Çelikkan STK'lar, Kent Konseyi, DİSK'te de çeşitli görevblerde bulundu.

22 Nisan 2024 tarihi itibariyle Bodrum Belediyesi resmi web sitesi "Başkan Yardımcıları" sayfasında yer alan bilgilere göre sorumluluk alanları şöyle;

Başkan Yardımcısı Yaşar Çelikkan'a Bağlı Birimler:

. İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü

. Temizlik İşleri Müdürlüğü

Muğla aile hekimleri

TAGS;

Bodrum Belediyesi

Bodrum sıcak haber

Bodrum Haberleri