Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Toprak kayması 2 işçi kurtarıldı

Bodrum | Haber | News

Bodrum
HABER

Dolgu değil, doğru haber...

 

Muğla ilçe haberleri48 Haber Ajansıı (GHA) - 20.04.2024 - Toprak kayması 2 işçi kurtarıldı / Landslide 2 workers rescued

Bodrum'da bir inşaatın kanalizasyove atıksu kanalı içi kazılan toprak kaydı 2 işçi toprak altında kaldı. Detaylar haberde...

Bodrum, Konacık Mahallesi Gazderesi Caddesi’nde iddialara göre aşırı yağışlar sonrası yumuşayan toprak bir inşaatın kanalizasyon ve aştyapısı için açılan çukura kaydı. O esnada iddialara göre çukurda çalışma yapan 2 işçi kayan toprağın altında kaldı.

İddialara ve edinilen bilgilere göre Konacık Mahallesi Gazderesi Caddesi’ndeki bir inşaatta çalışma yapan F.Ş. ve F.G. isimli 2 işçinin üstüne yağmurla yumuşayan toprak kaydı. İnşaatta çalışan diğer işçler 112 Acil Çağrı Merkezi'nin arayarak yardım istedi. Aynı anda olayı haber alan bölgedeki AKUT Bodrum Koordinasyon Merkezi’nde bulunan AKUT gönüllüleri de işçilerin yardımına koştu.

112 Acil Çağrı Merkezi’nin olay yerine sevk ettiği sağlık ekipleri toprak altından sağ olarak çıkartılan 2 işçiye olay yerinde ilk müdahalelelri yaptı.

ildirerek, kısa sürede işçileri toprak altından çıkarıp olay yerine sevk edilen sağlık ekiplerine teslim etti. F.Ş. ve F.G. isimli 2 işçi hastaneye sevk edildi. İşçilerin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Muğla aile hekimleri

TAGS;

Bodrum Belediyesi

Bodrum sıcak haber

Bodrum Haberleri