Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Oyuncu Esra Akkaya Bodrum'da kazaya karıştı

Bodrum | Haber | News

Bodrum
HABER

Dolgu değil, doğru haber...

 

Muğla ilçe haberleri


48 Haber Ajansıı (GHA) - 19.10.2023 - Sinema, dizi, tiyatro oyuncusu Esra Akkaya'nın kullandığı araç Bodrum'da kazaya karıştı.

Sinema, dizi, tiyatro oyuncusu Esra Akkaya ile oğlu C.A.A.'nın içinde bulunduğu otomobil, Bodrum Konacık Mahallesi Seyit Onbaşı Caddesi’nde başka bir otomobille çarpıştı. Akkaya idaresindeki 48 ALY 185 plakalı otomobilin, T.S. yönetimindeki 34 GBK 829 plakalı otomobille çarpıştığı kazada yaralanan olmadı.

Her iki araçta da maddi hasar meydana gelirken Kaza sonrası taraflar kaza tutanağı tuttu. Bir döneme damga vuran Mahallenin Muhtarları dizisindeki “Şirin” rolü ile tanınan Sinema, dizi, tiyatro oyuncusu Esra Akkaya, kaza sonrası gazetecilere, "Oğlum arabada. Çok korktu ama canımıza bir şey gelmedi. Dikkatli gitsinler. Ben ana yoldan gidiyorum, tali yoldan birden araba çıkıyor. Durmanın imkanı yok, sadece yavaşlayabilirsin" dedi.

Yaklaşık 7 yıldır Baodrum'da yaşadığını belirten Sinema, dizi, tiyatro oyuncusu Esra Akkaya ve 10 yaşındaki oğlu C.A.A. ile diğer aracın sürücüsü T.S. kazayı yara almadan atlattı.

Sinema, dizi, tiyatro oyuncusu Esra Akkaya

Sinema, dizi, tiyatro oyuncusu Esra Akkaya (Küçül görsel Akkaya'nın sosyal medya hesabından alıntıdır)

Esra Akkaya kimdir?

Esra Akkaya, tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu. 1983 yılında Tevfik Gelenbe Tiyatrosu'yla sanat hayatına atıldı. 1988'de Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarından mezun olan sanatçı, öğrenimi sırasında İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda "Büyük Miras" adlı oyunda rol aldı.

Bakırköy Belediye Tiyatrosu'nun "Bedava mı Sandın" ve "Prometheus" adlı oyunlarında çalıştı. Antalya Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğünde de çalışan Akkaya, tiyatro dışında çeşitli TV dizileri ve filmlerde rol aldı.

Mahallenin Muhtarları dizisindeki "Şirin" rolüyle tanınan Akkaya'nın, 1994 yılında yazdığı "Bu Masal Bizim" adlı çocuk oyunu Akdeniz Kültürleri Vakfınca sahnelendi. 2010 yılında kardeşleri Kaya Akkaya ve Sarp Akkaya ile beraber AKKAdemi Tiyatro'yu kurdu. 2 evlilik yapan ancak boşanan Akkaya, Etiyopya'dan bir çocuğu evlat edindi.

Muğla aile hekimleri

TAGS;

Sinema, dizi, tiyatro oyuncusu Esra Akkaya

Bodrum sıcak haber

Bodrum Haberleri