Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Sahilde caretta caretta bulundu

Bodrum | Haber | News

Bodrum
HABER

Dolgu değil, doğru haber...

 

Muğla ilçe haberleri


48 Haber Ajansıı (GHA) - 18.09.2023 - Bodrum Gündoğan'da sahilde nefes aldığı görülen ancak hareket edemeyen caretta caretta cinsi deniz kaplumbağası için seferber oldular.

Gündoğan Mahallesi sahilinde balıkçılar nefes aldığı görülen ancak hareket etmeyen caretta caretta cinsi deniz kaplumbağası buldu. Belediyeye ve jandarmaya haber verilerek durum bildirildi. İhbar üzerine Deniz Kaplumbağaları Araştırma, Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi'ne (DEKAMER) haber verildi.

Deniz Kaplumbağaları Araştırma, Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi'ne (DEKAMER)'den bölgeye gelen uzmanlar yaklaşık 75 santim boyunda, ortalama 50 kilogram ağırlığında olduğu tahmin dilen caretta caretta cinsi deniz kaplumbağasının öldüğünü belirledi.

Sahilde caretta caretta bulundu

Gündoğan sahilinde caretta caretta bulundu

Deniz kaplumbağası vinçle bulunduğu noktadan çıkartılarak karaya alındı. Caretta caretta'nın ölüm nedeninin belirlenmesi için Deniz Kaplumbağaları Araştırma, Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi (DEKAMER) ekiplerine teslim edileceği belirtildi.

DEKAMER nedir?

Deniz Kaplumbağaları Araştırma, Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi, faaliyetlerine 2009 yılında ilgili tarafların imzaladığı protokol ile Dalyan Kumsalı (Ortaca, Muğla)’nda çalışmalarına başlamıştır. Faaliyetlerini sürdürürken çeşitli STK ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar ile iş birliği yapmakta ve ortak projeler yürütmektedir.

https://www.dekamer.org.tr/index.html

Muğla aile hekimleri

TAGS;

Gündoğan caretta caretta

Bodrum sıcak haber

Bodrum Haberleri