Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Gümüşlük deniz dibi temizliği

Bodrum | Haber | News

Bodrum
HABER

Dolgu değil, doğru haber...

 

Muğla ilçe haberleri


48 Haber Ajansı (GHA) - 09.08.2023 - Gümüşlükte "Denize en ço9k mavi yakışır" kampanyası kapsamında deniz dibi temizliği yapıldı. Denziden 128 kilo atık çıkartıldı.

Bodrum’un Türkbükü Mahallesi’nde başlayan ve yarımada koylarında devam eden 2023 yılı Deniz Dibi Temizlik Kampanyası bu hafta, Gümüşlük Liman bölgesinde gerçekleşti.

Gümüşlükte deniz dibi temizliği 2

Gümüşlükte deniz dibi temizliği

“Denize En Çok Mavi Yakışır” sloganıyla başlatılan Deniz Dibi Temizliği Etkinliğinin bu yılki dördüncü durağı Bodrum’un Gümüşlük Limanı oldu. Bodrum Belediyesi Destek Hizmetleri ile Temizlik İşleri Müdürlüğü organizasyonunda gönüllü dalış ekibi ile gerçekleştirilen temizlik kampanyasında İnsansız Deniz Yüzeyi Temizleme Aracı ile deniz yüzeyi temizliği de yapıldı.

Gümüşlük deniz dibi temizliği, Ağustos 2023

Gümüşlük deniz dibi temizliği, Ağustos 2023

VİDEO

128 kilo atık çıkartıldı

Bodrum Belediyesi’nin gönüllü dalgıçlarından oluşan ekip; 6 kilogram plastik, 12 kilogram metal, 18 kilogram cam, 24 kilogram lastik, 60 kilogram elektronik ve 8 kilogram diğer atıklar olmak üzere toplamda 128 kilogram atık topladı.

Çalışma sonunda toplanan atıklar Bodrum Belediyesi 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’ne nakledildi. Temizlik kampanyasının Gümüşlük etabı yaklaşık iki saat sürdü.

Deniz Dibi Temizliği 16 Ağustos Çarşamba günü Turgutreis’te devam edecek.

Gümüşlükte deniz dibi temizliği 4

Gümüşlükte deniz dibi temizliği

Muğla aile hekimleri

TAGS;

Gümüşlük deniz dibi temizliği

Bodrum sıcak haber

Bodrum Haberleri