Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Denize En Çok Mavi Yakışır Türkbükü’nde - VİDEO HABERDE

Bodrum | Haber | News

Bodrum
HABER

Dolgu değil, doğru haber...

 

Muğla ilçe haberleri


48 Haber Ajansı (48HA) - 19.07.2022 - Bodrum Belediyesi tarafından “Denize En Çok Mavi Yakışır” sloganıyla başlatılan Deniz Dibi Temizliği Kampanyası 9. yılına Türkbükü’nde girdi.

Denize En Çok Mavi Yakışır Türkbükü’nde 4

Denize En Çok Mavi Yakışır Türkbükü’nde

Bodrum Belediyesi Destek Hizmetleri ile Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü organizasyonunda gerçekleştirilen Deniz Dibi Temizlik Kampanyası, bu yıl Türkbükü Koyunda başladı. Sabah saatlerinde Türkbükü Belediye Halk Plajı önünde toplanan Belediye Dalış Ekibi, balıkçı tekneleri ile yüzme alanı dışında dalışa başlayarak deniz dibindeki atıkları topladı.

Denize En Çok Mavi Yakışır Türkbükü’nde 2

Denize En Çok Mavi Yakışır Türkbükü’nde

Yaklaşık bir saat süren deniz dibi temizliği çalışmasında, cam ve metal şişeler ile plastik, metal atıklar, balıkçı ağları ve araç lastiklerinden oluşan 200 kilograma yakın atık kıyıya çıkarıldı. Farkındalık yaratması için kıyıda bir süre sergilenen atık malzemeler, ekipler tarafından ayrıştırılarak Bodrum Belediyesi 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’ne götürüldü.

VİDEO

Etkinliğe katılan Bodrum Belediye Başkan Vekili Emel Çakaoğlu, “Dalgıçlarımızla birlikte yaptığımız bu etkinlikte maalesef deniz dibindeki görüntüleri bir kez daha gördük ve çok üzüldük. Bodrum Belediyesi olarak bu etkinlikleri hem farkındalık yaratma açısından hem de çevre temizliği açısından çok önemsiyoruz. Bu çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Denize En Çok Mavi Yakışır Türkbükü’nde 3

Denize En Çok Mavi Yakışır Türkbükü’nde

Denize En Çok Mavi Yakışır” etkinliği önümüzdeki günlerde Gündoğan, Yalıkavak, Gümüşlük, Turgutreis, Akyarlar, Bitez, Güvercinlik ve Kumbahçe’de devam edecek.

Denize En Çok Mavi Yakışır Türkbükü’nde 5

Denize En Çok Mavi Yakışır Türkbükü’nde

TAGS;

Denize Ençok Mavi Yakışır

Bodrum sıcak haber

Bodrum Haberleri