Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Peksimette makilik yangını

Bodrum | Haber | News

Bodrum
HABER

Dolgu değil, doğru haber...

 

Muğla ilçe haberleri


48 Haber Ajansı (48HA) - 20.06.2022 - Peksimet Mahallesi Değirmenler mevkisinde otluk alandaki yangın söndürüldü, soğutma çalışması başlatıldı.

Bodrum Peksimet mahallesi Değirmenler bölgesinde akşam üstü henüz bilinmeyenbir nedenle otluk ve makilik alanda yangın başladı. Rüzgarla birlikte hızla büyüyen ve yayılan alevler yaklaşık 20 dönümlük alanı etkisi altına aldı.

Alevlere ilk müdahaleyi bölgede yaşayan vatandaşlar yaparken hemen ardından ihbarla yangın alanına Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesine bağlı Bodrum, Turgutreis ve Ortakent itfaiye grup amirliği ekipleri ve Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri sevk edildi.

Bodrum makilik yangını, arşiv - 48 Haber Ajansı

Bodrum makilik yangını, arşiv - 48 Haber Ajansı

Peksimet Mahallesi Değirmenler bölgesindeki otluk, makilik alandaki yangına müdahaleye karadan devam edilirken 2 halikopter ve bir yangın söndürme uçağı da havadan alaevlere müdahale etti. Söndürme çalışmalarına Bodrum Mahalle Afet Gönüllüleri de destek verdi.

Peksimet Mahallesi Değirmenler bölgesindeki yaklaşık 20 dönümlük alanda süren otluk, makilik yangını, çok yoğun müdahaleyle akşam saatlerinde söndürüldü ve soğutma çalışmalarına geçildi.

TAGS;

Bodrum otluk yangını

Bodrum sıcak haber

Bodrum Haberleri