Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

İnşaat yasağında öldüren kaza!..

Bodrum | Haber | News

Bodrum
HABER

Dolgu değil, doğru haber...

 

Muğla ilçe haberleri


48 Haber Ajansı (48HA) - 20.06.2022 - Bodrum'da içi dolu hafriyat kamyonunun üstüne devrildiği araçtaki iş insanı hayatını kaybetti.

Bodrum'da inşaat yasağına rağmen süre giden inşaat faaliyetleri ile sürekli çalışan hafriyat kamyonları yasakları ihlal ettikleri gerekçesiyle şikayetlere sebep oluyor. Ancak bu sefer içi tamamen dolu hafriyat kamyonu içöinde insan bulunan minibüsün üstüne devrildi. Kazada iş insanı 73 yaşındaki Muhittin Orhon yaşamını yitirdi, 2 kişi yaralandı.

İddialara göre, Bodrum'da Gölköy Mahallesi Bülent Ecevit Caddesi'nde Milas yönüne giden F.Ç.nin kullandığı 34 EOT 336 plakalı hafriyat yüklü kamyon, Milas Havalimanı'na giden İ.H.A. idaresindeki 48 BS 099 plakalı VIP minibüse çarptı.

Çarpmanın etkisiyle dengesi bozulan hafriyat ve toprak yüklü durumdaki 34 EOT 336 plakalı kamyon 48 BS 099 plakalı VIP minibüsün üzerine devrildi. VİP minibüste yolcu konumunda bulunan ve İstanbul'â gitmek üzere Milas Havalimanı'na seyahat ettiği belirtilen kimyasal sektörünün tanınmış iş insanlarından 73 yaşındaki Muhittin Orhon yaşamını yitirdi. İlk olarak kamyon sürücüsü F.Ç. sıkıştığı yerden kurtarıldı. F.Ç. yakındaki bir özel hastaneye nakledildi.

Muhittin Orhon yaşamını yitirdi

Muhittin Orhon yaşamını yitirdi - 48 Haber Ajansı

Kamyonun viinçle kaldırılması ve dökülen torakla molozların alınması sonrası minibüs sürücüsü İ.H.A. ile yaşamını yitiren Hür Kimya Yönetim Kurulu Başkanı Muhittin Orhon'a ulaşılabildi. Orhon'un olay yerinde öldüğü anlaşılırken ağır yaralı olan sürücü İ.H.A. Bodrum Devlet Hastanesi'ne nakledildi.

Savcı ve jandarmanın incelemesinin ardından kaza kurbanı iş insanı Muhittin Orhon'un cenazesi de Muğla Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

TAGS;

Bodrum trafik kazası

Bodrum sıcak haber

Bodrum Haberleri