Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Bodrum ve Milas'ta sahte para operasyonu

Bodrum | Haber | News

Bodrum
HABER

Dolgu değil, doğru haber...

 

Muğla ilçe haberleri


48 Haber Ajansı (48HA) - 19.06.2022 - Bodrum'da iddialara göre sahte döviz bozdurmaya çalışan 3 kişi yakalandı. 2 kişi tutuklandı.

İddialara göre İstyanbul'da araba dolusu sahte dövizle Bodrum'a gelen yabancı uyuruklu, sahte kimlikli 3 kişi esnaftan alışveriş yapmak ve yüklü miktarda döviz bozdurmak istedi. Hem esnafın ihbarı hem de sivil KOM ekiplerinin istihbarat çalışmasıyla şahıslar takibe alındı.

Bodrum ve Milas'ta sahte para operasyonu, Muğla/Bodrum KOM - 48 Haber Ajansı

Bodrum ve Milas'ta sahte para operasyonu, Muğla/Bodrum KOM - 48 Haber Ajansı

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü ile Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Organize Suçlarla Mücadele (KOM) ekipleri sahada dövizleri elden çıkartmaya çalışan 2 şüpheliyi takibi aldı. Operasyon sonucunda yüklü miktada sahte döviz ve Türk Liarasıyla yakalanan zanlılar sorgu sonrası sevk edildikleri adliyede tutuklandı.

Grubun lideri olduğu iddia edilen 3. şahsı yakalamak için de operasyon yapan KOM ekipleri zanlıyı sahte kimlikle kiraladığı aracın içinde Milas'ın Selimiye Mahallesi'nde yakaladı. Yapılan aramada araçta ve şahsın üzerinde yüksek miktarda döviz ve Türk lirası bulundu. Gözaltına alınan zanlı adliyeye sevk edildi.

TAGS;

Sahte para operasyonu

Bodrum sıcak haber

Bodrum Haberleri