Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Müzisyen İlham Gencer 100 yaşında hayatını kaybetti

Bodrum | Haber | News

Bodrum
HABER

Bodrum sıcak haber

 

Muğla ilçe haberleri


48 Haber Ajansı (48HA) - 24.05.2022 - Müzisyen, piyanist şantör Bozkurt İlham Gencer Bodrum'da 100 yaşında hayatını kaybetti.

Uzun zamandır Bodrum'da yaşayan bir dönemin efsane piyanist şantörlerinden ve caz müzisyenlerinden İlham Gencer bir süredir Bodrum'da özel bir hastanede tedavi görüyordu.

Caz ve Türkçe sözlü pop müziğin sevilmesinde ve yaygınlaşmasında önemli katkıları bulunan Bozkurt İlham Gencer'in 100. yaş günü, 30 Ağustos 2022 tarihinde Bodrum'da düzenlenen etkinlikle kutlanmıştı.

Bozkurt İlham Gencer Bodrum'da 100 yaşında hayatını kaybetti

Bozkurt İlham Gencer Bodrum'da 100 yaşında hayatını kaybetti - 48 Haber Ajansı

Etkinlikte, Gencer'in sanat dünyasına kazandırdığı sanatçı Ajda Pekkan da sahne almıştı. Merhum Alparslan Türkeş'e danışmalık da yapan ve mahkeme kararıyla adına "Bozkurt"u ekleten İlham Gencer MHP'den milletvekili ve belediye başkan adayı da olmuştu.

Bozkurt İlham Gencer Bodrum'da 100 yaşında hayatını kaybetti 4

İlham Gencer (Solda-Ortada), MHP Genel Başkanı merhum Alparslan Türkeş - 48 Haber Ajansı

Dünyaca ünlü yıldızlarla çalışmalar yapan, pek çok ünlü ismi sanat dünyasına kazandıran ve gerçek bir Atatürk hayranı olan Bozkurt İlham Gencer'in vefat haberini kendisi gibi sanatçı olan oğlu Bora Gencer, sosyal medya hesabından duyurdu. Babasına düşkünlüğüyle bilinen ve son anına kadar hep yanında olan Bora Gencer şunları yazdı;

Babam, Türkiye'nin babası, benim canım, varlığımın sebebi. Dünya iyisi, insan, adam gibi adam Bozkurt İlham Gençer’i kaybettik. Gereken bilgileri daha sonra vereceğim. Büyük üzüntü içindeyiz. Çok uğraştık, çok emek verdik. Keşke elimizden daha fazlası gelebilseydi, Ahu Atmaca ve Ailesine verdikleri sonsuz emek ve uğraşı için binlerce teşekkür ederim. Hastane sürecinde Acıbadem Bodrum hastanesine, doktorlarına ve hemşirelerine çok minnettarız. Allah sevenlerine sabırlar versin. Herkese sevgi ve saygılarımla.

Bozkurt İlham Gencer Bodrum'da 100 yaşında hayatını kaybetti 2

Bora Gencer (Solda beyaz gömlekli), Bozkurt İlham Gencer - 48 Haber Ajansı

İlham Gencer kimdir?

30 Ağustos 1922'de İstanbul'da dünyaya gelen İlham Gencer iki evlilik yaptı: 1953’te şarkıcı Ayten Alpman’la evlendi 1961'de boşandılar. İkinci evliliğini ise Necla Gencer'le yaptı. Bora Gencer, Ayşe Gencer ve İlhan Gencer adlı çocukları da müzikle ilgilendiler. Gencer 1960 yılında vergi rekortmeni oldu. 1997’de 50. sanat yılı kutlaması yapıldı.

Alparslan Türkeş'e uzun yıllar danışmanlık yapan Gencer, İstanbul'dan MHP milletvekili ve belediye başkan adayı olmuştu. 2008 yılında mahkeme kararıyla asıl adı olan "İlham Osman Gencer"deki Osman'ı sildirerek adını "Bozkurt İlham Gencer" yaptırdı.

Bozkurt İlham Gencer Bodrum'da 100 yaşında hayatını kaybetti 3

Bozkurt İlham Gencer ve ailesi - Bora Gencer (en solda), Bozkurt İlham Gencer (Papyonlu) - 48 Haber Ajansı

Not: 1970'li yıllarda İstanbul Tarabya'da "şipşakcılık" yapan yayın grubumuz GYY'si gazeteci, yazar Yalçın Çakır'ın tanışma fırsatına eriştiği Bozkurt İlham Gencer'e rahmet dileriz. Yalçın Çakır'ın sevdiği bir kardeşi olan, bir dönem aynı televizyon kanalında birlikte görev yaptıkları Bora Gencer'e ve ailesine başsağlığı dileriz.

TAGS;

Bozkurt İlham Gencer

Bodrum sıcak haber

Bodrum Haberleri