Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

BODTO'da Kocadon ve ekibi kazandı

Bodrum | Haber | News

Bodrum
HABER

10 komitenin tamamını da Kocadon ve ekibi kazandı

 

Muğla ilçe haberleri


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 02.10.2022 - Bodrum Ticaret Odası (BODTO)'da üyeler sandığa gitti. Mahmut Serdar Kocadon'un temsil ettiği Mavi Grup seçimleri kazandı.

Bodrum Ticaret Odası (BODTO)'da üyeler sandığa gitti. Mavi Grup ve Halikarnas Grubu'nun yarıştığı seçimleri Mahmut Serdar Kocadon'un liderliğini yaptığı Mavi Grup tüm meslek komiteleri dahil seçimleri kazandı.

Toplam 1906 üye firma temsilcisinin oy kullandığı seçimde, Mavi Grup'a 1339 oy çıkarken, kısa süre önce oluşturulan Engin Kaplan'ın başkan adayı olduğu Halikarnas Grubu 567 üyenin oyunu almayı başardı.

Toplam 10 meslek grubu komite seçimlerinin de yapıldığı oylamlarda en büyük çekişme, "İnşaat Meslek Grubu Komitesi"nde oldu. Bu komitede seçimleri Mavi Grup kazandı.

Yasal itiraz süresi olan 3 günün sonunda İlçe Seçim Kurulundan gelecek karar doğrultusunda BODTO'da Yönetim kurulu, Disiplin Kurulu ve Odalar Birliği temsilcilerinin seçimleri yargı gözetiminde yapılacak. Son olarak da BODTO Meclis Başkanı seçilecek.

Mavi Grup temsilcisi ve başkan adayı Mahmut Serdar Kocadon şunları söyledi;

"10 meslek grubunun hepsini aldık. Ben kendi grubumu tebrik ediyorum. Çok çalıştık. İyi çalıştık, sistemli çalıştık. Söyleyeceğimiz sözleri söyledik. Bodrum için yapacaklarımızı söyledik ve Bodrum tüccarları buna inandı.

Kısa süre önce oluşturulan Halikarnas Grubu’nun başkan adayı Engin Kaplan da şunları söyledi;

"Biz kısacık sürede Bodrum’a çok şey kazandırdık. İnşallah oda yönetimimiz ortaya koyulan bu değerlerin üzerine gider. Yükleri ağır, çıta biraz daha yükseldi. Bodrum iş hayatı hareketlendi.

Mahmut Serdar Kocadon

Mahmut Serdar Kocadon, arşiv - GHA

TAGS;

BODTO genel Kurul

Mahmut Serdar Kocadon

Bodrum Haberleri