MUĞLA TEMSİLCİLERİ HABERLERİ

GENEL SPOR HABERLERİ

Spor Haberleri 1
HABER

Bodrum FK'ya coşkulu kutlama

SPOR HABERLERİ

Dolgu değil, doğru haber


Yalçın Çakır Youtube

48 Haber Ajansı - (48HA) - 02 Haziran 2024 - Bodrumspor FK'ya coşkulu kutlama

Bodrumspor FK tarihinde ilk kez TFF Süper Lig'e yükselişini konvoy ve beraberinde, "Aşk Bodrum'da yaşanıyor güzelim" şarkısının sahibi Bülent Serttaş konseriyle kutladı.

Uzun bir maraton sonrası Bodrumspor FK, Trendyol 1’inci Lig’de play-off maçları sonucunda TFF Süper Lig'e yükseldi. Adana'da oynanan final maçı sonrası ilkçeye gelen takıma MBB ve Bodrum Belediyesi'nin de katkılarıyla konserli kutlama yapıldı.

Bodrum FK'ya coşkulu kutlama  1

Bodrum FK'ya coşkulu kutlama - 48 Haber Ajansı

Aşk Bodrum’da Yaşanıyor” şarkısıyla da tanınan Bülent Serttaş'ın sahne aldığı, DJ Ersin’in sunuculuğunu üstlendiği kutlama gecesi ilk olarak üstü açık otobüsle yapılan ilçe turuyla başladı.

Şampiyon Bodrum FK'nın futbolcuları, teknik heyeti, kulüp yöneticilerine kendisi de sıkı bir Bodrumspor taraftarı olan Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci de ilçe turunda eşlik etti.

Bdorum FK'nın Gümbet'teki tesislerden başlayan kutlama turu Gümbet Barlar Sokağı, Degirmenler bölgesi üzerinden Neyzen Tevfik Caddesi'ne devam etti. Sondurak olan Milta Marina önünde marşlar, şarkılar ve meşaleler eşliğinde Bodrum Belediye Meydanı'na kadar kortej yürüyüşü gerçekleştirildi.

Yüzlerce vatandaşın da destek verdiği kortej yürüşü Bodrum Beleidye Meydanı'na kurulan platformuna kadar sürdü. DJ Ersin’in sunuculuğunu üstlendiği kutlama gecesinde sahneye çıkan kulüp yönetimi, futbolcular ve teknik heyet taraftarlarla vatandaşları selamladı.

Bodrum FK'ya coşkulu kutlama  2

Bodrum FK'ya coşkulu kutlama - 48 Haber Ajansı

VİDEO

Bodrum'da oynarız umudu

İlk konuşmayı Bodrum FK Başkanı Fikret Öztürk yaptı. Öztürk, konuşmasına kulübün geçmiş dönem başkanı Rıza Karakaya’ya teşekkür ederek başladı. Bodrum FK Başkanı Fikret Öztürk, Bodrum FK’nın Süper Lig maçlarını Bodrum’da oynayacağı görüşünü tekrar etti. Öztürk destek beklediklerini, desteksiz olarak Süper Lig'de yol almalarının çok zor olduğunu vurgulayarak özetle şunları söyledi;

"Değerli büyüklerimin, değerli devlet adamlarının, değerli yöneticilerimin, sivil toplum örgütlerinin desteği olmadan bu takım gitmez. Biz varız, onlar da varlar. İnşallah maçı burada oynayacağız."

Bodrum FK'ya coşkulu kutlama - 48 Haber Ajansı 3

Bodrum FK'ya coşkulu kutlama - 48 Haber Ajansı

Mandalinci kutladı

Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci kulübün dev bir bayrağıyla sahneye geldi. Mandalinci de özetle şunları söyledi;

"Allah yaşatmayacağı hiçbir şeyin hayalini kurdurmaz. Bu memleket, bu şehir, sizler, bu takıma inandınız, yönetime inandınız, hocalarına inandınız, aslanlarına inandınız.."

Kaymakam Çit'den kutlama

Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit Bodrum Futbol Kulübünün başarısının ilçenin tanıtımı, turizm tanıtımı, sportif başarı açısından çok önemli olduğunu belirterek "takımımız gururumuz oldu" dedi.

CHP Muğla Milletvekili Süreyya Öneş Derici de Süper Lig’e yükselen Bodrum Futbol Kulübü'nün tarihi zaferini kutlayıp , "takımımızla gurur duyuyoruz" dedi.

Bodrum FK'ya coşkulu kutlama - 48 Haber Ajansı 5

Bodrum FK'ya coşkulu kutlama - 48 Haber Ajansı

Sepetçioğlu Oyunu oynadı

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci ve yeşil beyazlı kulübün golcüsü Celal Dumanlı ile sahnede Sepetçioğlu Türküsü'nün müziği eşliğinde Sepetçioğlu Oyunu oynadı.

Söz verdi destek istedi

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras yaptığı konuşmada şunları söyledi;

Bu takıma sahip çıkmak hepimizin boynunun borcudur. Herkesten takıma destek bekliyoruz. Bodrum’da çalışan, Bodrum’da yatırım yapan, Bodrum’dan kazanan herkesin bu takıma borcu var. Bu takım bize daha çok mutluluklar yaşatacak. Ben bu duygularla Muğla’dan da Bodrumsporumuza en büyük desteği vermeye söz veriyorum."

Muğla Valisi İdris Akbıyık, 2024 Haziran

Muğla Valisi İdris Akbıyık, (Ortada mikrofonlu) - 48 Haber Ajansı

Vali Akbıyık'dan stada destek sözü

Spora olan düşkünlüğüyle bilinen Muğla Valisi Dr. İdris Akbıyık, Bodrum FK futbolcularının TFF Süper Lig'de de büyük başarılar kazanacaklarını söyledi. Akbıyık konuşmasını şöyle sürdürdü;

"İnşallah Bodrum’a güzel bir stat kazandırmak için de elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Yeryüzü cenneti, turizmin merkezi Bodrum artık sporun da merkezi."

Bodrum FK'ya coşkulu kutlama - 48 Haber Ajansı 6

Bodrum FK'ya coşkulu kutlama - 48 Haber Ajansı

Serttaş konseri

Havai fişek gösterisi ve konfetiler eşliğinde şampiyonluk kupası havaya kaldırıldıktan sonra DJ Ersin’in sunuculuğunda, “Aşk Bodrum’da Yaşanıyor Güzelim” şarkısıyla da bilinen Bülent Serttaş konser verdi.

Yalçın Çakır Youtube kanalı

PUAN TABLOLARI & MAÇ SONUÇLARI

TFF Süper Lig, Misli.Com 2. Lig, Misli.Com 3. Lig, BAL, SAL maç sonuçları, Fikstür ve Puan Tabloları için burayı tıklayın

TAGS;

Spor haberleri

Sport News