MUĞLA TEMSİLCİLERİ HABERLERİ

GENEL SPOR HABERLERİ

Spor Haberleri 1
HABER

Muğla’da ’Spor Kulüplerine Ayni ve Nakdi Yardım Töreni’

SPOR HABERLERİ

Muğla Amatör Spor kulüplerine 5,5 milyon TL yardım ve destek


Yalçın Çakır Youtube

48 Haber Ajansı - (48HA) - 05 Mayıs 2023 - Muğla’da ’Spor Kulüplerine Ayni ve Nakdi Yardım Töreni’

Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan Muğla Amatör Spor kulüplerine 5,5 milyon TL yardım ve destek kararı çıktı. Muğla’da ’Spor Kulüplerine Ayni ve Nakdi Yardım Töreni’ düzenlendi.

Muğla'nın 13 ilçesinde 220 amatör spor kulübünde, 96 bin lisanslı sporcunun ve kulüplerin yararlanması için tesis ve tesislerin modernleştirilmesine yönelik olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı Muğla'da amatör spor faaliyetlerine beş buçuk milyon lira nakdi yardım yapma kararı aldı.

Muğla’da ’Spor Kulüplerine Ayni ve Nakdi Yardım Töreni’ 3

Muğla’da ’Spor Kulüplerine Ayni ve Nakdi Yardım Töreni’

Bu kapsamda Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür merkezi 15 Temmuz Şehitler salonunda, 'Spor Kulüplerine Ayni ve Nakdi Yardım Töreni' düzenlendi. Törende konuşan Muğla Gençlik ve Spor il Müdürü Musa Kazım Açıkbaş şunları söyledi;

"Cennetten bir köşe olan Muğla'mızı spor cenneti yapmak için durmadan yılmadan çalışmaya devam ediyoruz. 13 ilçemizde 220 amatör spor kulübümüz, 96 bin lisanslı sporcumuz ve Muğlalı vatandaşlarımız için tesisleşmeye tesislerimizi modernleştirmeye yönelik çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Cennet Muğla'mızdaki sporcularımıza ve halkımıza, İl Müdürlüğümüz bünyesinde hizmet vermekte olduğumuz tesislerimizde, kadın-erkek, genç-yaşlı demeden, spor yapan, sporun içinde yer alan, bilimin ışığında sporun birleştirici gücünden yararlanan bir toplum inşa etme hedeflerimizi Muğla'mızda hayata geçirdik.

Muğla Gençlik ve Spor il Müdürü Musa Kazım Açıkbaş

Muğla Gençlik ve Spor il Müdürü Musa Kazım Açıkbaş, Mayıs 2023 - 48 Haber Ajansı

Sayın Cumhurbaşkanımız önderliğinde, Sayın Bakanımızın himayelerinde Türkiye'nin bir spor ülkesi olarak geleceğe yürüyüşünde büyük bir role sahip olan amatör sporun gelişmesini, sporun tabana yayılmasını, halkımızın, çocuklarımızın ve gençliğimizin spor yapmasını, onlara sağlıklı yaşam biçimi sunulmasını ana maksat olarak hedefliyoruz. Bu maksat için de amatör spor kulüplerine her türlü desteği veriyoruz. Çünkü biliyoruz 'Amatör Spor Kulüpleri Türk Sporunun Kalbidir' Bizler ASKF ile tabiri caizse etle tırnak gibiyiz.

Koordineli çalışmalarımıza ilk günden bu yana devam etmekteyiz. Burada kulüp başkanlarımız ve yönetimlerinde bulunan arkadaşlarımız var. Onlara özel olarak teşekkür etmek istiyorum. Sizler gençliğimize, geleceğimize sahip çıkıyorsunuz. Gençlik demek gelecek demektir. Sözlerimi noktalarken Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Bakanımıza ve bizlerden desteklerini esirgemeyen Sayın Valimize teşekkürlerimi sunuyorum. Bakanlığımız tarafından gerçekleştirilen bu yardımların Muğla'mıza, kulüplerimize hayırlı olmasını temenni ediyor, sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum."

Muğla’da ’Spor Kulüplerine Ayni ve Nakdi Yardım Töreni’ 3

Muğla’da ’Spor Kulüplerine Ayni ve Nakdi Yardım Töreni’

Spor kulüplerine ayni ve nakdi yardım törenine Gençlik ve Spordan Sorumlu Muğla Vali Yardımcısı Murat Kahraman, Muğla ASKF Başkanı Mehmet Top, Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Kazım Açıkbaş, Gençlik Spor Şube Müdürleri, Amatör Spor Kulüpleri başkanları, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Sporcular katıldı.

Muğla’da ’Spor Kulüplerine Ayni ve Nakdi Yardım Töreni’ 4

Muğla’da ’Spor Kulüplerine Ayni ve Nakdi Yardım Töreni’

Muğla’da ’Spor Kulüplerine Ayni ve Nakdi Yardım Töreni’ 5

Muğla’da ’Spor Kulüplerine Ayni ve Nakdi Yardım Töreni’

Muğla’da ’Spor Kulüplerine Ayni ve Nakdi Yardım Töreni’ 6

Muğla’da ’Spor Kulüplerine Ayni ve Nakdi Yardım Töreni’

Yalçın Çakır Youtube kanalı

PUAN TABLOLARI & MAÇ SONUÇLARI

TFF Süper Lig, Misli.Com 2. Lig, Misli.Com 3. Lig, BAL, SAL maç sonuçları, Fikstür ve Puan Tabloları için burayı tıklayın

TAGS;

Muğla’da ’Spor Kulüplerine Ayni ve Nakdi Yardım Töreni’

Muğla Gençlik ve Spor il Müdürlüğü

Spor haberleri