Muğla siyaset haberleri
HABER

Can Atalay'ın milletvekilliği düşürüldü

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

Dolgu değil doğru haber...

Muğla belediye haberleri

48 Haber Ajansı (GHA) - 30.01.2024 - Can Atalay'ın milletvekilliği düşürüldü

TİP Hatay Milletvekili Can AtalayIn milletvekilliği TBMM'de sonlandırıldı ve web sitesinde adı ‘Milletvekilliği Sona Erenler’ bölümüne eklendi.

TİP Hatay Milletvekili Can Atalay hakkındaki mahkeme hükmü Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde okundu ve Atalay'ın vekilliği düşürüldü. TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ kararı okuduğu sırada bazı milletvekilleri kararı protesto etti.

Bozdağ konuşurken bazı milletvekilleri, "Can Atalay'a özgürlük" yazılı dövizler kaldırdı. İddialara göre bir milletvekili de Bozdağ'a Anayasa kitapçığı fırlattı.

Kararın okunmasıyla TBMM’nin resmi internet sitesi de Can Atalay’ın vekilliği hakkındaki bilgiyi güncelledi. Sitede Atalay’ın ismi "Milletvekilliği Sona Erenler" bölümüne eklendi.

Eylemler

Can Atalay için İstanbul Beşiktaş'da eylem düzenlendi. Beşiktaş İskele Meydanı'nda düzenlenen protesto gösterisine Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Emekçi Hareket Partisi (EHP), Emek Partisi (EMEP), SOL Parti, Türkiye İşçi Partisi (TİP), Türkiye Komünist Hareketi (TKH), Sosyalist Emekçiler Partisi (SEP), Halkevleri, SYKP, Kaldıraç, Toplumsal Özgürlük Partisi (TÖP) katıldı.

Karar İzmir’de de protesto edildi. TİP İzmir İl Örgütü, siyasi parti temsilcileri ve yurttaşlar Alsancak Garı önünde toplandı. Sloganlar atarak kararı protesto eden katılımcılar Türkan Saylan Kültür Merkezi’ne kadar yürüdü.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Can Atalay’ın milletvekilliğinin düşürülmesi kararına tepki gösterdi. Yapılan açıklamada "Can Atalay’ın milletvekilliğinin düşürülmesi, ülkemizde hukuk devleti ilkesinden kaygı verici şekilde uzaklaşıldığının açık bir göstergesidir" dendi.

2019 Muğla yerel seçim sonuçları için TIKLAYIN LÜTFEN;

https://www.gumuslukrehberi.com/2019-mugla-yerel-secim-sonuclari.html

Muğla Aile Hekimleri
TAG

Can Atalay

TBMM

Muğla politika haberleri