Muğla siyaset haberleri
HABER

CHP MBB adayı Aras’tan ilk açıklama

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

Dolgu değil doğru haber...

Muğla belediye haberleri

48 Haber Ajansı (GHA) - 27.01.2024 - CHP MBB adayı Aras’tan ilk açıklama / First statement from CHP MBB candidate Aras

CHP’nin Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'tan ilk açıklama geldi. Peki ama buralara nasıl gelindi? HABERDE...

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın CHP adına Muğla'dan Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olduğunu ilk olarak 48 Haber Ajansı yazdı ve sosyal medya hesaplarından duyurdu. 48 Haber Ajansı bünyesinde yayın yapan web sitelerimiz https://www.48haber.com.tr/ ve https://www.gumuslukrehberi.com/ da dün gece Aras'ın Muğla Büyük Şehir Belediyesi'ne adaylığının kesinleştğini "daha hiç bir internet haber sitesi yazmadan" doğrudan Ankara'dan bildirip, "tüm iller aday listesini ilk yayınlayan" da yine ajansımız oldu.

CHP 166 aday adını, yerini, ilini, ilçesini görmek isterseniz TIKLAYIN lütfen.

2019 yerel seçimlerinde son dakikada CHP Bodrum belediye başkan adayına yapılan itiraz sonucunda seçim kurulunun aldığı karar üzerine, CHP yönetimi ve o dönem Genel Başkan olan Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "İngilizce biliyor, bölgenin sorunlarına hakim, turizm işletmecisi" telkinlerini de dikkate alarak "bizzat yaptığı" tercihle işletmeci, asker emeklisi olan Ahmet Aras CHP'den Bodrum Belediye Başkan adayı gösterildi. MBB Başkanı Dr. Osman Gürün'ün de Aras'ın aday gösterilmesini desteklediği ve bunu Ankara'ya bildirdiği de siyaset kulislerinde konuşuldu. Seçime günler kala sürpriz bir şekilde, bir anda kürsülere çıkan Aras o dönemin CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan ve arkadaşlarının da yoğun çabasıyla seçimden galip çıktı.

Görev süresince alkışlandığı kadar eleştirilen Ahmet Aras ilçeler içinde en çok başkan yardımcısı değişen, daire başkanı, müdürü, yetkilisi değişen başkan olarak da kayıtlara geçti. Aras 2024 Mahalli İdareler Seçimleri'nde yeniden CHP'den Bodrum Belediye başkan adayı oldu ama son anda ters köşe yaptı. İmamoğlu ve Özel'le ayrı ayrı görüşen, neredeyse son 3 hafta İstanbul ve Ankara'da kamp kuran Aras'ın adının İmamoğlu tarafından "kesinlikle" denilerek CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e iletildiği de iddia edildi. Ve nihayetinde dün yapılan Parti Meclisi (PM) toplantısından CHP'nin Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Ahmet Aras adı çıktı.

AK Parti'nin Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Aydın Ayaydın'la yarışacak. Dün yapılan PM toplantısından sonra Muğla'dan 4 ilçenin daha başkan adayı adı açıklandı. Bazı isimler zaten parti içi ön seçimle adaylıklarını PM'den önce ilan etmişlerdi. CHP'nin Muğla'da açıklanan ilk adayı da Kavaklıdere ilçesinden Saffet Karabıyık'tı. CHP PM daha önce de (20 Aralık 2023) toplanıp 125 seçim bölgesindeki aday isimlerini açıklamıştı.

Özgür Özel, Ahmet Aras, 27 Ocak 2024

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP Muğla BBB adayı Ahmet Aras, 27 Ocak 2024

Aras'tan ilk açıklama

CHP PM'de adı onaylanan ve partinin Muğla Büyükşehir Belediye başkan adayı olarak açıklanan mevcut Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ilk açıklamasını yaptı.

Aras'ın açıklamasının tam metni aşağıda;

"Değerli Muğlalılar merhaba.. Türk Silahlı Kuvvetleri çatısı altında; 4 yılı askeri lise, 4 yılı harbiye ve 21 yılı yöneticilik olmak üzere tam 29 yıl geçiren ve bu sürenin her gününde; vatanını satmak için değil, korumak için yaşamış bir Muğlalı olarak beni, önce hayata gözlerimi açtığım Bodrum’un "Belediye Başkan Adaylığına" layık görerek onurlandıran, bugün ise Muğla’mızın "Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı" ile gururlandıran Cumhuriyet Halk Partimize minnettarım.

Bilinmesini isterim ki, Bodrum’dan Dalaman’a, Datça’dan Fethiye’ye, Kavaklıdere’den Köyceğiz’e, Marmaris’ten Menteşe’ye, Milas’tan Ortaca’ya, Seydikemer’den Ula’ya ve Yatağan’a kadar, cennet Muğla’mızın her köşesini kendi evim gibi görmek, her Muğlalıyı öz ailemden biri olarak kabul etmek, iyi ve kötü günlerinde daima yanlarında olmak, haklarını korumak, vazgeçilmezim olacak.

Ayrıca, ormanlarımızı acımasızca katlederken, suyumuzu da gasp eden termik santralleri başımıza bela edenlere, kıyılarımızı ve tarım alanlarımızı betona boğmak isteyenlere, yüz yıllardır yaşadığımız toprakları adaletsiz, çifte standartlı kararlarıyla bizlere dar ederek, hayatımızı cehenneme dönüştürenlere karşı amansız bir mücadele içinde olacağım ve önceliği insan değil para olan bu zihniyeti engellemek için, yasal gücümü sonuna kadar kullanacağım.

Ülkemizin dünyaca ünlü doğal değeri olan cennet Muğla'mıza ve siz değerli Muğlalılara en üst düzeyde hizmet edebilme fırsatını borçlu olduğum Saygıdeğer Genel Başkanım Sayın Özgür Özel başta olmak üzere, PM Üyelerimize ve MYK Üyelerimize, yürekten teşekkür ediyorum. Sevgi ve Saygılarımla.."

İşte o açıklama;

2019 Muğla yerel seçim sonuçları için TIKLAYIN LÜTFEN;

https://www.gumuslukrehberi.com/2019-mugla-yerel-secim-sonuclari.html

Muğla Aile Hekimleri
TAG

CHP adayı Ahmet Aras

CHP Belediye Başkan adayları

Muğla politika haberleri