Muğla siyaset haberleri
HABER

Ayaydın'a AK Parti'li isimden eleştiri; "Yazık!"

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

Dolgu değil doğru haber...

Muğla belediye haberleri

48 Haber Ajansı (GHA) - 18.01.2024 - Ayaydın'a AK Parti'li isimden eleştiriye açıklama geldi, "Benimkisi dostça bir eleştiridir"

AK Parti'nin Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Aydın Ayaydın'ın 'yaşam tarzı' açıklamasına AK Parti'li Mehmet Metiner tepki göstermişti. Ancak Metiner 2. bir açıklamayla eleştirisne "açıklama" getirdi.

AK Parti’nin Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Aydın Ayaydın’ın , "yaşam tarzı" ile ilgili bir soruya verdiği yanıta AK Parti'li eski milletvekili Mehmet Metiner tepki gösterdi.

Aydın Ayaydın, seçildiği takdirde Muğla'da "yaşam tarzına müdahale edip etmeyeceği" yönündeki bir soru üzerine, "Ben ailemle deniz kıyısında yaşıyorum. Benim yaşam tarzım Muğla’da yaşayanların ortalama yaşam tarzıdır. Atatürk değerlerine, Cumhuriyetin temel değerlerine bağlı ve kimsenin yaşam tarzına müdahale etmeyecek yapıya sahibim. Benim olduğum yerde kimsenin yaşam tarzına müdahale söz konusu değildir. Müdahale edildiği takdirde karşılarında beni bulacaklardır. Seçilirsem kimsenin yaşam tarzına müdahale etmeyeceğim tam tersine yaşam standartlarının yükselmesi için çalışacağım. Herkes istediği gibi yaşayacak" yanıtını vermişti.

Dembir haber kapak görseli, Ocak 2024

Dembir haber kapak görseli, Ocak 2024

Bu açıklama üzerine 24.Dönem Adıyaman, 25 ve 26. Dönem İstanbul AK Parti Milletvekili, Demokrasi ve Birlik Derneği ve Vakfı Genel Başkanı Mehmet Metiner sosyal medya hesaplarından ve sahibi olduğu Dembir Haber internet sitesinden tepki gösterdi. Metiner, "Yani sen olmadığında, senin olmadığın yerde biz AK Parti veya AK Partililer başkalarının yaşam tarzına müdahale mi ediyoruz?" sorusunu yöneltti.

X hesabından paylaşım yapan Metiner, “Benim olduğum yerde yaşam tarzına müdahale olmaz' demiş Aydın Ayaydın. Yani sen olmadığında, senin olmadığın yerde biz AK Parti veya AK Partililer başkalarının yaşam tarzına müdahale mi ediyoruz? Nerede müdahale etmişiz de şahsın üzerinden böyle bir garanti veriyorsun? Yazık!" ifadelerini kullandı.

İşt o paylaşım;

Metiner'den yeni açıklama

Metiner bu açıklamasının yanlış anlaşılabileceğini belirterek sosyal medya hesaplarından yeni bir açıklama daha yayınladı, "Benimkisi dostça bir eleştiridir" dedi.

Metiner'in konuya ilişkin açıklaması şöyle;

"Zorunlu bir açıklama…

Benim AK Parti’mizin Muğla Büyükşehir belediye başkan adayı Aydın Ayaydın’ın “Benim olduğum yerde yaşam tarzına müdahale olmaz” sözüne getirdiğim eleştiri, yanlış olduğuna inandığım bir söylem eleştirisidir. Yoksa Aydın Ayaydın’ın şahsına yönelttiğim bir eleştiri değildir. Umarım ve dilerim bu ve benzeri söylemler tekrar edilmesin. Benimkisi dostça bir eleştiridir.

Herkes bilsin ki benim sözlerim üzerinden hiç kimsenin partimizin içine yönelik hamle yapmasına izin vermem. Birbirimizi gerektiğinde eleştirmesini de uyarmasını da biliriz birbirimizle kenetlenip aslanlar gibi beraberce çalışacağımızı da biliriz. Bir arada olmamız birbirimizi uyarmak ve eleştirmeye mani değil, birbirimizi eleştirmek ve uyarmak da gayrı düşmeyi asla gerektirmez.

Karşı cenah boşuna sevinmesin. Bizi birbirimize düşürmeye kimsenin gücü yetmez. Biz eleştirilerimizle birbirimizi güçlendiren ve birlikte hareket ederek de yol yürümesini bilen bir anlayışın mensuplarıyız.

Partimizin içinden birileri de durumdan vazife çıkartıp getirdiğimiz eleştiri üzerinden saygı sınırlarını aşan tarafgir yorumlarda bulunmasın. Gün, hem birbirimizi uyarma hem de birbirimizle kenetlenme günüdür.

Herkes bilsin ki Aydın Ayaydın’la uzun yıllara dayalı dostluğumuz vardır. Bazı densizlerin iddia ettiği gibi aramızda kişisel bir problem de husumet de söz konusu değildir. Katıldığım televizyon programlarında seçilmesi halinde Aydın Ayaydın’ın Muğla için çok büyük hizmetler edecek biri olduğunu söylemiş biriyim. Partimin adayıdır. Tabii ki kendisini uyarmakla beraber sonuna kadar da desteklerim. Kazanması için elimden geleni de ardına koymam.

Benim eleştiri anlayışım da, sahiplenme anlayışım da budur.

Gün yanlış konuşmadan, birbirimizi varsa yanlışlarımız konusunda uyararak ama birbirimize sımsıkı kenetlenerek başarıya odaklanma günüdür.

Reis’imizin iradesi, bizim irademizdir, biline!"

İşte o açıklama;

2019 Muğla yerel seçim sonuçları için TIKLAYIN LÜTFEN;

https://www.gumuslukrehberi.com/2019-mugla-yerel-secim-sonuclari.html

Muğla Aile Hekimleri
TAG

AK Parti

AK Parti Belediye Başkan adayı Aydın Ayaydın

Muğla politika haberleri