Muğla siyaset haberleri
HABER

Mehmet Tosun İYİ Parti'den istifa etti

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

Dolgu değil doğru haber...

Muğla belediye haberleri

48 Haber Ajansı (GHA) - 15.01.2024 - İYİ Parti Bodrum'da ağır istifa / Heavy resignations in İYİ Party Bodrum

İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun, parti üyeliğinden ve tüm görevlerden istifa ettiğini açıkladı.

Bodrum’un tanınan siyasi isimlerinden, iş insanı eski Konacık beldesi belediye başkanı Mehmet Tosun yaptığı açıklamayla İYİ Parti üyeliği ve partideki tüm görevlerinden istifa ettiğini duyurdu.

2014 yerel seçimlerinde MHP’den Bodrum Belediye Başkan adayı olan, 2019 yerel seçimlerinde de İYİ Parti’den Bodrum Belediye Başkanı adayı gösterilen Mehmet Tosun, 2023 milletvekili genel seçimlerinde İYİ Parti’den 3. sıra milletvekili adayı olmuş ancak seçilememişti.

Mehmet Tosun İYİ Parti'den istifa etti, Ocak 2024

Mehmet Tosun İYİ Parti'den istifa etti

31 MArt 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimler öncesi çok önemli bir konumda görev yapan İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun, açıklamasında istifa gerekçesini açıklamadı ve "Gördüğü lüzum üzerine İYİ Parti’deki tüm görevlerinden ve parti üyeliğinden istifa ettiğini" belirtti. Tosun açıklamasında şu görüşlere yer verdi;

Mehmet Tosun İYİ Parti'den istifa etti, istifa metni

Mehmet Tosun İYİ Parti'den istifa etti

"Kıymetli dava arkadaşlarım. Bodrum Belediye Başkan Adaylığı, Muğla Milletvekili Adaylığı ve Yerel Yönetimler Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlenmiş olmanın sorumluluğuyla İYİ Parti çatısı altında geçirdiğim süre boyunca, partimizin yükselmesi ve gelişmesi için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Bu süreçte başta çok değerli Muğlalı ve Bodrumlu hemşehrilerim olmak üzere, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e, il ve ilçe başkanlarımız, yöneticilerimiz, üyelerimiz, gönüllülerimiz ve İYİ Parti’ye oy vermiş tüm vatandaşlarımıza vermiş oldukları desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Gördüğümüz lüzum üzerine İYİ Parti’deki tüm görevlerimden ve parti üyeliğimden istifa ettiğimi belirterek, saygı ve sevgilerimi sunuyorum."

Mehmet Tosun İYİ Parti'den istifa etti 2

Mehmet Tosun İYİ Parti'den istifa etti

Adı İYİ Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı ile anılırken gelen şok istifa açıklamasıyla partilileri şaşırtan Mehmet Tosun'un paylaşımı şöyle;

2019 Muğla yerel seçim sonuçları için TIKLAYIN LÜTFEN;

https://www.gumuslukrehberi.com/2019-mugla-yerel-secim-sonuclari.html

Muğla Aile Hekimleri
TAG

Mehmet Tosun

İYİ Parti Bodrum

Muğla politika haberleri