Muğla siyaset haberleri
HABER

AK Parti MBB adayı Aydın Ayaydın

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

Dolgu değil doğru haber...

Muğla belediye haberleri

48 Haber Ajansı (GHA) - 07.01.2024 - Ne yazdıysak o... AK Parti Muğla adayı Ayaydın

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da Haliç Kongre Merkezi’nde aralarında Muğlal'nın da bulunduğu 11 büyükşehir ile 15 ilin belediye başkan adaylarını açıkladı. AK Parti'nin Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Prof. Dr. Aydın Ayaydın oldu.

Aydın Ayaydın, aday tanıtım toplantısı - 48 Haber Ajansı 2

Aydın Ayaydın, aday tanıtım toplantısı - 48 Haber Ajansı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek toplantıyla 11’i büyükşehir, 15'i il belediye başkan adayının isimlerini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Muğla'da Prof. Dr. Aydın Ayaydın'ın, İstanbul'da Murat Kurum'un isimlerini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı'nda İBB adayının Murat Kurum olduğunu resmen ilan etti. "Yapacak çok işimiz, ülkemize kazandıracak çok eserimiz, milletimize verecek çok hizmetimiz var" diyen Başkan Erdoğan, "İstanbul muradına kavuşacak. İstanbul'un kaybedecek bir 5 yılı daha olmadığına inanıyoruz." ifadelerini kullandı.

Aydın Ayaydın, aday tanıtım toplantısı - 48 Haber Ajansı

Aydın Ayaydın, aday tanıtım toplantısı - 48 Haber Ajansı

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan özetle şunları söyledi;

Şehitlerimize mağfiret diliyoruz. İsrail'in alçakla saldırılarında şehit düşen kardeşlerimize de Allah'tan rahmet diliyoruz. Filistinli kardeşlerimizin yanında dimdik duracağız. İstanbul'da yeni yılın ilk günü Gazzeli masum ve mazlumların sesi olan 250 bin kardeşimi canı gönülden tebrik ediyorum. Rabbim barışı savunan herkesten razı olsun.

Bugün 11 büyükşehir ve 15 il belediye başkan adaylarını duyurmak için buradayız. Kendilerine şimdiden başarılar diliyorum. Adaylarımızın her birini kapsamlı istişareler değerlendirmelerle belirledik. Bu doğrultuda samimi gayret gösterdiğimizden hiç kimse şüphe etmesin.

Biz rüştümüzü önce yerel yönetimlerde ispat ettik. Türkiye'de belediyecilik anlayışında yepyeni bir çığır açtık. Elde ettiğimiz başarılarla ülke yönetimine talip olduk. Ülkemizin eksiklerini de tamamlamak için harekete geçtik. İstanbul çöp, çukur, çamur olarak anılıyordu. İstanbul'u nasıl temizlediysek tüm Türkiye için de yola çıktık. Biz belediyecilikte yeni değiliz, 30 yıllık birikim ve donanıma sahibiz. Gerçek belediyecilik sözümüzü yerine getirmek için belirlendiğimiz adaylarla halkımızın karşısına çıkıyoruz. Adaylarımızı belirlerken şehirlerinin hep yanında olacak ehil isimler olmasına dikkat ettik.

Mayıs ayında yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanarak Cumhur İttifakı olarak milletimizden 5 yıl daha yetki aldık. Merkezi yönetimde ülkemize kazandırdığımız eser ve hizmetleri belediyelerde de kazandırmadan Türkiye Yüzyılı hedefinin eksik kalacağına inanıyoruz.

Aydın Ayaydın, aday tanıtım toplantısı - 48 Haber Ajansı 3

Aydın Ayaydın, aday tanıtım toplantısı - 48 Haber Ajansı

Muhalefetin ideolojik adayları nedeniyle hak ettikleri hizmetten mahrum kalan vatandaşlarımıza mecbur değilsin diyoruz. Hiçbir insanımızın beceriksizlere tıpış tıpış oy verme mecburiyeti yoktur. Nerede yaşarsa yaşasın kimse hizmetsizliğe mahkum değildir. Keyfini değil kentini düşünen, bahane üreten değil hizmet üreten adaylarla halkımızın karşısına çıkıyoruz. 15 Ocak'ta seçim startını vereceğiz ve sahaya ineceğiz.

Amacımız, 31 Mart 2024 seçimleri için de milletimizin huzuruna gerçek belediyecilik sözümüzü yerine getirecek adaylarla çıkmaktır. Son sözü milletimize bırakacağız. Bizde milletle inatlaşma milletle küsme olmaz. Oy renginden dolayı hakaret etme asla olmaz. Tercih ne olursa olsun başımızın üstünde yeri var.

Her biri 28 Şubat sürecindeki provokasyonların kötü birer kopyası niteliğindeki oyunlarla seçim öncesi zihinler bulandırılmaya çalışılıyor. Mukaddes değerler doğrudan hedef alınıyor. Bugün de İslam'ın nüvesini teşkil eden Kelime-i Tevhidi bilemeyecek kadar cehalet, nefret ve gaflet çukurunda boğuluyorlar.

Bunlar kendi yankı odalarından çıkıp içinde yaşadıkları toplumu tanımaya bile tenezzül etmezler. Hayat tarzı, köken ve semboller üzerinden pis bir oyun oynanmaktadır. Bu millet, İstiklal Marşı'na dahi Kelime-i Tevhidi ilmek ilmek işlemiş aziz bir millettir.

Riyad'dan size ekmek çıkmaz. Tişörtleri farklı şekilde boyamak size kazandırmaz. Samimi ve dürüstseniz bunu ülke genelinde milli ve yerli olarak ifade edin.

CHP uzunca bir süredir siyaseten iflas etmiş durumdadır. Ne millete umut verebiliyorlar ne de proje ve vizyon namına ortaya bir fikir koyabiliyorlar. Özgür efendinin genel başkanlık macerası daha başlamadan vesayet gölgesi altında bitmeye yüz tuttu. Özgür Özel, anayasal düzene kastetmekten tutuklanan bir teröristi cezaevinden tünel kazarak kurtarmanın derdine düştü.

El ele vererek İstanbul'u son 5 yılık fetret devrinden mutlaka çıkaracağız. İstanbulumuz muradına kavuşacak. İstanbul'un bir 5 yıl daha kaybetmeye tahammülü olmadığını aynı İstanbullular gibi biz de çok net bir şekilde görüyoruz. "

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından adayları açıklamaya başladı.

CHP hala açıklamadı

AK Parti, CHP’li Osman Gürün’ün yeniden aday olmayacağını açıkladığı ve CHP genel merkezinin henüz bir aday adı açıklamadığı Muğla Büyükşehir Belediyesi için Prof. Dr. Aydın Ayaydın’ı aday gösterdi. Gözlerin çevrildiği Muğla CHP'de Kavaklıdere ilçesi hariç hala ne MBB ne de ilçe adaylarının adları açıklanmadı.

Muğla MBB adayları

Muğla MBB adayları, arşiv - 48 Haber Ajansı

2019 Muğla yerel seçim sonuçları için TIKLAYIN LÜTFEN;

https://www.gumuslukrehberi.com/2019-mugla-yerel-secim-sonuclari.html

Muğla Aile Hekimleri
TAG

MBB Başkan adayları

AK Parti Muğla

Muğla politika haberleri