Muğla siyaset haberleri
HABER

Adresinize kayıtlı başka seçmen var mı?

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

Dolgu değil doğru haber...

Muğla belediye haberleri

48 Haber Ajansı (GHA) - 04.01.2024 - Adresinize kayıtlı başka seçmen var mı? / Are there any other voters registered to your address?

Seçmen listeleri bugün askıya çıktı. Hanenizde (oturduğunuz ev) başka kayıtlı seçmen var mı? Öğrenmeniz çok kolay. Ayrıntılar haberde...

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi takviminin YSK tarafından açıklanmasının ardından muhtarlık bölgesi listeleri, askıya çıktı. 4-17 Ocak tarihleri arasında askıda kalacak listelerde, oy verme günü itibarıyla 18 yaşını dolduracak, geçerli yerleşim yeri adresine sahip vatandaşlara, ait bilgiler yer alıyor. Askıya çıkan seçmen listeler muhtarlıklardan, YSK’nın internet adresinden ve E-Devlet sistemi üzerinden kontrol edilebilir.

İtirazlar, İlçe Nüfus Müdürlüğü’ne yapılacak. Düzeltme işlemi sonrasında, vatandaşlar dilerlerse İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’na başvurabilecekleri gibi İlçe Nüfus Müdürlüğü aracılığıyla da İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’na belgelerini iletilebilecekler.

E-Devletten kontrol

Seçmen kayıt bilgilerini E-Devlet üzerinden kontrol edebilirsiniz. Bunun için T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifrenizle https://giris.turkiye.gov.tr/ adresini ziyaret edip kendi E-Devlet sayfanıza ulaşmanız gerekiyor. Sisteme girince arama bölümüne seçmen yazın ilgili sayfanın bağlantısı karşınıza gelecek. Ve o sayfada hem sizin adres bilgileriniz, hem adresinize kayıt edilmiş başka seçmen var mı hem de apartmanda oturuyorsanız diğer seçmenlerin ad/soyad bilgilerini görebilirsiniz.

Seçmen listesi, arşiv - 48 Haber Ajansı

Seçmen listesi, arşiv - 48 Haber Ajansı

Seyyar sandıklar

Hastalığı ya da engeli nedeniyle yatağa bağımlı olan Atakumlu seçmenler, seyyar sandıklarda oy kullanabilecek. Bir yakını aracılığıyla YSK’nın adresinden ‘Seyyar Sandık Talep Formu’ alan vatandaşlar, ‘Engeli ya da hastalığı nedeniyle yatağa bağımlı olduğu’ ibaresinin yer aldığı raporu; İl ve İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’na ya da ilgili kuruma gönderilmek üzere muhtarlığa teslim ederek başvuru yapabilirler.

Engelli beyan formu

Görme veya ortopedik engeli yüzde 40 ve üzerinde olanlar ‘Engelli Beyan Formu’ nu, yerleşim yerinin bağlı olduğu İlçe Seçim Kuruluna veya ilgili kuruma gönderilmek üzere muhtarlığa bizzat veya bir yakını ile başvuru yapabilirler. Seçmen kütüğüne engelli olarak kayıtlı seçmenler, oylarını, aileleri ile birlikte sandık alanlarının giriş katlarında kullanabilirler.

2019 Muğla yerel seçim sonuçları için TIKLAYIN LÜTFEN;

https://www.gumuslukrehberi.com/2019-mugla-yerel-secim-sonuclari.html

Muğla Aile Hekimleri
TAG

Seçmen listesi

E-Devlet

Muğla politika haberleri