Muğla siyaset haberleri
HABER

Muğla'da AKP-MHP adayları netleşiyor

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

Dolgu değil doğru haber...

Muğla belediye haberleri

48 Haber Ajansı (GHA) - 27.12.2023 - Muğla'da AKP-MHP adayları netleşiyor / Ruling alliance candidates become clear in Muğla

Muğla'da AK Parti ve MHP ittifakında önce liderler anlaştı ardından da kurmaylar uzlaştı. Bugün de Cumhurbaşkanı Erdoğan Muğla heyetleriyle görüştü. Listeler netleşmeye başladı.

Muğla'da AK Parti - MHP ittifakında adaylar ve hangi partinin nerede aday çıkartacağı henüz açıklanmadı ancak önce genel başkanlar anlaştı ardından seçim heyetleri uzlaştı. Ortaya çıkan tablo her iki partinin kurmaylarınca değerlendirilip genel başkanlara hazırlanan çalışmalar sunuldu. Ortaya çıkan tabloya göre de listelerin Muğla'da yüzde 96'sı tamamen netleşti.

AK Parti'de temayül yoklamaları ardından il, ilçe başkanları ile mecvut belediye başkanları Ankara'ya çağırıldı. AK Parti Muğla İl Başkanı Gültekin Akça, ilçe başkanları ve AK Parti'li ilçe belediye başkanları Ankara'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la buluştu.

AK Parti Genel Merkezi'nde ilçeler bazında heyetler halinde yapılan görüşmelerle son tablolar bir kez daha netleştirildi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bizzat değerlendirmeleri alınıp soruları yanıtlandı.

Toplantılar sonrası heyette bulunanlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Edoğan'ın, "Daha Adil Bir Dünya Mümkün" kitabını da bizzat kendisine imzalatma olanağına sahip oldu.

Mehmet Demir, Cumhurbaşkanı Recep TAyyip Erdoğan

Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir - 48 Haber Ajansı

MBB'de durum

Edinilen bilgilere göre AK Parti ile MHP hem MBB'de hem de ilçelerde ittifak sağladı. Muğla Büyükşehir Belediyesi'nde AK Parti kendi adayını çıkartacak ve MHP, AK Parti'yi destekleyecek. Daha önce MBB'de MHP'nin çıkartacağı adayın AKP tarafından destekleneceği bilgisi yayılsa da sonradan yapılan istişarelerde AK Parti'nin çıkartacağı Büyük Şehir Belediyesi adayının desteklenmesi kararı alındığı öğrenildi. Ancak yine de son sözü liderler söyleyecek.

Muğla'da AKP-MHP adayları netleşiyor 1

Muğla'da AKP-MHP adayları netleşiyor, 27.12.2023 - 48 Haber Ajansı

MHP 3 ilçede aday çıkartacak

Kulislerden sızan bilgilere göre Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Muğla'da Fethiye, Ortaca ve Datça ilçelerinde belediye başkan adayı çıkartacak ve AK Parti bu 3 ilçede aday çıkartmayarak MHP adaylarını destekleyecek. Diğer 10 ilçede AK Parti aday çıkartacak ve MHP'de bu adayları destekleyecek.

Muğla'da AKP-MHP adayları netleşiyor 3

Muğla'da AKP-MHP adayları netleşiyor - 48 Haber Ajansı

AK Parti heyetleri Ankara'da

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçim işleriyle ilgili kurmaylarıyla çok sıkı mesai düzenlese de parti genel merkezine de karargah kurdu ve belediye başkanları, ilçe başkanları, kadın kolları ve gençlik kolları başkanları ile heyetler halinde bizzat görüştü.

Muğla'dan da İl Başkanı Gültekin Akça ve ilçe başkanları ile mevcut belediye başkanları Ankara'da AK Parti Genel Merkezi'nde Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüştüler.

Muğla'da AKP-MHP adayları netleşiyor 4

Muğla'da AKP-MHP adayları netleşiyor - 48 Haber Ajansı

Bodrum heyeti

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Hacı Dalda, Cumhur İttifakı’nın Bodrum Belediye başkan adayının AK Parti’den çıkacağını duyurdu.
Aday belirleme konusunda uzun süredir çok titiz bir çalışma yürüttüklerini belirten Hacı Dalda, "Bodrum’da Cumhur İttifakı belediye başkan adayının AK Parti’den çıkacağını Sayın Cumhurbaşkanımız bizlere iletti. Sayın Cumhurbaşkanımız’ın yakın ilgisi, Muğla’ya verdiği önem bizleri çok mutlu etti. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Muğlamız ve ilçelerimizi AK Belediyecilik’le buluşturmak, sorunları çözmek için tüm teşkilatlarımızla var gücümüzle çalışacağız" dedi.

Kavaklıdere heyeti

AK Parti'nin Muğla'daki kalelerinden ve 2019 seçimlerinde en çok oy aldığı ilçe olan Kavaklıdere heyeti de Ankara'daydı. 2023 yılında yapılan milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimlernde de AK Parti'ye Muğla'da yüksek oy sağlayan Kavaklıdere AK Parti İlçe Başkanı Volkan Alpözen, Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, Kadın Kolları Başkanı Cennet Ay, Gençlik Kolları Başkanı Fevzi Çerçi ile birlikte AK Parti Muğla İl Başkanı Gültekin Akça başkanlığında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın değerlendirme toplantısına katıldılar.

Muğla'da AKP-MHP adayları netleşiyor 6

Muğla'da AKP-MHP adayları netleşiyor - 48 Haber Ajansı

AK Parti Kavaklıdere İlçe Başkanı Volkan Alpözen yaptığı açıklamada, "Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı ve Kavaklıdere İlçe Belediye Başkan Adaylıkları konusunda Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan ile istişarelerde bulunmak üzere Ak Parti Genel Merkezimizdeyiz" dedi.

Kavakldere Belediye Başkanı Mehmet Demir de toplantı sonrası yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep TAYYİP ERDOĞAN ’ın Başkanlığında; 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerle ilgili istişare toplantısına İlçe Başkanımız Volkan ALPÖZEN, Kadın Kolları Başkanımız Cennet AY, Gençlik Kolları Başkanımız Fevzi ÇERÇİ ile birlikte katıldık" dedi.

2019 Muğla yerel seçim sonuçları için TIKLAYIN LÜTFEN;

https://www.gumuslukrehberi.com/2019-mugla-yerel-secim-sonuclari.html

Muğla Aile Hekimleri
TAG

AKP Belediye başkan aday adayları

AK Parti Muğla

Muğla politika haberleri