Muğla siyaset haberleri
HABER

Ortaca Belediye Başkanı Uzundemir aday adayı

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

Dolgu değil doğru haber...

Muğla belediye haberleri

48 Haber Ajansı (GHA) - 14.12.2023 - Ortaca Belediye Başkanı Uzundemir aday adayı / Ortaca Mayor Uzundemir candidate candidate

Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir aday adaylığını açıkladı. Uzundemir adaylık başvurusunu MHP Muğla il merkezinde iMHP Muğla İl Başkanı yaptı.

2019 yılında yapılan Mahalli İdareler Seçimleri'nde MHP Muğla'da Ortaca Belediye Başkanlığını Alim Uzundemir'le kazandı. Ortaca'da MHP adayı Alim Uzundemir 11 bin 405 oy ve % 37 oy oranıyla sandıktan çıkan isim oldu. Uzundemir'i 8 bin 801 oyla CHP adayı Mehmet Sertkaya ve Demokrat Parti'den Hasan Karaçelik 8 bin 389 oyla takip etti. 2019 Mahalli İdareler Seçiminde Ortaca'da 36 bin 827 seçmenden 32 bin 328'i sandığa gidip oy kullandı. 2019 seçimlrinde AK Parti - MHP ittifakına göre MHP Muğla'da Datça ve Ortaca'da aday çıkarttı.

Ortaca, 2019 yerel seçim sonuçları

2019 yerel seçim sonuçları için TIKLAYIN;

https://www.gumuslukrehberi.com/2019-mugla-yerel-secim-sonuclari.html

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Muğla il merkezinde bir basın toıplantısı düzenleyen Uzundemir, Ortaca'da yeniden aday adayı olduğunu duyurdu. Toplantıya MHP Muğla İl Başkanı Oğuz Akarfırat ve partililer de katılım sağladı.

Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir aday adaylığı açıklaması, 2023 - Aralık

Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir aday adaylığı açıklaması, 2023 - Aralık

2019'dan bu yana Ortaca Belediye Başkanı olarak hizmet veren Alim Uzundemir şunları söyledi;

"2019’da Ortaca’da Allah’ın izniyle halkın desteğiyle belediye başkanı seçildim. 5 yıldan beri de bu kadar olumsuzluklara rağmen biliyorsunuz pandemi, Ukrayna-Rusya savaşı, depremler, yangınlar dünyanın nasıl ekonomisinin belini büktüyse ülkemizde de etkilendik. Ülkemiz etkilenince neticede belediyemiz ve belediyeler de etkilendi. Buna rağmen 60 yıllık Ortaca Belediyesi’nin en fazla hizmet eden dönemini geçirdik.

Ben şunu gördüm, belediyeciliğin bir okulu yok. Belediyecilik yaşantıyla, tecrübeyle olan bir şey. İlk dönemimizin ilk 2 senesinde baya bir sıkıntılar yaşadık. Bunu her belediye başkanı yaşıyor. O dönemi acemilik dönemi olarak görüyorum. Ama önümüzdeki dönem daha profesyonelce hizmet edeceğimize inanıyorum.

Buradan da bu sene 2 tane belediye başkanımızı kaybettik. Ben buradan onlara da Allah’tan rahmet diliyorum. Şu ana kadar bütün görev yapmış belediye başkanlarımıza da teşekkür ediyorum. Rabbim Ortaca için memleketimiz için ne hayırlısıyla onu nasip etsin."

Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir aday adaylığı açıklaması, 2023 - Aralık

Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir, 2023 - Aralık

Alim Uzundemir kimdir?

1967 yılında Muğla’nın Milas ilçesinde doğdu. ve 1968 yılında Ortaca’ya yerleşti. 1987-1988 yıllarında Şırnak’ta vatani görevini yapan Uzundemir, iki yıl esnaflık yaptıktan sonra baba mesleği olan fırıncılığa başladı.

Sarçed Yönetim Kurulu Üyeliği, Cami Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Ortacaspor Klübü’nde Yöneticilik ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik yaptı. 2014-2019 yılları arasında Ortaca Terzialiler Mahallesinde muhtarlık yaptı.

3 çocuk babası olan Alim Uzundemir, 31 Mart 2019 tarihinde yapılan Belediye Başkanlığı seçimlerinde Ortaca’nın 16. Belediye Başkanı seçildi.

2019 Muğla yerel seçim sonuçları için TIKLAYIN LÜTFEN;

https://www.gumuslukrehberi.com/2019-mugla-yerel-secim-sonuclari.html

Muğla Aile Hekimleri
TAG

Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir

MHP Muğla

Muğla politika haberleri