Muğla siyaset haberleri
HABER

CHP Bodrum aday adayları

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

Dolgu değil doğru haber...

Muğla belediye haberleri

48 Haber Ajansı (GHA) - 01.12.2023 - Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) Bodrum Belediye Başkanlığı için 25 kişi aday adayı oldu.

Muğla'da özellikle sahil bandındaki ilçelerde belediye başkan aday adaylığı için sürpriz isimler yarışıyor. Bu ilçeler arasından en çok merak edilenlerden birisi Bodrum.

2019 seçimlerinde CHP'nin adayı Mustafa Saruhan'ın son dakikada adaylığının düşürülmesiyle sürpriz bir şekilde parti genel merkezi tarafından Ahmet Aras aday gösterilmişti. TSK'dan emekli turizm işletmecisi Ahmet Aras da 5 yılı geride bırakırken bir beş yıl daha göreve talip olduğunu açıkladı.

25 aday adayı

Ahmet Aras
Ali Öztürk
Cafer Taşkan
Deniz Özyıldız
Emin Palalı
Erdinç Okanlı
Ertuğrul Çetin Özcan
Faruk Ulusoy
Ferit Yıldırım
Gürol İnan
Halil Karahan
İbrahim Emre Köroğlu
Mehmet Özalın
Mine Gültekin
Murat Özyaba
Mustafa Kemal Güneri
Mustafa Saruhan
Nurcan Satı
Osman Alişiroğlu
Özay Kartal
Ummahan Yurt
Sevil Ok
Ümit Baltutan
Volkan Doğer
Volkan İlgüz

Ali Öztürk

Ali Öztürk

Ali Öztürk, arşiv - 48 Haber Ajansı

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu. Bodrum Ortakent'te yaşıyor. Bodrum için çok sayıda proje geliştiren Öztürk aday adaylığı tanıtım toplantısında ilçenin nufusundakia rtışa dikkat çekerek, "Bodrum şehir olma yolunda ilerlemektedir. Bodrum'u şehirleşmeden kurtaracak ortak akla ve projelere ihtiyaç vardır" dedi. Öztürk Bodrum için hazırladığı sorunlar, çözüm önerileri ve projeleri de tek tek anlattı.

Cafer Taşkan

Cafer Taşkan

Cafer Taşkan, arşiv - 48 Haber Ajansı

Yaklaşık 5 aydır sosyla medyadan ve çeşitli mecralarda CHP'den Bodrum Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu duyuran ve projelerini anlatan eğitimci ve turizm işletmecisi Cafer Taşkan’ın resmi adaylık başvurusu olaylı oldu. Taşkan aday adaylığı başvuru dosyasını teslim etmek için tüm diğer aday adayları gibi, CHP Bodrum İlçe Başkanı Tuna Işın'dan randevu aldığını ancak o gün o saatte Işın'ın randevuya gelmediğini açıkladı. Bu duruma tepki gösteren Taşkan, ilçe merkezinde yaptığı açıklamada dosyasını CHP Muğla İl Merkezi'ne teslim ederek aday adayı olacağını söyledi. Taşkan dosyasını teslim ederek resmen CHP Bodrum Belediye Başkanlığı aday adayı oldu.

Deniz Özyıldız

Deniz Özyıldız

Deniz Özyıldız, arşiv - 48 Haber Ajansı

2020 yılından beri sürdürdüğü Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nden Afet İşleri Müdürlüğü’ne atanan Deniz Özyıldız, görevinden istifa ederek Bodrum Belediyes Başkanlığı için CHP'den aday adayı oldu. 1975 Ankara doğumlu olan Özyıldız, uzun yıllar Emniyet Genel Müdürlüğü kadrosunda çeşitli şehir ve birimlerde görev yaptı. Dışişleri Bakanlığı'nın yurtdışı kadrosunda da 3 yıl süreyle ateşe olarak görev yapan Özyıldız, Kamu Yönetimi alanında lisans, Ekonomi üzerine yüksek lisans ve Siyaset Bilimi üzerine doktora eğitimi yaptı. Özyıldız adaylığı ile ilgili olarak yaptığı açıklamada "Belediye Başkanlığını kazanmamız halinde, Belediye işleri ve işleyişi konusunda daha etkin, hızlı ve koordineli bir yapılanma ve Bodrum’un sorunlarına daha hızlı müdahale edeceğiz" dedi.

Emin Palalı

Emin Palalı

Emin Palalı, arşiv - 48 Haber Ajansı

Mimar Emin Palalı, Bodrum'un geleceğini halkla birlikte tasarlamak için belediye başkanlığına adaylık başvurusunda bulunduğunu belirtti. Adaylık başvurusu sonrası bir açıklama yapan Palalı, Cumhuriyet Halk Partisi'nin temel prensipleri doğrultusunda Bodrum'un daha yaşanabilir, adil ve sürdürülebilir bir kent olması için mücadele edeceğini ifade etti. Katılımcı demokrasiye vurgu yapan Palalı, "Halkın karar mekanizmalarına katılımının artırılmasını, demokratik ilkeler ve değerlere olan bağlılığın güçlendirilmesini hedefliyoruz. Eşitlik ve adalet ilkesiyle, hukukun üstünlüğüne olan inancımız ve herkes için adaletli bir Türkiye vizyonumuzla Bodrum'u daha adil, güvenli bir şehir haline getireceğiz" dedi.

Gürol İnan

Gürol İnan

Gürol İnan, arşiv - 48 Haber Ajansı

Gürol İnan aday adaylığı başvurusu ardından açıklamalarda bulundu İnan, “Bu kentle ilgili yapacağım çok şey olduğuna inanıyorum, o nedenle adaylığımı açıklamaya karar verdim. Ailemin desteği var, yakın dostlarımızın desteği var. Kentimizdeki sorunların büyük bir bölümünün mühendislik problemleri, mimarlık problemleri, şehir plancılığı problemleri olduğunu düşünüyorum. Bu disiplinlerden yetişmiş kişilerin gerek belediye başkanlıkları, gerek meclis üyelikleri konusunda öne çıkması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü bunlar ancak bu disiplinlerde eğitim almış, bu şekilde düşünen insanların bakış açısı ile çözülebilecek problemler diye düşünüyorum. Ben, kentimizdeki problemlerin üstesinden gelebileceğimize inanıyorum. Güzel düşünceler ürettik, fikirlerimizi dosyamıza da ekledik. Bugün de başvurumuzu yaptık" dedi.

Halil Karahan

Halil Karahan

Halil Karahan, arşiv - 48 Haber Ajansı

Bodrum Belediye Başkanlığı için CHP'den aday adayı olan eski CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan adaylık başcurusu ardından CHP Bodrum İlçe Başkanlığı çarşı binası önünde açıklamalarda bulundu. Karahan şunları söyledi;

"Halkımızdan aldığımız teveccühle, sadece CHP’ye oy veren seçmeden değil toplumun bütün kesimleri ile konuşarak, iletişim içerisinde olarak aday adaylığına karar verdim. Burada aslolan Bodrum’dur, aslolan Bodrum halkının refahıdır. Görevdeki belediye başkanımıza başarılar diliyorum. Gördüğümüz eksiklikleri, yapılması gerekenleri, öne alınması gerekenleri not ettik, çalıştık, günü geldiğinde ilettik. Yapılan yapılmayanlarla ilgili artık sorunları aktaran tarafta değil de çözen tarafında olmayı uygun bulduk. Bu anlamda da belediye başkanlığına aday adayıyım."

İbrahim Emre Köroğlu

İbrahim Emre Köroğlu

İbrahim Emre Köroğlu, arşiv - 48 Haber Ajansı

CHP Bodrum Belediye Meclis Üyesi ve Belediye Maclisi'ndeki parti sözcüsü İbrahim Emre Köroğlu çeşitli kademelerde görev aldığı CHP'de bu kez de belediye başkanlığına aday adayı oldu. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında da çalışmalarda bulunan işinsanı Emre Köroğlu, "Baba ocağı olarak kabul ettiğim Cumhuriyet Halk Partisi içinde yapılan siyaset ve onun getirdiği makamlar, daha güzel bir yaşamı kurabilmek adına araç olmaktan başka bir şey olmadığı bilinciyle Bodrumu birlikte yönetmek adına çıktığım bu yolda özellikle baştan söylemek istiyorum ki her şeyden önce Bodruma sadakatle bağlı ve korumacı olacağım" dedi.

Mehmet Özalın

Mehmet Özalın

Mehmet Özalın, arşiv - 48 Haber Ajansı

Gazeteci, Bodrum Ekspres Gazetesi’nin sahibi Mehmet Özalın Bodrum Belediye başkan aday adaylığı için CHP'den resmi başvuruda bulundu.

2019 mahalli idareler seçimlerinde de Bodrum Belediyesi için belediye başkan aday adayı olan doğma büyüme Bodrum, 53 yaşındaki Mehmet Özalın aileden CHP'li. Gazeteci ve matbaa işletmecisi Mehmet Özalın, CHP Bodrum eski ilçe başkanlarından Hüseyin Özalın’ın oğlu.

İlk ve orta öğrenimini Bodrum ve İzmir ‘de tamamlayan Mehmet Özalın eğitimine İngiltere’de devam etti. Özalın, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Arkeoloji ve Sanat Tarihi bölümünden mezun oldu.

Özalın adaylık başvurusu sonrası şunları söyledi;

"Hedefler vazgeçince yokolur. Bilgiyle,birikimle,erdemle,vefayla,Bodrum Belediye Başkanlığına Aday Adayı oldum. Hedefimiz,Atatürk ve Cumhuriyet Halk Partisi ilkeleri doğrultusunda Bodrum'da,Muğla'da,Ülkemizde Halk iktidarına yürümektir. Hizmetlerimizde Rehberimiz evrensel demokrasi ve sosyal demokrasi olacaktır. Halkçı ve devrimci duygularımızla,sevgi saygılarımı sunarım. Sevdamız Bodrum."

Murat Özyaba

Murat Özyaba

Murat Özyaba, arşiv - 48 Haber Ajansı

Dr. Şehir Plancısı Murat Özyaba CHP Bodrum Belediye Başkan Aday Adayı oldu. Uzun yıllaruzmanı olduğu kent planlama ve kent yönetimi konularında CHP'ye danışmanlık yaptığını dile getiren Özyaba, "Bodrum’a hizmet etmek düşüncesi ve inancıyla aktif siyaset yapmak için yola çıktım. 30 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek yerel seçimlerde, Bodrum’u yönetmeye adayım" dedi.

Mustafa Saruhan

Mustafa Saruhan

Mustafa Saruhan, arşiv - 48 Haber Ajansı

Yalıkavak Eski Belediye Başkanı Mustafa Saruhan, CHP’den Bodrum Belediye Başkanlığı için bir kez daha aday adayı olduğunu açıkladı. 2019 yılında CHP Genel Merkez yönetimi tarafından partinin Bodrum Belediye başkan adayı gösterilen Mustafa Saruhan seçime çok kısa bir zaman kala bir başka siyasi partinin itirazı üzerine Muğla İl Seçim Kurulu tarafından adaylığı düşürülmüştü. Bodrum Belediye Meydanı’nda bir restoranda basın toplantısı düzenleyen ve seçim manifestosunu açıklayan Saruhan, şunları söyledi;

"Yaşadığımız coğrafya, yenilikler, değişimler ve birlikte yönetim biçimleri gerektiğini hissettiriyor. Daha önceden birbirimizi tanıyoruz, biliyoruz. Adaylıklarımız oldu. Adaylığımız engellendi, olamadık derken bazı hikayelerimiz yarım kaldı. Asıl amacımız yarım kalan hikayemize, ‘nerede kalmıştık’ diyerek başlamak. Bugüne kadar Bodrumumuza emek veren, çaba sarf eden bütün yerel yöneticiler, emek veren çalışanlar, devletin yöneticileri hepsine teşekkür ederim. Bizler de demokrasinin gereği önümüzdeki süreçte başlayacak yerel seçimlerde gerek parti örgütümüzün tabanı, gerekse yaşadığımız toplumun bileşenleri, vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda tekrar bu görevde rol almaya, bize düşen sorumluluğu yerine getirmek için yola çıkmış bulunmaktayız. Amacımız tek ve bir. Biz Bodrumuz diyoruz. Bodrum’da yaşayan, Bodrum’a gelen herkesi kapsayan, kucaklayan bir yönetim anlayışına talip olmak istiyoruz."

Özay Kartal

Özay Kartal

Özay Kartal, arşiv - 48 Haber Ajansı

Akdeniz Ülkeleri Akademisi Vakfı (AKADEMİA) Başkanı Özay Kartal CHP'den Bodrum Belediye Başkanlı aday adayı oldu. Başvurusu dosyasını CHP Bodrum İlçe Binası’nda, İlçe Başkanı Tuna Işın’a teslim eden Özay Kartal, basın mensuplarına yaptığı açıklamada şunları dile getirdi;

Bodrum, önümüzdeki günlerde bir demokrasi şölenine tanıklık edecek. Çok nitelikli adayların Bodrum için yarışacağı bir demokrasi şenliğine tanıklık edecek. Ben de 30 yıldır Bodrum’da yaşayan bir Bodrum sevdalısı olarak, birikimlerimi bu görkemli kentin görkemli tarihine yakışır bir şekilde hizmet verebilmek adına bu yarışa, bu şenliğe dahil olmak istedim. Önümüzdeki günlerde ideallerimizi, Bodrum’un görkemli tarihine yakışır şekilde yönetilmesi için neler yapılması gerektiği konusunda projelerimizi, ilkelerimizi, halkla paylaşacağız. Onların takdirine ve teveccühlerine sunacağız. Ben bu demokrasi şenliğine katılan tüm aday adayı arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Bodrum’a da hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

Ummahan Yurt

Ummahan Yurt

Ummahan Yurt, arşiv - 48 Haber Ajansı

Bodrum belediyesi'nde 34 yıldır görev yapan, Mehmet Kocadon döneminde basın danışmanlığı görevini üstlenen, Aras döneminde başkan yardımcısı görevine getirilen Ummahan Yurt da aday adayı oluyor. Yurt’un 5 Aralık Salı günü CHP'den Bodrum Belediye Başkan aday adayı olacağı belirtildi. Görev süresi içinde hem çalışanlar hem de basın mensuplarıyla çok iyi ilişkiler kuran, hem belediye yapılanmasını hem de ilçenin sorunlarını çok iyi bilen Ummahan Yurt’un 4 Aralık 2024 Pazartesi günü CHP'ye üyelik başvurusu yapacağı ve Salı günü de Bodrum Belediye Başkan aday adayı dosyasını CHP Bodrum İlçe Merkezi'ne teslim edeceği öğrenildi.

Volkan Doğer

Volkan Doğer

Volkan Doğer, arşiv - 48 Haber Ajansı

İş insanı Volkan Doğer, CHP'den Bodrum Belediye Başkan aday adaylığı başvurusunu yaptı. Genç iş insanı Volkan Doğer dosyasını İlçe Başkanlığı binasında CHP Bodrum İlçe Başkanı Tuna Işın'a teslim etti. Doğer, yaptığı açıklamada şunları söyledi;

Bir aile olduğumuz partimiz CHP çatısı altında, gençliğimiz ve çalışkanlığımız ile Bodrum’a siz değerli hemşehrilerimize hizmet etmek için adayım. Bodrum sevdalısı bir kardeşiniz olarak Bodrum yararına olacak her kararı birlikte almak için adayım. Daha genç, daha güçlü, Dünya standartlarında bir Bodrum için adayım. Kadınlarımızdan çocuklarımıza, işçimizden emeklimize, turizmcimizden inşaatçımıza, doktorumuzdan öğretmenimize, herkesin rahatça yaşadığı bir Bodrum için adayım. Unutmayın inananlar için hiçbir şey zor değildir” dedi.

Volkan İlgüz

Volkan İlgüz

Volkan İlgüz, arşiv - 48 Haber Ajansı

Bodrum'lu iş insanı Volkan ilgüz uzun zamandır üzerinde çalıştığı Bodrum Belediye Başkan Aday Adayılığı için resmi başvurusunu yaptı. İlgüz yaptığı açıklamada özetle şu görüşleri paylaştı;

"Sevgili Bodrumlu’lar, Bodrum ilçe başkanım sayın Tuna Işın ve ilçe örgütümüz huzurunda Bodrum Belediye Başkan aday adaylığı resmi başvurumu gerçekleştirmiş bulunmaktayım. Gençliğin enerjisi ile, Bodrum’a ve Bodrumlu’lara hizmet etmek üzere çıktığımız bu kutlu yolda yaşadığım mutluluğu ve gururu sizlerle paylaşmak istiyorum. Değişim rüzgarının katmış olduğu dinamizmi tepeden tırnağa hissettiğimiz bu günlerde Bodrum’un ilk resmi aday adayı olmanın gururunu da ayrıca yaşıyor, 2024 yerel seçimlerinde partimin bayrağını sokağın sesine kulak veren genç bir kardeşiniz olarak çok daha yükseklere taşıyacağıma söz veriyorum. Çıkmış olduğum bu yolda bir an olsun desteklerini esirgemeyen sevgili ailem ve yol arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler ediyorum."

2019 Muğla yerel seçim sonuçları için TIKLAYIN LÜTFEN;

https://www.gumuslukrehberi.com/2019-mugla-yerel-secim-sonuclari.html

Muğla Aile Hekimleri
TAG

CHP Bodrum aday adayları

Bodrum Belediye Başkan aday adayları

Muğla politika haberleri