Muğla siyaset haberleri
HABER

Adı Muğla Büyükşehir için anılıyordu ama!..

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ

Dolgu değil doğru haber...

Muğla belediye haberleri

48 Haber Ajansı (GHA) - 22.11.2023 - Adı Muğla Büyükşehir için anılıyordu ama!.. / His name was mentioned for Muğla Metropolitan Municipality but!..

AK Parti'de MBB Başkan adaylığı için çeşitli isimler konuşuluyor. O isimlerden birisinin tercihinin farklı olduğu iddia edildi.

Muğla'da siyasi partilerin belediye başkan aday adayı, Belediye Meclis üyesi aday aday ve diğer seçilmiş görevlere başvurular başladı hatta bazı partilerde bu süreç bugün bitiyor. AK Parti'de daha önce 17 Kasım'da sona ereceği açıklanan yerel seçimlere yönelik aday adaylığı başvuruları 22 Kasım'a (Bugün) kadar uzatılmıştı. AK Parti de önceki dönem milletvekili ve Güllük eski belediye başkanı Mehmet Yavuz Demir Milas Belediye Başkanlığı için AK Parti'den aday adayı oldu.

Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak’ın adı uzun süre Muğla Büyükşehir Belediye Başkan (MBB) aday adayı olarak anıldı. Ancak bugün bir basın toplantısı düzenleyen Saylak 4 yıllık görev süresinin bilançosunu çıkarttıktan sonra mevcut görevinden istifa ettiğini açıkladı. Saylak resmen açıklamasa da, AK Parti'den Milas Belediye Başkanlığı için aday adayı olacağı belirtildi. Öğretmen Aysel Saylak ile evli olan Barış Saylak, 2019’da da AK Parti Muğla Milas Belediye Başkan Adayı olmuştu.

2019 Muğla yerel seçim sonuçları için TIKLAYIN LÜTFEN;

https://www.gumuslukrehberi.com/2019-mugla-yerel-secim-sonuclari.html

İlçe başkanı açıkladı

Mehmet Yavuz Demir, Barış Sağlak

Mehmet Yavuz Demir, Barış Sağlak - 48 Haber Ajansı

AK Parti Milas İlçe Başkanı Emin Çelik, basın mensuplarıyla sohbet ederken bir soru üzerine 22 Kasım tarihine kadar 5 ismin, Milas Belediye Başkan adaylığı için başvuruda bulunduğunu açıkladı. Çelik, şunları söyledi;

"İlk resmi adaylık başvurusu yapan Durmuş Özdemir oldu. Akabinde Hürol Önder, Mehmet Yavuz Demir, muhtemelen 2019’daki belediye başkan adayımız Barış Saylak’ın resmi adaylık başvurusunu duyacağız. Bunun yanında bir de imam olarak ilçemizde görev yapan bir isim var. Aday adaylığı düşündüğünü bizlere iletti. Şu ana kadar mevcut 5 aday adayı görülüyor."

Barış Saylak kimdir?

Barış Saylak, 1967 yılında Milas'ın Meşelik köyünde doğdu. İlkokulu Meşelik köyünde, ortaokul ve liseyi Milas'ta okudu. 1984 yılında eğitime başladığı Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesinden 1989 yılında mezun olan Saylşak; 1990 tarihinden 2013 tarihine kadar Milas Belediyesinde Veteriner Hekimlik göreviyle birlikte Başkan Yardımcılığı, Encümen Üyeliği ve Nikâh Memurluğu görevlerinde bulundu.

2014 yılından itibaren Muğla Büyükşehir Belediyesi Milas Mezbaha Tesislerinde sorumlu yönetici olarak görev yapan Saylak, 11 Kasım 2019 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü olarak atandı.

Mehmet Yavuz Demir kimdir?

Mehmet Yavuz Demir 1953 yılında Muğla'da doğdu. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih - Coğrafya Fakültesini bitirerek yüksek öğrenimini tamamladı.

Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal ile Milli Eğitim Bakanı Avni Akyol’a başdanışmanlık ve Meclis Danışmanlığı görevlerinde bulundu. Kemerköy Yönetim Kurulu üyeliği ve 1999-2009 yılları arasında AK Parti Güllük Belediye Başkanlığı görevlerinde bulundu.

2011 ve 2015 seçimlerinde AK Parti Muğla milletvekili adayı oldu. 2018 yılında birinci sıra Muğla milletvekili adayı olduktan sonra TBMM Üyeliğine seçildi.

Almanca bilen Mehmet Yavuz Demir, bir kız, bir erkek olmak üzere 2 çocuk babasıdır.

2019 Muğla yerel seçim sonuçları için TIKLAYIN LÜTFEN;

https://www.gumuslukrehberi.com/2019-mugla-yerel-secim-sonuclari.html

Muğla Aile Hekimleri
TAGS

AK Parti Muğla

AK Parti Muğla adaylar

Muğla politika haberleri